Sari la conținut
Forum Roportal
Sara'

Idei pt casnicii bune

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu cota de vrei sa ai liniste si pace. Gandeste-te numai la situatia in care ai gasi. Ce faci atunci? Cate complicatii apar dintr-o data?

Nu se merita. Ce nu stii nu te poate afecta, cum zicea un vechi proverb din manualul despre casniciile fericite. :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De acord, dar eu stiu ca el oricum nu o sa faca ever veci nika si ii intru de pe telefon pe una-alta si deunazi ma suna ca sa intrebe daca a primit nu stiu ce mail......the shame factor!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Sotia : - Porunca intaia :Eu sunt "d-zeul" tau, sa ma iubesti numai pe mine, sa nu iti faci alti "d-zei" ca dracu' te ia. Cinstete-ma si onoreaza-ma caci eu sunt un "d-zeu" razbunator si nu se stie cand cazi fara suflare cu capul in farfuria cu ciorba."

Pentru restul exista Mastercard. Amin"

 

rotflmao.gif Esti mortala!

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ha-ha ! prefer sa stiu tot ce are in telefon, portofel si buzunare. Imi asum consecintele. :o:

Intr-o casnicie, sotii pot iesi si cu altii la o bere sau mai stiu eu unde, cu conditia sa nu aiba conotatii sexuale.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Odata am avut un om in casa, sotul unei cunostinte, de o varsta cu fiul meu, sa ne repare ceva si al meu a venit acasa si sufla acid ca de ce l-am lasat sa intre pana el nu-i in casa??? Imagineaza daca eram la o bere ... Pana atunci n-am stiut ca are si o parte din asta, dar de atunci am mai aflat multe laturi secrete ce detinea, si pot sa dau un sfat sa nu ajunga nimeni cu unu foarte aiurit deja la 64 de ani prea departe in viata de pensionare!!! Cred ca la barbati se duc mintile foarte devreme!!!

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

De ce?

Al meu poa sa aiba in portofel si poze cu amantele, nu am fost niciodata curioasa sa-l cotrobai biggrin2.gif

Suntem diferite si avem soti diferiti. :D

Ce-ar fi sa fim toti la fel si sa ne raportam numai la ce vrea unul singur ? giggle.gif

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Blues, ma provoci la rautati. :D OK. Si eu ii multumesc lu doamne-doamne ca suntem diferiti.

Poate nu stii, dar increderea deplina in oameni, se numeste naivitate. Poate ca nici nu ai fost tradata, vreodata, de cele mai dragi si apropiate persoane. Aici, nu ma refer la mama ta; am citit parerea ta despre ea, ci la altii pe care tu i-ai considerat, la un moment dat, dragi si apropiati.

Si eu am incredere in sotul meu, dar numai atata timp cat imi dovedeste ca nu are ceva de ascuns. Eu ii permit lui sa ma caute si in cele mai ascunse sertare si scrisori, el de ce ar fi deranjat de asta ? Scriu mesajul asta, iar el citeste in spatele meu. :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Scriu mesajul asta, iar el citeste in spatele meu. biggrin2.gif

 

 

Osho spune ceva in genul : "cel pe care'l posezi, este deja mort" . biggrin2.gif

Editat de Davi_
refacut citat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×