Sari la conținut
Forum Roportal
The Unknown

Ce mancam la parastas in lume

Postări Recomandate

image.png.276028957ef47df58c309d10a2123f1a.png

N-am mai vazut asa ceva, sa puna masa in cimitir.  Daca a cheltuit milioane de dolari, de ce n-a inchiriat si o sala undeva, pentru higiena si comfort.   

De aia fug romanii oriunde sa moara dar nu in State, ca asa ceva NU ZBOARA pe aici!!!   In cimitir intra mortul si cine mai vrea, ca dupa slujba din biserica lumea merge acasa sau intr-un local.    Sicriul se lasa in groapa cu alta ocazie si numai familia asista la ceremonia asta sau cu invitatie speciala.   Dar nu se aliniaza lume ca nu este traditie, nici macar cei fara case.  Am fost uitata de pe o lista de invitati ca fiica celui mort nu ma cunostea, sta in alt Stat, n-am aflat nici de caz ca a murit cu 6 luni in urma, decat in ultima clipa inainte sa inceapa slujba.  S-a sinucis omu' si asta-i procedura aici daca pare suspicios.   Biserica este la 200 de metri de mine dar nu m-am dus.   

Primele imagini de la parastasul Ionelei Prodan. Ce ținută a ales să poarte Anamaria Prodan

In ce hal arata organizatoarea evenimentului, nu vi se pare ca a gafat???   Culoarea aia merge doar in bar sau alta carciuma, nu pentru un moment din asta trist.  Nadragii-s tarati in namol, ce moda-i asta de milioane de parale ... 

https://www.wowbiz.ro/zeci-de-oameni-au-stat-la-coada-sa-guste-din-mancarea-de-la-parastasul-ionelei-prodan-nici-anamaria-prodan-nu-s-a-putut-abtine-20257548?utm_campaign=cross_parteneri&utm_source=retetesivedete&utm_medium=retetesivedete-interior

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×