Sari la conținut
Forum Roportal
Apocalipse

Game of thrones/Urzeala tronurilor

Postări Recomandate

Mie imi plac filme de acest gen, care ma pot convinge, sau ma aduc in starea in care sa cred ca ar putea fi  reale.

Cand pot intra in atmosfera filmului si ma simt si eu pe acolo, pe undeva, simplu spectator, caruia totusi ii pasa.:smile:

De fapt este vorba de evadarea din propria realitate, sentiment pe care il incercam de multe ori. Nu stiu voi, dar eu, da.

Cateodata simt o tristete dementa ca nu m-am nascut pe Pandora.

Editat de adal*
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 12 minute, adal* a spus:

Mie imi plac filme de acest gen, care ma pot convinge, sau ma aduc in starea in care sa cred ca ar putea fi  reale.

Cand pot intra in atmosfera filmului si ma simt si eu pe acolo, pe undeva, simplu spectator, caruia totusi ii pasa.:smile:

De fapt este vorba de evadarea din propria realitate, sentiment pe care il incercam de multe ori. Nu stiu voi, dar eu, da.

Cateodata simt o tristete dementa ca nu m-am nascut pe Pandora.

Du-te la Actor Studio in US. Dupa cateva luni, iti iei impresar si aplici pt castinguri in tipologia de filme preferate. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La 24.10.2020 la 11:13, Enki a spus:

Dupa doua saptamani de munca de lămurire l-am convins si pe sot sa se uite, asa ca asta-noapte am servit primele 3 episoade din sezonul 1. Avem drum lung in față.

Hai ca m-am apucat si eu. :bag: tot vine Craciunul. 

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Desi nu credeam ca se va intampla atat de repede, dupa ce, urmarind aproape cu fanatism Vikings, ziceam ca nu ma voi apuca de GoT decat peste cativa ani, cand deja lumea il va fi uitat (desi nu cred ca se va intampla asta), iata ca in cateva zile sunt deja gata si cu sezonul doi din GoT :surrender:

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
On 4/24/2021 at 10:01 PM, King1 said:

Desi nu credeam ca se va intampla atat de repede, dupa ce, urmarind aproape cu fanatism Vikings, ziceam ca nu ma voi apuca de GoT decat peste cativa ani, cand deja lumea il va fi uitat (desi nu cred ca se va intampla asta), iata ca in cateva zile sunt deja gata si cu sezonul doi din GoT :surrender:

Oook, am comandat si toate cartile, mai ales ca le-am gasit cu reducere 44%, cu cutie si afis :))))))

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La 24.04.2021 la 22:01, King1 a spus:

Desi nu credeam ca se va intampla atat de repede, dupa ce, urmarind aproape cu fanatism Vikings, ziceam ca nu ma voi apuca de GoT decat peste cativa ani, cand deja lumea il va fi uitat (desi nu cred ca se va intampla asta), iata ca in cateva zile sunt deja gata si cu sezonul doi din GoT :surrender:

Si tu esti printre cei care au vazut GOT la multi ani dupa ce a aparut? :lol2:

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
16 minutes ago, Enki said:

Si tu esti printre cei care au vazut GOT la multi ani dupa ce a aparut? :lol2:

Da, de o saptamana m-am apucat de el :lol2:

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
On 10/24/2020 at 2:32 PM, observant said:

Cam pana la ce episod merita sa vad acest serial? Am inteles ca ultimul sezon e infiorator de prost.

Fata de ce a fost inainte, cam da. Merita sa vezi tot sau eventual 70 din 73, fara ultimele 3 episoade, care sunt contraintuitive, parca facute uitand de numeroase elemente sau unora nedandu-le importanta cuvenita. Din ultimele 3 episoade ar merita efectele si 1-2 momente emotionante.

Sezonul 6 mi s-a parut genial, cel mai bun. La 7 se vede ca George Martin nu si-a mai pus amprenta prea mult, dar chiar si asa, are foarte multe momente faine si m-au facut sa o plac tot mai tare pe Daenerys.

Dar toate ca toate, din putinele seriale vazute de mine, nu stiu daca or fi in jur de 15, Viking si GoT sunt ambele pe primul loc si greu de egalat de oricare altele.

LE: cartile sunt scrise superb. Pacat ca nu le avem pe ultimele doua, care de ani de zile sunt in lucru; daca le-ar fi avut, sezonul 8 nu ar fi fost... asa, ci ceva wow. Plus ca banuiesc ca ar fi fost 10 sezoane. Asa, la 8 s-au grabit sa dea un final. De Daario Naharis au si uitat.

Dar astept cu nerabdare House of the Dragon!

Editat de King1
  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×