Sari la conținut
Forum Roportal
The Bitch

Stiti sa va imbracati dupa forma corpului ?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Eh, tot omul uraste cate ceva la corpul lui. Insa pentru ca ma simt clepsidra si pentru ca mi-am amintit ce spuneai matale, plina de dispret, la adresa clepsidrelor pe un alt topic, iti zis ci io ca prefer o tzara de celulita (care poate fi si ea tinuta sub control, chit ca intr-un mod literalmente dureros), decat sa am o umerii si forma corpului de barbat. Acum, sper ca nu esti vreo sensibilicoasa si sa te superi din asta.

 

Si pe mine m-a obsedat faza cu celulita multi ani la rand, pana cand, atat in urma unor observatii directe, cat si in urma unor sondaje de opinie laugh.png, am ajuns la concluzia ca celulita este pentru barbati precum lenjeria sexy, adica niciodata nu ajung sa o observe. biggrin2.gif

Nu-s sensibiloasa. Eu cred ca fiecare prefera la sine ceea ce suporta mai bine, eu as muri incet sa vad ca pielea si carnea arata nasol. Am fost in weekendul trecut la strand si m-am oripilat de ce ravagii poate face celulita pe corpul femeilor, majoritatea celor cu celulita aveau forma de clepsidra, chiar si fetele tinere aratau f. nasol, degeaba aveau forma corpului frumoasa, daca era impanata cu colacei si pielea era flasca. Ma impac cu gandul ca-s mai putin feminina, dar pielea si carnea arata bine, sunt ferme. Si-apoi, daca nu pui pe tine f. tare, chiar si cand ai umerii mai lati n-ai sanse sa semeni cu Hercule. laugh.png

Editat de flying_soul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E o arta sa se imbrace omul si dupa aparenta corpului nu numai forma. Sincer eu nu voi intelege niciodata femeile in varsta (vorbim de cele la vreo 55-60 de ani) care nu se mentin bine dpdv fizic, sunt fleoscaite sau pline de cute, pete descolorate pe piele, etc dar insista sa se expuna in vestimentatie sumara. Eu daca as avea sunca atarnand sub brat, nici in ruptul capului nu m-ai prinde cu rochie sau bluza fara maneca. Macar maneca scurta sa fie. Sau alea cu decolteul ca pielea de curcan si sanii ca doua mingi de fotbal prin jurul braului, au temeritatea sa poarte rochii sau bluze cu decolteu adanc si se indeasa in ele ca carnatii.

Editat de Naeema
  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut tipe cu glezne f groase, eu as fi ascuns glezna intr-un pantalon/rochie lunga.

 

Eu am gleznele destul de groase, mi-e frica sa zic foarte groase... Ca si incheietura mainii. Nu pot incaltaminte cu barete pe glezna sau pe picior in general.. sau mai exact, evit cat pot. Daca-mi place prea mult un model, mi-l iau, dar in general evit. Si nici botine de-alea pana la glezna, imi sta ca dracu'. Nu am purtat fuste sau rochii scurte sau mai sus de glezna, din motivul asta, chiar daca in sus eram grasa, cu o glezna subtire ar fi mers si o fusta sau un pantalon trei sferturi. Ce voiam sa zic e ca m-am saturat sa nu port nimic mai sus de glezna din cauza asta. Pana anul trecut in vara, nici nu cunosteam senzatia pe care o ai in pantaloni scurti. Asa ca le-am dat toate pe una si mi-am luat si pantaloni 3/4, si fuste scurte si gata.

 

Stilul meu vestimentar exemplificat in imagini. Cam asa ceva se gaseste prin dulapul meu. Cine se regaseste in el ? Sunt curioasa cu cine de pe forum am gusturi in comun.

 

Eu, foarte mult, mai putin cardiganul si chestia aia maro, drapata, asa.. n-am avut niciodata si nici nu prea port de-astea.

Editat de Amarena
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

...

3. sau forma de "V" cum ii zic eu. Normal ca stiu: jacheta sau ceva care face umerii mai proeminenti decat sunt, pantaloni mai largi la gambe sa dea un efect de proportionalitate, incaltari mai butucanoase care sa completeze pantalonii.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mie imi plac mult sandalele astea super-colorate cu baretuta, dar din pacate nu au niciun pic de toc, imi sunt incomode plus ca arata oribil avand in vedere ca am gleznele putin mai "proeminente" :)). Am vazut niste modele foarte dragute de sandale de dama pe internet, imi place ca exista o gama variata de produse si parca poti sa vezi tot ce exista pe piata actuala si sa te decizi ce doresti sa porti. :D

Editat de Blues
Scos link reclama. A treia oara banam contul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Forma corpului este o chestiune dar croiala rochiilor este alta, care nu vin pe nici un fel de corp cateodata,

cred ca vi s-a intamplat si voua experienta asta cand pe umeras arata superb iar de luat pe tine ori nu te

cuprinde sau arata chiar hidios pe tine si nu are nimic cu forma corpului.  

Hainele nu sint croite pe un corp uman doar dupa niste numere bagate in computer care scot tipare!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hainele de proasta calitate sunt croite tot prost. Depinde si de unde cumpara omul. Nu e musai sa fie costisitoare sau de designer, caci uneori lucrurile de firma sunt urate ca foamea, dar e important sa fie cat de cat de calitate. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×