Sari la conținut
Forum Roportal
The Unknown

RO in Schengen in Aprilie 2014

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Se pare ca cersetorii aia sunt concentrati doar in zona in care traiesti tu. Ce ghinion pe tine sa-ti sune la usa aproape zilnic. Tztztzt.

Ia sa intreb si eu ce lume stiu prin Germania, lor cat de des le suna cersetorii romani la usa. Pana acum nu mi-a zis maica'mea nimic. O sa o iau la bani marunti diseara dupa ce termina Pastele. rolleyes.gif

Vrei sa ma acuzi ca mint?

Probabil ca pe la Hamburg nu or fi atat de multi cersetori care umbla din usa in usa asa cum sunt in Bayernul mult mai apropiat de Romania

2 Eu nu am spus ca ar fi romani ci am spus ca sunt din Romania! Ce vrei sa ma exmatriculezeb iar pentru o saptamana?

3 Pastele nu se termina diseara, ci maine seara!

Editat de Soimos

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Soimos,

 

dupa cum povestesti tu aici, e plin de cersetori din RO, care umbla prin Bavaria cu hârtiute în mâna.

 

eu nu-i prea vad,

nu stiu în ce zona stai tu, dar pe-aici e liniste si pace.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Soimos,

 

dupa cum povestesti tu aici, e plin de cersetori din RO, care umbla prin Bavaria cu hârtiute în mâna.

 

eu nu-i prea vad,

nu stiu în ce zona stai tu, dar pe-aici e liniste si pace.

 

Eu nu am zis niciunde ca e plin!

Eu am spus ca ma deranjeaza aproape in fiecare zi, asta desi in zona este liniste si pace!

Asta poate din cauza ca eu locuiesc intr-un cartier cu case frumoase si fara blocuri care pare mai bogat deci si mai atractiv decat cartierele cu blocuri

Editat de Soimos

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Eu nu am zis niciunde ca e plin!

Eu am spus ca ma deranjeaza aproape in fiecare zi, asta desi in zona este liniste si pace!

Asta poate din cauza ca eu locuiesc intr-un cartier cu case frumoase si fara blocuri care pare mai bogat deci si mai atractiv decat cartierele cu blocuri

 

adica te deranjeaza în fiecare zi, dar nu e plin. ce logica-i asta?

 

 

în sfârsit, nu vreau s-o mai lungesc, poate ai tu noroc sa dai numai peste asa ceva.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

adica te deranjeaza în fiecare zi, dar nu e plin. ce logica-i asta?

 

 

în sfârsit, nu vreau s-o mai lungesc, poate ai tu noroc sa dai numai peste asa ceva.

 

hai mai bine sa sarim peste...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Eu am spus ca ma deranjeaza aproape in fiecare zi, asta desi in zona este liniste si pace!

Asta poate din cauza ca eu locuiesc intr-un cartier cu case frumoase si fara blocuri care pare mai bogat deci si mai atractiv decat cartierele cu blocuri

 

Pai si Aramis tot intr-o zona cu case locuieste. N-ai vazut ce casa tzapana si-a tras ? :lol:

Ai mei tot in zona linistita cu case locuiesc.

Deci...

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Pai si Aramis tot intr-o zona cu case locuieste. N-ai vazut ce casa tzapana si-a tras ? laugh.png

Ai mei tot in zona linistita cu case locuiesc.

 

Deci...

Nu toate casele sunt colindate la fel.

Depinde cum arata casele, ce sistem de securitate au, daca au caine rau in curte etc...

Daca unii dau de pomana li se duce vestea si incep sa "curga shuvoi" spre adresa respectiva.

Editat de Moftangiu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic sa nu ne mai jucam si sa recunoastem ca am platit cativa rromani sa il curteze pe Soimos.

 

Pai daca ati facut asta inseamna ca ati facut o investitie buna in viitorul vostru, mai ales daca i-ati platit sa va faca campanie electorala, ca sa intrati mai degraba in spatiul Schengen,!

Dar daca i-ati platit sa va faca campanie electorala, sa stiti ca fac treaba buna, pentru ca se duc la fiecare casa cu un bilet pe care scrie intotdeauna mai mare ... Romania.

Aici in Germania rromii din Romania care vin la cersit, sunt numiti "roma", si astfel nemtii cred ca populatia "roma" care vine la cersit se numeste asa, pentru ca vin din Roma-nia, adica din tara lor.

Cred ca cel mai important lucru ar fi sa ii obligati si pe nemti ca sa scrie "roma " cu doi de "r" asa cum este si in Romania, ca sa nu mai existe asemenea confuzii grave pentru ca va strica firma si nu-i asa ca sloganul electoral al PSD-ului spune sa fiti mandrii ca sunteti romani

Editat de Soimos

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Aici in Germania rromii din Romania care vin la cersit, sunt numiti "roma", si astfel nemtii cred ca populatia "roma" care vine la cersit se numeste asa, pentru  ca vin din Roma-nia, adica din tara lor.

 

 

 

bullshit.

 

sunt denumiti "Sinti und Roma" , iar asta n-are nicio legatura fonetica cu România.

 

hai sa nu mai lansam legende.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×