Sari la conținut
Forum Roportal
Sara'

Idei pt casnicii bune

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Absolut de acord.

 

Sau ca intre un barbat si o femeie:

-Buna papuse, iti place sexul?

-Porcule, eu nu sunt curva.

Aaa, pai vezi diferenta dintre femei si berbanti ? Cum sa te duci tu tam-nesam la una si s-o intrebi daca ii place sexul ! :P O iei prin invaluire, asa... giggle.gif

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

toate sunt foarte bune, daca nu ne legam de cuvinte aiurea.

ideile sunt sincere, asa cum trebuie sa fie, nu "modificate genetic" de presiunile societatii, cutume sau trenduri.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pe vremea bunicilor si strabunicilor nu existau asemenea sfaturi. Evident, era liber la batut nevasta si copiii. Nici macar politia nu intervenea, ca cica era treaba barbatului ce face cu nevasta personala. Ce treaba avea barbatul sa discute cu nevasta in contradictoriu : una pe cocoasa si incheia "dialogul ". Nu ma refer la exceptii, ci la regula de atunci.

Sfaturile din articol sunt multe, intr-adevar, dar de bun simt si, multe dintre ele, eu le-am aplicat in relatia cu sotul si copilul, intuitiv. De aceea am si deschis subiect pe forum. Sa discutam.


Sentimentele negative le exteriorizezi, dar nu in timpul mesei. Iar de sex, chiar ca iti piere cheful, cand esti suparata pe sot. :o:

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sunt de bun simt, dar citi in ziua de azi mai au bun simt sau nu si-l pierd pe parcurs.

sau mai rau, au impresia ca aceste lucruri sunt depasite, acuma nu mai e la moda.

acuma suntem deschisi la minte, facem ce ne tuna ...mai cu seama netinind cont de celalalt.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Trebuia sa scriu ca acest topic este pt oamenii casatoriti sau pt cei care vor sa se casatoreasca. giggle.gif

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

2. Tineti sentimentele negative in asteptare in timpul mesei, somnului sau amorului.

3. Asigurati-va ca celalalt se simte bine sa se exprime pe sine, ca nu ii este frica sa o faca. Flirtati, radeti, glumiti.

4. Individual: ai grija de viata ta sociala, fa planuri…

5. Fiti amandoi capabili sa tolerati perioade lungi de liniste, de absenta a conversatiei.

 

Cum sa tina cineva sentimentele negative??? eu nici nu maninc sau dorm ... amor e afara din cale!!! Nu sint de acord cu asa ceva.

Daca am ajuns la casnicie cu cineva, curaj de a face orice a disparut demult!!!

Singura sa-mi fac planuri??? Poate in jurul casei diferite party-uri insa de mers undeva mai departe eu inca discut cu el.

De ce as tace??? Este comportament de dement, plec de acasa sa nu-l vad decat sa tolerez, nebuneala care vine cu varsta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×