Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Unde doarme unul, pot dormi si doi (cu conditia ca tipul sa nu aiba un coleg de camera). Unde mananca unul pot manca si doi. Daca chiar se iubesc nici nu trebuia sa il roage ea, trebuia sa o cheme el stiind prin ce trece. Asta nu inseamna ca Alina nu trebuie sa se angajeze urgent si sa fie independenta financiar. Poate trebuia chiar sa o fi facut mai demult.

  • Upvote 6

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Unde doarme unul, pot dormi si doi . Unde mananca unul pot manca si doi.

Teoretic asa e. Dar cunosc destule povesti de iubire care au inceput asa si s-au sfarsit urat, din cauza neajunsurilor. Trebuie sa fie o legatura de iubire foarte puternica intre ei, ca sa aibe un astfel de start fara esec final. Parerea mea. :)

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Teoretic asa e. Dar cunosc destule povesti de iubire care au inceput asa si s-au sfarsit urat, din cauza neajunsurilor. Trebuie sa fie o legatura de iubire foarte puternica intre ei, ca sa aibe un astfel de start fara esec final. Parerea mea. smile.png

 

De acord. Cu mentiunea ca trebuie sa fie iubire, nu legatura de iubire foarte puternica. Parerea mea. :)

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

De acord. Cu mentiunea ca trebuie sa fie iubire, nu legatura de iubire foarte puternica. Parerea mea. smile.png

Asa e, iubirea e sau nu e, nu se masoara la cantar sa vezi daca atarna greu sau ba.

Si eu cred, la fel ca tine, ca daca ar fi iubit-o ar fi acceptat sa locuiasca cu el si chiar sa o intretina pt. inceput. Dar in niciun caz ea n-ar fi trebuit sa profite de generozitatea lui la nesfarsit si ar fi trebuit sa faca tot posibilul sa-si caute o slujba cat mai repede. Altfel, el ar fi simtit ca e singurul care daruie, iar ea nu-i decat o profitoare si gaseste in el doar un refugiu.

Editat de flying_soul
  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Si eu cred, la fel ca tine, ca daca ar fi iubit-o ar fi acceptat sa locuiasca cu el si chiar sa o intretina pt. inceput.

 

Eu stiam ca asa ceva se face si pt. prieteni.

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asculta si pe Rebeca. Restul viseaza stele verzi.

Asa e, iubirea e sau nu e, nu se masoara la cantar sa vezi daca atarna greu sau ba.

Si eu cred, la fel ca tine, ca daca ar fi iubit-o ar fi acceptat sa locuiasca cu el si chiar sa o intretina pt. inceput. Dar in niciun caz ea n-ar fi trebuit sa profite de generozitatea lui la nesfarsit si ar fi trebuit sa faca tot posibilul sa-si caute o slujba cat mai repede. Altfel, el ar fi simtit ca e singurul care daruie, iar ea nu-i decat o profitoare si gaseste in el doar un refugiu.

Nu, tipul probabil chiar nu are bani de amandoi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Eu stiam ca asa ceva se face si pt. prieteni.

Da.

 

Asculta-l pe S.R., el e capabil de iubire neconditionata, fireste.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Nu, nu trebuie sa te ajute. Nu d-aia iti este iubit, ca sa te ajute. Daca el era in locul tau, nici nu te-ai fi uitat la el. Invata sa iti rezolvi singura problemele, nu mai astepta la altii sa ti le rezolve. Baiatul e realist, poate chiar nu are bani cat sa te intretina si pe tine. Daca il iubesti, nu-l mai virusa si pe el cu problemele tale. Nu e obligat sa te ia la el acasa. Probabil ca tu nici nu-l iubesti. Vezi in el doar o sansa de a scapa de situatia mizerabila in care te afli.

Editat de Chistornete

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Degeaba vrei ceva imposibil. Cred ca voi visati povesti de iubire. Nu se mai poarta demult orice si oricum, ca e dragostea mare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×