Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Am citit ca se lucreaza la o noua versiune al filmului The Great Gatsby intr-un mini serial cum a fost si despre viata lui Einstein din categoria Genius dar si al lui Pablo Picasso.  Sincer nu vreau sa-l vad nici eu, ca nici filmul refacut nu mi-a placut cu Leonardo di Caprio, doar cateva secvente am reusit sa vad.   Ramane industria fara teme de filmat??? 

" A TV adaption of The Great Gatsby is in the works – and fans have had a mixed response"

 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Age of Samurai: Battle for Japan - Season 1, lansat pe 24 februarie 2021.

Se observa unele inadvertente in reconstituirea istorica, doua-trei istorice, restul tin de anacronismul echipamentelor de lupta, decoratiunilor interioare, arhitecturii sau comportamentului in perioada Sengoku Jidai. Insa perioada aleasa este cea mai interesanta din istoria Japoniei, si rezultatul este satisfacator.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu cat de nou este, dar chiar daca dupa nume nu pare, este un film coreean, Alice.

Inca incerc sa ma dumiresc daca la coreeni, legile fizicii sunt ca la noi.

Dar il puteti incerca.

  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am văzut și eu Alice. Ii dau nota 7/10 cu indulgenta. Nu vi-l recomand decât dacă nu ați mai văzut până acum nici un film sau serial cu călătorii în timp.

  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am terminat Dark. Consider ca merita vazut, chiar daca inceputul te poate dezamagi sau ti se poate parea plictisitor, e un serial de exceptie, iar jocul actorului care il interpretează pe Jonas (tanar) e magistral.

Ea: - Oare noi am existat cu adevărat sau am fost doar un vis? 

 El:  - Nu stiu. 

Si el a luat-o de mana si au disparut in neant.

Si cum Netflixul tine cont de filmele pe care le urmaresti atunci cand iti sugereaza altele, vad ca mi se recomanda Minunata lume noua. Coincidenta, citesc cartea lui Huxley, cea dupa care a fost creat serialul, dar am parcurs numai aproximativ o treime din ea, asa ca o sa mai aman sa-l vad, dar e trecut pe lista.

Editat de Fiero
  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 32 minute, observant a spus:

Pentru ca te uiti la acest gen de seriale, iti recomand serialul The Good Place. Sper ca nu l-ai vazut inca. :)

Nu l-am vazut. Mulțumesc frumos pentru recomandare!  Sper ca e pe Netflix. :) Este, l-am adaugat in lista.

Editat de Fiero
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dupa ce il termini, sa-mi spui daca mai stii seriale la fel de complexe. Mie personajele mi s-au parut enervante, insa actiunea si ideile m-au captivat.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×