Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

 

Dar prin 2025, o sa poti si tu ca toti romanii sa pleci in USA, fara viza. tease.gif

 

de ceva ani nu imi tre' viza ca sa plec in USA :pardon:

 

da' nici asa nu ma atrage ideea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

... ocazie cu care new orleans schimba jazzu pe manele, ca ori suntem smecheri ori nu mai suntem. suicide.gif

 

Ma tem ca nu se va intimpa asa ci cum arata emoticonul!!! localii nu lasa sau preda turf-ul nimanui. Pe langa petrecareti de jazz, in New Orleans mai traiesc si red necks.

O sa le expedieze la Nashville, Tennessee

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

de ceva ani nu imi tre' viza ca sa plec in USA pardon.gif

 

da' nici asa nu ma atrage ideea

Mai esti singurica ? Ca te iau de nevasta.Nu de alta, doar cat sa ajung in USA, nu pentru altceva. :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu ce spun oficialii, dar la ambasada sua din romania INCA e mare bataie de joc de cei care vor viza.

 

ca si pret, e foarte scumpa, iar in schimbul banilor, romanii sunt tratati ceva mai bine ca-n anii trecuti, dar in esenta, tot ca pe niste vite docile si supuse.

 

Pretul vizei este $160.00 indiferent in care tara traiesti, pentru turisti si alte categorii, pentru 6 luni de sedere. Insa ma intreb oare cum sint tratati alte nationalitati dar si romanii in alte ambasade in zilele astea ca eu n-am mai fost demult ca aici trimitem prin curier pentru viza pasaportul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pretul vizei este $160.00 indiferent in care tara traiesti, pentru turisti si alte categorii, pentru 6 luni de sedere. Insa ma intreb oare cum sint tratati alte nationalitati dar si romanii in alte ambasade in zilele astea ca eu n-am mai fost demult ca aici trimitem prin curier pentru viza pasaportul.

 

Zilnic trec in drum spre munca pe lângă ambasa SUA din Londra. Dimineața este aceeasi coada pentru vize ca si la Bucuresti. Nu se împart ceaiuri, cafele sau cornuri calde. Cei ce au nevoie de viza si o solicită sunt tratați la fel ca oriunde de către angajații ambasadei. Eu personal nu am avut nici o neplăcere de cate ori am fost la viza la ambasada în București deci nu sunt in asentimentul celor care se plâng.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am auzit ca la alte ambasade nu te tine afara la coada, indiferent de conditiile meteorologice. Saptamana trecuta a fost cumnatul la ambasada americana din Toronto ca sa obtina viza pentru USA si era coada afara la un ger de minus 30 de grade. WTF ? Unde mai pui ca vorbesc cu aplicantii de parca acestia ar fi niste cacati ambulanti.

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Deci nu va mai lamentati... Aceleasi conditii peste tot nu numai pentru români... Mai are rost sa mentionez ca aici plouă cam tot timpul si oamenii stau în ploaie, afară la coadă? :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dat fiind faptul ca "exportam", pe langa forta de munca ieftina, si o avalansa de infractionalitate, vizele vor ramane mai mult de o perioada scurta in vigoare. Acceptarea pe baza de viza nu se face ca asa vor ei, ci pentru ca e necesar.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×