Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Dar ce va place la South Park?

CE?

 

pentru ca e o parodie cu acte in regula la tot ce inseamna "valori USA"

pt ca personajele sunt atat de naive si cretine ca e imposibil sa nu-ti placa si sa razi ca prostu la eterna faza deja :OMG ! they killed kenny !

si pentru ca iti trebuie o oarecare deschidere la cap ca sa-ti placa

si pentru ca sunt multi care urasc animatiile astea si care prefera twillight sau mai stiu eu ce film d`asta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pentru ca e o parodie cu acte in regula la tot ce inseamna "valori USA"

pt ca personajele sunt atat de naive si cretine ca e imposibil sa nu-ti placa si sa razi ca prostu la eterna faza deja :OMG ! they killed kenny !

si pentru ca iti trebuie o oarecare deschidere la cap ca sa-ti placa

si pentru ca sunt multi care urasc animatiile astea si care prefera twillight sau mai stiu eu ce film d`asta

 

comparam filme cu desenele animate (nu animatii), artistice cu tv series (in sensul pur a acelora ce considera ca regizatul e o arta si nu o joaca in studio max) samd

.grav d-le grav (ca viziunile amicului Jake) asa ajungem sa ne schimbam parerile ca unii nu ar fi irecuperabili..

 

de altfel nu inteleg deloc in ce calitate dai dumneata decrete si rapoarte cu privire la criteriile de vizionare ale utilizatorilor...

pomovam o demagogie (cu mult pana si peste cea a liderilor din campaniile electorale autohtone) eminamente simptomatica pentru gradul de incultura .. "americaneasca" mult mai digerabila si la indemana decat spiritualitatea si invatamintele unei arte regizoriale universale..

parerea mea (personala si irevocabila) este ca a cam venit vremea sa inchideti youtube, dc++ si sa dati fuguta pe la tiff (inca mai aveti sansa de a mai prinde niste locuri la editia de anul acesta) si pe la festivalul filmului francez sau chiar festivalul filmelor de foarte scurt metraj ...

 

P.S. nu te supara dar ce inseamna "deschidere la cap"? ... my dear Watson... :o:

Editat de Xtended

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
comparam filme cu desenele animate (nu animatii), artistice cu tv series

............

P.S. nu te supara dar ce inseamna "deschidere la cap"? ... my dear Watson... :jester:

 

deci traiesti ?

nu esti o iluzie, nu ?

pt ca esti atat de incoerent ca nu am putut pricepe din postul tau decat ca trebuie ca toata lumea sa mearga la tiff si la nus` ce festivaluri rasuflate de francezi basinosi si ca eu dau decrete ...

te-as ruga ca peste o luna-doua cand vei mai trece p`aci sa-ti dai cu parerea de expert, sa ma incanti cu cine stie ce revelatie din cine-m-a-iubit :o:

Editat de tihuana

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pt ca esti atat de incoerent ca nu am putut pricepe din postul tau decat ca trebuie ca toata lumea sa mearga la tiff si la nus` ce festivaluri rasuflate de francezi basinosi si ca eu dau decrete ...

 

Am pus o intrebare care putea sa justifice injuriul adus acelora (foarte multi) ce considera ca "SouthPark" nu este decat o tampanie demagogica aiuristica cum doar quazimozii lejer cretinoizi de americani puteau sa o conceapa. Asteptam la aceasta intrebare un raspuns pertinent. Nu am primit.

 

Mi-ai raspuns in schimb cu un limbaj pentru care, crede-ma, nu vei primi laude, ci compatimire...

 

Abia acum realizez ca intre voi si americani (stersi) nu este decat o diferenta de etnonimie.

Ai iesit vreodata din tara? Ai fost vreodata la un festival international sau national de film? A auzit cineva de tine? Ai scris vreo carte, recenzie cronica de film? :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

oooo

scuzati-ma

nu stiam ca avem printre noi o celebritate ... ne scuzati domnu` regizor ? scenarist sau bumist ?

 

sa raspund atunci intrebarii si sa incerc a folosi un limbaj adecvat, sa nu supar cumva prestigioasa audienta

 

comparam filme cu desenele animate (nu animatii), artistice cu tv series (in sensul pur a acelora ce considera ca regizatul e o arta si nu o joaca in studio max) samd

.grav d-le grav (ca viziunile amicului Jake) asa ajungem sa ne schimbam parerile ca unii nu ar fi irecuperabili..

 

incerc sa inteleg ce vrei sa spui ... :o: dar nu reusesc ...

 

 

de altfel nu inteleg deloc in ce calitate dai dumneata decrete si rapoarte cu privire la criteriile de vizionare ale utilizatorilor...

pentru ca e un forum public

spun ce vreau si ce cred

le cam cunosc gusturile roportalnicilor amatori de zgait la filme :jester:

ce nu inteleg de unde la dumneata atata grija pt minunatii useri ? :jester:

 

 

pomovam o demagogie (cu mult pana si peste cea a liderilor din campaniile electorale autohtone) eminamente simptomatica pentru gradul de incultura .. "americaneasca" mult mai digerabila si la indemana decat spiritualitatea si invatamintele unei arte regizoriale universale..

iar imi rog interlocutorul la putina coerenta

reminder ! reactia ta vine la un post in care raspundeam :on topic: de ce imi place south park ...

 

parerea mea (personala si irevocabila) este ca a cam venit vremea sa inchideti youtube, dc++ si sa dati fuguta pe la tiff (inca mai aveti sansa de a mai prinde niste locuri la editia de anul acesta) si pe la festivalul filmului francez sau chiar festivalul filmelor de foarte scurt metraj ...

iar a mea, la fel de personala e ca ar trebui sa ti-o tii pentru tine atata timp cat nu poti suporta si o alta opinie ... nu ! exagerez. dar nu ma pot abtine ! semanam :jester:

 

 

 

 

 

 

Am pus o intrebare care putea sa justifice injuriul adus acelora (foarte multi) ce considera ca "SouthPark" nu este decat o tampanie demagogica aiuristica cum doar quazimozii lejer cretinoizi de americani puteau sa o conceapa. Asteptam la aceasta intrebare un raspuns pertinent. Nu am primit.

si nici nu-l vei primi

pentru ca aici pe ropo esti singurul ingamfat si figurant

pana acum ma consideram pe mine dar vad ca ai reusit cu 2 posturi sa ma detronezi

iti cedez locu` maestre !

 

Mi-ai raspuns in schimb cu un limbaj pentru care, crede-ma, nu vei primi laude, ci compatimire...

nu te deranja prea mult ... nu-i cazul

 

Abia acum realizez ca intre voi si americani (stersi) nu este decat o diferenta de etnonimie.

Ai iesit vreodata din tara? Ai fost vreodata la un festival international sau national de film? A auzit cineva de tine? Ai scris vreo carte, recenzie cronica de film? :jester:

 

m-ai lovit drept in inima !

ia uimeste-ne

lumineaza-ne

hai spune-ne pe unde ai fost, la ce festivaluri ... ai avut si filme in festivaluri, nu ? hai ... nu-i loc aici de timiditate. student sau proaspat absolvent ? ATF, nu ? normal ...

pune link cu cronici te rugam !!!!!

aaa ... si nu uita de carte !

Editat de -olivia-

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Parca am vorbi peste strung ...cultura de mtv si argumentarea a` la seral isi pun amprenta semnificativ.

O sa fiu nevoit sa ma opresc aici pentru ca nu am timp de prostiile tale si nici dispozitia necesara de a-ti detalia ca la clasa a II-a ideile mele.

 

Din pacate oameni buni asta este lumea in care traim, o lume a mediocritatii, a prostului gust si a unui umor fals si sacadat, o lume in care arta regizoriala se rezuma la tembelisme

Editat de Xtended

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu m-am uitat la niste episoade din South Park. Eu una ador sezonul opt. Singurul episod de pana acum in care Kenny vorbeste (isi mai da jos gluga si in "Pee"-bine, mai vorbeste si intr-un film, dar nu spune mare lucru) e "The Jeffersons". Sincer, nu ma asteptam la un Kenny blond cu o voce foarte dulce. Este adevarat ca intotdeauna Cartman este egoist ( cum ar fi in episodul "Best friends forver"). Imi place South Park pentru ca este foarte amuzant, are si sange si un vocabular liber. Ma amuza Stan atunci cand vomita pe Wendy (in "The list") sau cand e capitan in "Whale whores". Un alt episod care m-a amuzat e "Major Boobage". Bine, a fost fortuita lupta dintre tatal lui Kyle si Kenny.

South Park parodiaza situatia actuala a omenirii si poate aduce un zambet pe buze oricui.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

South Park parodiaza situatia actuala a omenirii si poate aduce un zambet pe buze oricui.

Cata dreptate ai!

 

Episodul meu preferat este (You have) Friends 0 (Episodul 4 din Sezonul 14). In acest episod sunt parodiati oamenii obsedati de facebook, si sunt muuulti :D

 

Acestea sunt desenele la care sa se uite copiii vostri si lumea in care va trebui sa le cultivam valorile: SouthPark .

South Park nu e pentru copii, ei nu ar intelege parodiile foarte subtile cu substrat politic, istoric, religios, social etc etc expuse in fiecare episod,din contra, ei ar fi influentati negativ, de injuraturi (de exemplu).Desi un episod din South Park e desertul meu in pauza de masa de la job, nu prea i-as lasa pe copiii mei sa se uite.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×