Sari la conținut
Forum Roportal
Apocalipse

Game of thrones/Urzeala tronurilor

Postări Recomandate

Game of thrones este un serial interesant care merita vazut. Cand a aparut mi s-a parut prea sangeros si l-am lasat dupa cateva minute.

Dupa ce se terminase primul sezon si tot am auzit de la prieteni ca e un serial bun m-am pus intr-o seara sa ma uit si nu m-am putut opri pana la 6 dimineata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, nu e un serial pentru cei care lesina cand vad sange. Dar e unul dintre cele mai bune din ultima vreme.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am citit cartile, cel putin tot ce a aparut pana acum, saga mai are programata 2 carti, asa ca serialul nu m-a dat pe spate prea mult. Fiind un fan ortodox al "Cantecului de gheata si foc", n-am putut sa nu remarc unele lipsuri ale scenariului si a jocului actoricesc, unele inerente unei ecranizari dupa o capodopera a genului fantasy (sorry Mister Tolkien, the fat guy is more talented). Oricum, tinand cont de calitatea scrierilor lui G.R.R. Martin, nu putea iesi o porcarie.

Allah sa-l tina in viata pe stimabil, ca e un infarct ambulant.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa-l tina in viata, tre sa termine cartile!

Mi-au placut si cartile, imi place si serialul. De ce a avut doar 10 episoade ultimul sezon??

 

Din cate stiu eu toate sezoanele au avut 10 episoade!

Si primul si al doilea. Puteau sa faca mult mai multe pentru ca povestirea o permitea - aveau destula actiune pentru mai mule episoade. S-ar putea sa fie bugetul, sau formatul pentru ca am obsevat ca cei de la HBO au in ultima vreme si cateva seriale cu formatul acesta de sezoane cu maxim 9-10 episoade.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

PLacut. Am vazut tot ce a aparut pana acum. Astept sezonul nou.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

PLacut. Am vazut tot ce a aparut pana acum. Astept sezonul nou.

 

Cam e ceva de asteptat. Un an ! laugh.png

Am zis ca la final, cand se termina toate sezoanele am sa-mi rezerv un week-end sa le vad de la cap la coada pe toate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Cam e ceva de asteptat. Un an ! laugh.png

Am zis ca la final, cand se termina toate sezoanele am sa-mi rezerv un week-end sa le vad de la cap la coada pe toate.

:(( daaa, prea mult timp pentru un sezon de 9 episoade

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Din cate stiu eu toate sezoanele au avut 10 episoade!

Si primul si al doilea. Puteau sa faca mult mai multe pentru ca povestirea o permitea - aveau destula actiune pentru mai mule episoade. S-ar putea sa fie bugetul, sau formatul pentru ca am obsevat ca cei de la HBO au in ultima vreme si cateva seriale cu formatul acesta de sezoane cu maxim 9-10 episoade.

 

Nu duc aia de la HBO lipsa de fonduri la bugetul serialelor pe care le produc. Producatorii executivi au spus ca ca ar putea produce mai mult de 10 episoade pe sezon dar luand in considerare magnitudinea serialului, atat dpdv al materialului dupa care este adaptat scenariul cat si a altor aspecte de productie, nu este viabil sa filmeze mai multe deoarece lucrul asta ar prelungi (pentru fani) perioda de asteptare dintre sezoane. Intradevar si costurile sunt enorme dar la o adica daca ar fi fost practic ca HBO sa produca mai multe episoade, banii nu ar fi fost problema, ci durata filmarilor, lungimea perioadei dintre sezoane si ar suferi calitatea artistica a show-lui. Cel putin asa au declarat cei de la HBO.

sad.png daaa, prea mult timp pentru un sezon de 9 episoade

 

Daca ar filma mai multe am astepta 2 ani intre sezoane. E un show pe care nu vor sa-l faca de mantuiala. Calitate nu cantitate.

Editat de Naeema
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pana asteptati noul sezon ar mai fi un serial asemanator, Vikings. E facut de history chanel si mi se pare asemanator cu Game of thrones numai ca urmareste in mare un singur caracter.

 

http://www.imdb.com/title/tt2306299/?ref_=sr_1

 

Am mai gasit un link despre serial cu mai multe detalii si cu un fel de tur virtual al lumii serialului.

 

http://www.history.com/shows/vikings

Editat de Apocalipse
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×