Sari la conținut
Forum Roportal
The Bitch

Stiti sa va imbracati dupa forma corpului ?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ca sa raspund simplu.Nu.

Rar nimeresc ceva sa imi placa si sa si fiu complimentata.

Nici dupa atata timp nu am habar ce ma prinde.


Forma mea este mar. Cam orice treaba ce imi scoate bustul in evidenta si mascheaza soldurile.

Dar in genere is tricou si bulgi.

 

Pantofii aratati de Amarena si buni la munca, asa aveam pe vremea cand munceam. Dar is batranesti asa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pe mine ma avantajeaza fustele drepte sau semi closh si bluzele cambrate. Imi plac bijuteriile, dar sa fie din aur; tot ce am avut din argint, am pierdut.

In tineretile mele, purtam margele asortate cu cercei gablonzuri, dar si erau la moda.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

cei mai lungi cercei ai mei grin.gif

 

Imi plac, sunt simpli si eleganti, nu pomi de iarna. laugh.gif

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Clepsidra acum, bila inainte. Husa de masina era cam singurul lucru ce mi se potrivea inainte. Sau rochiile mumu.

 

Pt ca nu sunt inalta, caut sa nu port chestii care ma fac sa par si mai pitica. La 1,65 pt mine pant 3/4 sunt un NU-NU asa cum si ghetele pana la glezna sunt un NU-NU (parca-mi taie din picioare).

 

Daca ma gandesc la rochii, prefer cele cu decolteu in V, cele lungi si bine definite pe talie. Pt ca nu am glezne groase, pot sa port toc si sa dea senzatia de picior mai lung. Am vazut tipe cu glezne f groase, eu as fi ascuns glezna intr-un pantalon/rochie lunga.

 

Pe mine nu ma avantajeaza bluzele in forma A din cauza bustului. La mine nu mai ramane A, devine dreptunghi. Asa ca de multe ori o sa port curea, lata sau ingusta, doar ca sa fac si mai evidenta forma clepsidra.

 

Am o mare slabiciune pt jeansii gen 'shalvari' , putin bufanti, pe elastic in jurul gleznei. Aia nu as putea sa ii port cu ceva la fel de bufant sus (as pune fake 7 kg numai cu bluza nepotrivita) asa ca raman la un top/t-shirt cat mai pe corp si nu f mult peste talia jeansilor.

 

La bijuterii am o alta regula, daca aleg cercei mari, las gatul liber. Daca aleg inel mare, las fara bratara. Si invers.

Gentile imi place sa aiba cu totul o alta culoare decat cu ce-s imbracata. Rochie neagra, geanta plic rosie. (imi plac gentile plic).

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Pantofii aratati de Amarena si buni la munca, asa aveam pe vremea cand munceam. Dar is batranesti asa.

 

Sunt clasici.

Clar, nu pentru personalitatile fistichii. Iar pentru munca mi se par totusi cam eleganti. Port varf rotund sau dreptunghiular la munca. Pentru neutralitate. :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

au revenit pantofii aia... cu varf ascutit doh.gif vara asta sunt in voga.

 

 

Mie-mi place cum arata astia.

 

A, si sunt clepsidra.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Io am forma de scandura sau ceva. O scandura putin da putin curbata in unele parti. De aia port chestii largi chit ca flutur ca un steag atunci cand bate vantu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stilul meu vestimentar exemplificat in imagini. Cam asa ceva se gaseste prin dulapul meu. Cine se regaseste in el ? Sunt curioasa cu cine de pe forum am gusturi in comun. smile.gif

 

 

 

 

Editat de Naeema
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Incepand de la tipa cu steaua patricou, cam toate is misto. Mai ales tinuta tipei din mijloc din a 9-a poza.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×