Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Aloo, n-o sa te iubeasca nimeni daca puti, esti betiv, vorbesti ca la usa cortului si declari ca toata viata iti doresti sa fii un intretinut, dar daca suma calitatilor o depaseste (sau macar face ca suma defectelor sa fie suportabila) o sa gasesti un om care sa te iubeasca. Da, e chestie si de noroc. N-ai cum sa spui ca cineva sigur va fi intr-un anume fel, ca nu esti Mama Omida.

Ma gandesc si ca cei care mereu vad intr-un posibil partener mai mult un dusman decat un prieten nu cred ca merita sa fie iubiti, de-aia nici nu se strofoaca.

 

 

 

 

 

Nu te iubeste nimeni pentru calitati, stai calm. Te iubeste doar daca ai ce-i oferi.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Hai, ca ti-ai scos parleala. Happy now?

 

Lasa-l pe prost sa se bucure, cam asa a sunat replica ta. Preferam niste sageti inveninate. ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Lasa-l pe prost sa se bucure, cam asa a sunat replica ta. Preferam niste sageti inveninate. wink.png

 

Mai bine da-mi un sfat. Tu sau flying_soul. Fix adineauri mi-am luat-o de la o prietena. Pe bune, prietena, nu iubit. Inima mea e bucatele pe jos. Ce dracu` sa fac?

Editat de Allexandrra

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu te iubeste nimeni pentru calitati, stai calm. Te iubeste doar daca ai ce-i oferi.

Eii, vezi ca te-ai desteptat? Normal ca acele calitati presupun sa fii capabil sa si oferi. Nu e nimic, moca. Probabil la asta viseaza cei carora le e teama sa ofere: eu nu dau nimic, dar vreau sa primesc tot.

 

Mai bine da-mi un sfat. Tu sau flying_soul. Fix adineauri mi-am luat-o de la o prietena. Pe bune, prietena, nu iubit. Inima mea e bucatele pe jos. Ce dracu` sa fac?

Asta ar insemna sa cunoastem bine situatia. Complicat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asta ar insemna sa cunoastem bine situatia. Complicat.

 

Pt. maine si poimaine stiu eu ce sa fac. Nu e prima oara. :D Acuma nu stiu exact ce sa sparg. Cani sau farfurii?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

. Probabil la asta viseaza cei carora le e teama sa ofere: eu nu dau nimic, dar vreau sa primesc tot.

Cam asta face initiatoarea topicului.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Pt. maine si poimaine stiu eu ce sa fac. Nu e prima oara. biggrin2.gif Acuma nu stiu exact ce sa sparg. Cani sau farfurii?

Oamenii se supara uneori pt. ca nu-l inteleg pe celalalt sau pt. ca ii judeca gresit gesturile sau actiunile. Nu stiu, chiar nu situ ce sa zic. Eu n-as sparge nimic, cred ca as lua o bere, de cel putin 1 l, niste tigari, si mi-as ineca supararea in ele. :)

Cam asta face initiatoarea topicului.

Bine ca ai lasat loc de intors, faptul ca ai folosit cuvantul "cam", inseamna ca ai rezerve, nu esti chiar un caz pierdut.

Ia spune, tu provii dintr-o familie ok?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Mai bine da-mi un sfat. Tu sau flying_soul. Fix adineauri mi-am luat-o de la o prietena. Pe bune, prietena, nu iubit. Inima mea e bucatele pe jos. Ce dracu` sa fac?

 

Tinand cont de cele relatate de mine pe topicul despre prietenie, nu stiu daca as fi persoana indicata care sa dea sfaturi.

Atunci cand chiar si o prietenie ajunge intr-un impas, poate ca trebuie sa o iei exact asa cum este. Pur si simplu nu mai ai nimic de oferit, si poate ca trebuie sa o iei ca pe un fapt implinit.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Shit happens cand fortezi lucrurile, nu poti cere nimanui sa te ia la el/ea, indiferent de relatia avuta cu respectivul.
Poate nu vrea sa stea deocamdata cu tine, poate e obisnuit sa stea singur, de ce e asta condamnabil?
In asta stau "dovezile de iubire" la tine?
Daca ma ia la el ma iubeste, daca nu, nu ma iubeste, cam asa?
Nu a renuntat la relatia cu tine, a spus ca te poate ajuta cu o suma de bani, ma gandesc ca atat isi permite si plus de asta, nu e datoria nimanui sa tina pe cineva in spate.
Poa' sa fie si frate sau sora, nu ceri sa te ia la el acasa si cu atat mai mult, nu te oripilezi daca raspunsul e nu.

Editat de Mr.Pervy McPervert
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×