Sari la conținut
Forum Roportal
Ionut1983

Prevenirea Cancerului si lupta impotriva lui

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cum putem preveni cancerul...am tot citit pe diferite forumuri/bloguri, principalul suspect fiind substantele din alimente...
Ce alimente ar trebuii sa consumam pentru a preveni cancerul ?

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La noi,evreii se zice ca prezicerea a fost data numai la prooroci si la tampiti.Asa ca daca cineva ,deocamdata, i-ti va explica cum sa previi cancerul sa-ti amintesti ca el desigur nu este prooroc.

 

Eu i-ti pot explica cum sa-ti pzesti si sa-ti pastrezi sanatatea in general insa chestia cancerului este foarte complicata.

Cancerul nu poate fii prevenit (deocamdata) insa poate fii depistat si tratat in primii pasi a lui,cand invingerea lui este aproape sigura. Sunt o serie de cancere "populare" care pot fii tratate cu mult succes daca sunt descoperite si tratate devreme.

De exemplu cancer la colon,cancerul la sani,cancerul la piele si poate inca altele. Medicina stie sa depisteze deocamdata cateva cancere ereditare inclusiv in situatie cand boala nu a inceput deloc, dupa o analiza genetica speciala si nu ieftina .

 

Nu ,ce ai hotarat? Vrei sa fii sanatos in general sau ai grija numai de cancer?

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am auzit de la cunostinte care sufera de cancer ca li se recomanda o dieta fara carne, foarte mult asparagus si nimic dulce!!!

Cine sunt aceia care "recomanda" sa mananci asparagus contra cancerului? Baba Violeta?

De baut au voie sa bea?

Eu am auzit de un bolnav de cancer care a trait tot timpul cat a mancat pepeni ca dupa ce a murit nu a mai mancat pepeni...Asta inseamna ca cine mananca pepene sau asparagus invinge cancerul?

Editat de Sfanta Paraschiva

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cine sunt aceia care "recomanda" sa mananci asparagus contra cancerului? Baba Violeta?

 

Observa bine ce am scris!!!! n-am spus contra cancerului

 

persoane care sufera de boala si dupa radiatii li se recomanda asparagus in State!!! am vreo 10 cunostinte pe patul mortii de 1 an de diferite varste intre 34 si 84 cu cancer revenit sau descoperit recent si la toate s-a recomandat asparagus.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Observa bine ce am scris!!!! n-am spus contra cancerului

 

persoane care sufera de boala si dupa radiatii li se recomanda asparagus in State!!! am vreo 10 cunostinte pe patul mortii de 1 an de diferite varste intre 34 si 84 cu cancer revenit sau descoperit recent si la toate s-a recomandat asparagus.

Nu zau.Daca i se recomanda la cineva bolnav de cancer "pe patul mortii" sa manance asparagus,asta se recomanda ca un fel de remediu a bolnavilor.

10 cunostinte a tale sunt bolnavi pe patul mortii dar mananca asparagus. Nu ma mira ca nu mai au timp sa moara...

 

Nu exista aliment care sa zicem, sa opreasca cancerul ca stii dumneata cum zic romanii: Ce are s.. cu prefectura ?.

Nu alimente si nu vitamine din pacate cum nici multe din medicamentele care se dau la bolnavi.

Nu te entuziasma de fiecare anuntare ca vre-un aliment ajuta bolnavilor de cancer . Oameni rai,din motivele lor publica incontinu alte ineptii de acelas gen . Probabil ca au placere sa vada cum le cade increzatorii in plasa.

Apropo: dece nu amintesti sursa ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

La noi,evreii se zice ca prezicerea a fost data numai la prooroci si la tampiti.Asa ca daca cineva ,deocamdata, i-ti va explica cum sa previi cancerul sa-ti amintesti ca el desigur nu este prooroc.

 

Eu i-ti pot explica cum sa-ti pzesti si sa-ti pastrezi sanatatea in general insa chestia cancerului este foarte complicata.

Cancerul nu poate fii prevenit (deocamdata) insa poate fii depistat si tratat in primii pasi a lui,cand invingerea lui este aproape sigura. Sunt o serie de cancere "populare" care pot fii tratate cu mult succes daca sunt descoperite si tratate devreme.

De exemplu cancer la colon,cancerul la sani,cancerul la piele si poate inca altele. Medicina stie sa depisteze deocamdata cateva cancere ereditare inclusiv in situatie cand boala nu a inceput deloc, dupa o analiza genetica speciala si nu ieftina .

 

Nu ,ce ai hotarat? Vrei sa fii sanatos in general sau ai grija numai de cancer?

Fara suparare, Ionut1983 intreba despre prevenirea si nu prezicerea cancerului. Este o diferenta!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

M-am tot documentat si am citit despre produsele ecologice. Ele ajuta impotriva cancerului si prevenirea lui deoarece nu contin nitrati, principala substanta care cauzeaza cancerul. Consuma cineva alimente ecologice si daca da, de unde anume.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

M-am tot documentat si am citit despre produsele ecologice. Ele ajuta impotriva cancerului si prevenirea lui deoarece nu contin nitrati, principala substanta care cauzeaza cancerul. Consuma cineva alimente ecologice si daca da, de unde anume.

nitrati? Ce-i cuudronul si nicotina din tigari ? cu metalele "grele" ? cu undele provocate de mobile sau de linile electrice de mare tensiune inclusiv transformatoarele? Ce-i cu gazul Radon ,gaz radioactiv? Ce-i cu vopselele care contin plumb? Mai sunt nenumarate origini suspecte a bolii de cancer.

Sa nu uitam si vopselele si materialle de conservare care se pun in tot felul de alimente. In SUA si tarile din apus acestea sunt excluse din alimente.

 

 

Fara suparare, Ionut1983 intreba despre prevenirea si nu prezicerea cancerului. Este o diferenta!

Nu ma supar. Am inteles ce intreaba Ionut1983 insa nimeni nu-si face grija sa previna ceva de care nu are teama sau crede ca s-ar putea sa aiba si el pacostea asta . Asa am ajuns la prezicere. Daca nu am fost inteles cum am crezut atuncia da-mi voie sa-i scriu inca ceva aci:

 

Ionutule,daca vrei , sigur ,sa nu suferi niciodata de cancer ai grija sa fii sanatos tun pana la varsta de 120 de ani.Din pacate,deocamdata,nimeni nu poate sa ti recomande ca sigur 100% sa fii sanatos. Nici asparagusul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×