Sari la conținut
Forum Roportal
The Bitch

Stiti sa va imbracati dupa forma corpului ?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nici eu nu pastram pernutele de la camasi (pe vremuri mai erau camasi cu pernute, acum ori nu mai am eu asta in vedere, ori nu mai sunt, nu stiu) Imi dadea impresia ca-s jucator de fotbal american. Nu am nevoie de pernute. In schimb imi plac hainele cu epoleti. :crazy: Nu aplicatii si franjuri si nebunii, doar chestia aia care se inchide cu capsa, cum aveau camasile de pionier, pe care intrau tresele.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Imi plac foarte mult hainele de la Mango, adica acolo gasesc mereu haine pe masura mea, indiferent ca am nevoie de jeans sau de rochii de seara.

 

Mie alea de la Zara. Nici nu stiu daca avem Mango pe aici, dar am auzit ca sunt faine.

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cam gata, da. Dar astia-s .. doh.gif mai bine port pantofi sport.

nu stiu de ce-ar purta cineva toc de-asta de zici ca mergi in calcaie stars.gif

Eu, eu, eu, sunt superbi :)

 

Mie alea de la Zara. Nici nu stiu daca avem Mango pe aici, dar am auzit ca sunt faine.

Mie alea de la Guara si Mizar. Is patrioata :sorry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

...

 

Nici eu nu sunt genul sa port rochii in general. De fuste nici nu mai vorbesc. Cred ca am una in dulap.In schimb pantalonii is la bataie...de orice fel si aproape orice lungime cu exceptia alor scurti.

Eu am evitat culorile in vestimentatie, pentru multa vreme in viata. Nu stiu de ce, ca imi plac culorile dar din oarece motiv nu aveam curajul sa ma imbrac colorat. Ani de zile, de fapt de cand ma stiu, garderoba mea a fost mereu in gri, negru, maroniu si bej. Depresant nu alta. Ei acum la "batranete" e putin mai curcubeu. laugh.gif

Si mie imi plac bijuteriile dar in ultimul timp nu prea mai port, mai ales cu bebele ca se agata de tot ce prinde.. Detest aurul galben. Argintul e preferat. Cercei lungi imi plac la nebunie dar sa nu fie grei ca o sa-mi ajunga lobul urechii pana la brau. rotflmao.gif

Eu evit imprimeurile in flori, frunze, crengi, forme geometrice de tot soiul.

Ei...la genti am obsesie. Genti si pantofi. Mi-a zis al meu ca daca ma mai vede cu inca vreo geanta in casa, cel putin un an de zile...mi-o da s-o mananc. Nu mai am loc unde sa le pun si ajung sa duc o gramada la centru de donatii ca ma plictisesc repede de ele.

Acum cativa ani a inceput aici moda ochelarilor "bug" aia de zici ca esti libelula cu ei la ochi, de care poarta Paris Hilton si toate aschimodiile celebre. Mie imi sta ca dracul cu ei si nu mi-am cumparat. Dar prietene si cunostinte de ale mele se dau in vant dupa ei chit ca la unele m bufneste rasul cand le vad cu binoaclele alea pe ochi.

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mie imi plac rochiile, fustele si culorile :)

Insa conteaza atat de mult croiul si materialul, abia in poze vad daca o haina chiar mis epotriveste pe conformatia trupului.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Apropo de greseli, una des intalnita la multe doamne biggrin2.gif educate de pe la noi, este aceea de a purta sandale cu dres, ori pantofi decupati in fata cu dres. Adesea, dresurile sunt din alea lucioase, pe care de asemeni nu le agreez sub nicio forma. Sa se impuste, spun. biggrin2.gif

 

 

Eu am pata pusa pe dresuri in general. Dar cu sandale sunt mortali, adica mor cand ii vad. :rot:

Nici eu nu pastram pernutele de la camasi (pe vremuri mai erau camasi cu pernute, acum ori nu mai am eu asta in vedere, ori nu mai sunt, nu stiu) Imi dadea impresia ca-s jucator de fotbal american. Nu am nevoie de pernute. In schimb imi plac hainele cu epoleti. crazy.gif Nu aplicatii si franjuri si nebunii, doar chestia aia care se inchide cu capsa, cum aveau camasile de pionier, pe care intrau tresele.

 

Stil militaresc. Avem gusturi similare. :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cate cucoane cu pretentii n-am vazut eu purtand dresuri la sandale ori la pantofi decupati, ori dresuri lucioase (cred ca lycra le face sa fie asa), ca astea nu au nevoie sa fie in pereche cu nimic...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Apropo de trend in purtatul sandalelor, era anul trecut parca o moda, nu mai stiu daca e si acum.. sandale cu toc de 4-5 cm cu sosete scurte scare.gif

 

 

Dar ai vazut trendul ala de pantofi femeiesti, cu toc sau platforma dar modelul e de bascheti ? rotflmao.gif

Tot cu sosete se purta si ala. Doame cat am urat eu incaltamintea asta cat era in moda.

 

high-heel-sneaker.jpg

 

Mi-aduc aminte de vremea cand se purtau pantofii aia cu varf ascutit. Doamne, cum m-am simtit cand mi-am aruncat toata incaltamintea din perioada aia... doh.gif

Dar atata timp cat suntem fraieri, ei n-au de ce sa nu ne ia banii.

 

Ti-ai aruncat si tu colectia de gondole ? Si eu. :lol:

au revenit pantofii aia... cu varf ascutit doh.gif vara asta sunt in voga.

 

attachicon.gifI-vestiti-che-invecchiano-scopri-con-noi-quali-evitare-scarpe-a-punta-polyvore.png

 

Ce ma seaca pe mine toculetzele astea mici. Niciodata nu mi-au placut. La pantofi am doua preferinte, ori plat ori cu toc dar toc sa fie. Nu neaparat din ala de 8 cm dar nici chichinetele alea.

Editat de Naeema
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si mie imi plac bijuteriile dar in ultimul timp nu prea mai port, mai ales cu bebele ca se agata de tot ce prinde.. Detest aurul galben. Argintul e preferat. Cercei lungi imi plac la nebunie dar sa nu fie grei ca o sa-mi ajunga lobul urechii pana la brau. rotflmao.gif

 

cei mai lungi cercei ai mei grin.gif ma rog, stateam un pic cu capul intre umeri, nu ajung chiar pana acolo, Ating clavicula, cam asa,

 

2ivbqtx.jpg

Editat de Amarena
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×