Sari la conținut
Forum Roportal
elenutzabalenutza

Fara tata !

Postări Recomandate

eu am lucrat de baby sitter ,bebelusi erau niste ingerasi ,dar tatal lor mi-a facut avansuri ,de aceea am parasit casa lor blestemandu-l .anu trecut ne-a sunat sa isi ceara scuze ,deoarece facuse meningita ,si vroia sa isi ceara scuze de la toti cei pe care ii facuse sa sufere,si l-am iertat.

azi ,acu o juma ora ,sotul meu m-a sunat sa imi spuna ca juan e mort de 2 luni ca i-apleznit inima ,si ca sotia si copilasii lui merg la psiholog,ca lucia intreaba intruna de tatciul ei :think:

imi pare atat de rau pt ei ,si acum ma gandesc ca poate e si vina mea ,caci i-am dorit sa sufere asa cum am suferit eu.

chiar dc nu imi era tocmai un prieten ,ma doare sa aflu ca a murit ,si mai rau ,ca sotia lui va trai fara el,si ca acesti copilasii nu vor avea taticul alaturi de ei .

as vrea sa ma duc sa ii ajut ,atat cat pot ,dar eu am plecat de la ei certata,oare e bine sa ma duc acum cand ea trece prin acest moment dureros??

doamne ce greu trebuie sa le fie ! :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu am lucrat de baby sitter ,bebelusi erau niste ingerasi ,dar tatal lor mi-a facut avansuri ,de aceea am parasit casa lor blestemandu-l .anu trecut ne-a sunat sa isi ceara scuze ,deoarece facuse meningita ,si vroia sa isi ceara scuze de la toti cei pe care ii facuse sa sufere,si l-am iertat.

azi ,acu o juma ora ,sotul meu m-a sunat sa imi spuna ca juan e mort de 2 luni ca i-apleznit inima ,si ca sotia si copilasii lui merg la psiholog,ca lucia intreaba intruna de tatciul ei :P

imi pare atat de rau pt ei ,si acum ma gandesc ca poate e si vina mea ,caci i-am dorit sa sufere asa cum am suferit eu.

chiar dc nu imi era tocmai un prieten ,ma doare sa aflu ca a murit ,si mai rau ,ca sotia lui va trai fara el,si ca acesti copilasii nu vor avea taticul alaturi de ei .

as vrea sa ma duc sa ii ajut ,atat cat pot ,dar eu am plecat de la ei certata,oare e bine sa ma duc acum cand ea trece prin acest moment dureros??

doamne ce greu trebuie sa le fie ! :doh:

desi situatia e cam grea eu zic ca cel mai bine e sa te duci la ei! au nevoie de un umar pe care sa poata plange, de cineva pe care sa se poata sprijini! chiar daca s-a intamplat sa se poarte asa cu tine, nu strica sa ii ajuti, mai ales daca ai zis ca i-ai iertat! incearca sa discuti cu ei si sa le explici situatia! aveai tot dreptul sa fii suparata pe ei, dar acum au nevoie de cineva care sa le fie alaturi si cred ca ajutorul tau ar de mai mare folos! nu cred ca s-ar astepta la un asemenea gast frumos si daca ei nu s-au suparat pe tine, probabil vor avea o surpriza placuta :think: asta e parerea mea! acum fiecare face cum vrea :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cred ca ar trebui sa te duci..tu ii cunosti bine si banuiesc ca intr-o oarecare masura copii sunt atasati de tine si le poti fi alaturi mai ales ca au apelat si la psiholog... cred ca ai putea sa o ajuti mult pe mama care trebuie sa isi planga barbatul si durerea ei dar trebuie sa fie tare si pentru copii..daca le esti alaturi poate asa o ajuti si pe ea sa aiba cateva momente in care sa fie singura si sa se adune dupa acest nefericit eveniment

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

multumesc de sfaturi .acum sun la ea dar nu raspunde,o sa mai incerc si dc nu are nimik impotriva ,maine ma duc la ei .imi e dor sa ii vad pe ingerasii aia mici ,dar mie.frica sa nu plang :think: doamne ce greu imi e mie ,imi imaginez ce poate fi in sufletul lor :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu vad de ce sa nu te duci. Cel care a gresit fata de tine este decedatul, nu copii. Si-a cerut iertare, l-ai iertat, de ce nu te-ai duce? Orice mangaiere le este binevenita.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Copii nu au nicio vina si atat timp cat l-ai iertat pe tatal acestora, nu vad de ce te-ai simti vinovata si nu te-ai duce sa-i vezi..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si eu zic ca ar trebui sa te duci..pentru copii fiindca ei nu realizeaza ce s-a intamplat intre voi ci doar sufera ca nu e taticul lor langa ei..si cred ca prezenta ta le-ar face bine..da incearca sa te abtii sa plangi de fata cu ei..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu am lucrat de baby sitter ,bebelusi erau niste ingerasi ,dar tatal lor mi-a facut avansuri ,de aceea am parasit casa lor blestemandu-l .anu trecut ne-a sunat sa isi ceara scuze ,deoarece facuse meningita ,si vroia sa isi ceara scuze de la toti cei pe care ii facuse sa sufere,si l-am iertat.

azi ,acu o juma ora ,sotul meu m-a sunat sa imi spuna ca juan e mort de 2 luni ca i-apleznit inima ,si ca sotia si copilasii lui merg la psiholog,ca lucia intreaba intruna de tatciul ei :o:

imi pare atat de rau pt ei ,si acum ma gandesc ca poate e si vina mea ,caci i-am dorit sa sufere asa cum am suferit eu.

chiar dc nu imi era tocmai un prieten ,ma doare sa aflu ca a murit ,si mai rau ,ca sotia lui va trai fara el,si ca acesti copilasii nu vor avea taticul alaturi de ei .

as vrea sa ma duc sa ii ajut ,atat cat pot ,dar eu am plecat de la ei certata,oare e bine sa ma duc acum cand ea trece prin acest moment dureros??

doamne ce greu trebuie sa le fie ! :o:

...mana de ajutor intinsa de la cel ce te astepti mai putin,conteaza mai mult decat dezamagirea pe care ti/o pruduc cei apropiati...?! :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce vina au copilasii?Cel mai bine este sa te duci la ei

Take Care! Sa vii cu vesti bune :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×