Sari la conținut
Forum Roportal
Simone_Larriviere

Ai o ţinută banală? Esarfa poate fi soluţia pentru a o

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Primesc mereu întrebări de la prietenele mele despre garderobă. Drept urmare, în această secţiune am decis să vă dezvălui secretele care mă ajută pe mine să îmi îmbunătăţesc ţinuta zilnică, fără a fi necesar să îmi golesc cardul.


Astăzi vom vorbi despre eşarfe. Pentru a evita efortul cu aranjarea acestora, voi posta pe pagina de facebook, fotografii explicative de cum le puteţi folosi (ţin să mărturisesc că printre cele neîndemânatice, mă număr şi eu).


Avantaje:



Eşarfa este un accesoriu la îndemâna oricărui buzunar, le puteţi găsi confecţionate din diferite materiale precum: bumbac, mătase, satin, etc. şi au o gamă variată de culori, deci se pot combina cu orice.


Se gasec uşor în comerţ, având o paletă largă de modele.



Le poţi folosi pentru:



1. aţi aranja părul în acele zile când acesta pare că nu te ascultă;


2. aţi acoperi decolteul dând un aer misterios;


3. le poţi folosi ca şi curea;


4. sau poţi confecţiona o cravată mai modernă.



Pentru a fi sigură că obţii ţinuta ideala, îţi dezvălui următoarele sfaturi:



Pentru a citi continuarea articolului intra pe : EDIT


Editat de Blues
Scos link.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si esarfa sta bine doar la anumite persoane. La cei mici de statura nu prea le merge nimic in gat si chiar au de aratat ceva sa fie observate, poate pe cele inalte avantajeaza streangul in gat, mie personal nu-mi place. Vad la TV ca toata lumea se chinuie cu ceva in gat dar eu n-as investi in esarfe ca si in lunile de iarna abia ma acopar pe umeri de cateva ori cu ceva mai mare decat o esarfa din asta moderna purtat in forma de streang. Am incercat in magazine dar n-am nevoie de mai mult volum in fatza, prefer sa pun la vedere decat sa ascund orice parte din corp.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si esarfa sta bine doar la anumite persoane. La cei mici de statura nu prea le merge nimic in gat si chiar au de aratat ceva sa fie observate, poate pe cele inalte avantajeaza streangul in gat, mie personal nu-mi place. Vad la TV ca toata lumea se chinuie cu ceva in gat dar eu n-as investi in esarfe ca si in lunile de iarna abia ma acopar pe umeri de cateva ori cu ceva mai mare decat o esarfa din asta moderna purtat in forma de streang. Am incercat in magazine dar n-am nevoie de mai mult volum in fatza, prefer sa pun la vedere decat sa ascund orice parte din corp.

multumesc pentru comentariu , chiar nu imi dadusem seama de asta promit sa scriu ceva si pentru avantajele persoanelor cu o inaltime mai mica . " Esenta cea mai puternica se gaseste in sticlute mici ;)"

o zi plina de succes

...

Multumesc Andreea pentru materialul postat o sa il public esti o dulce .

O zi plina de impliniri si bucurii iti doresc

Editat de Blues
Scos clip din citat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu port esarfe, chiar daca nu sunt foarte innalta. Mi se pare ca poti face si o tinuta banala sa aiba ceva chic daca adaugi un accesoriu de genul acesta. Evident ca fiecare trebuie sa tina cont si de diverse trucuri care sa-i puna in evidenta avantajele si sa-i minimizeze defectele.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×