Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna,sunt noua aici si m-am decis sa scriu povestea mea ca sa va cer ajutorul. Lumea care ma cunoaste si imi stie viata spune ca e ca o telenovela :)) si cam au dreptate. Deci,am 16 ani si totu a inceput cand am intrat in clasa a 9a la liceu.

L-am cunoscut pe,sa ii spunem Florin. El este in clasa cu mine. La inceput nu ne-am prea inghitit unu pe altu,el e genu mistocar si cam nesimtit dar cand ajungi sa il cunosti se schimba complet. Dupa multe intamplari,mi-ar trebui mult sa le povestesc am ajuns sa fim prieteni cu beneficii. Asta a fost la insistenta lui. El avea si inca are prietena,insa o trata foarte urat,si nu ii pasa deloc de ea. Era o chestie cu ai lui la mijloc,si deaia statea in continuare cu ea. Cu mine era un baiat foarte de treaba,dragut,la locul lui,se schimbase mult. Cateva luni ne-am inteles super,vorbeam exagerat de mult dat fiind faptu ca suntem in aceeasi clasa,cam 100 de mesaje pe zi la scoala si dupa vorbeam la telefon foarte mult. El imi spunea ca o sa ma implic afectiv si etc dar atunci nu am dat importanta. La inceput a fost o joaca pentru mine,pana am ajuns sa ma dezvirginez cu el. Si l-am ales pe el ptr ca e singuru care ma face sa ma simt extraordinar,cu el sunt cea mai fericita,in ciuda situatiei noastre delicate.

Ok ne-am certat,ne-am impacat,s-au intamplat multe intr-un an,si apoi dupa ce nu mai vorbisem de ceva timp m-a cautat el. Imi spunea ca are un prieten cu care ar vrea sa ma combine,dar asa numa de vrajeala nimic serios,ca baiatu are masina,bani,e de treaba si de ce nu.. Si dupa a spus ca putem sa revenim la situatia noastra dinainte totusi. Asta m-a facut sa ma gandesc ca a vrut sa se impace cu mine dar nu a spus-o direct ci a bagat duma cu prietenul lui ca sa aiba cum sa deschida subiectul. De asemenea,eu cred ca el ma vrea cu baiatu ala ca sa "ma controleze". Sa stie mereu unde sunt,ce fac si etc.

M-am bagat cu tipu ala,totu e ok,bine si eu cu Florin am inceput sa ne intelegem super iar. Vorbeam iara des,ne sarutam pe ascuns la scoala (ne feream de prietena lui care e acuma in aceeasi clasa cu noi,s-a mutat din a 10a),venea la mine sa ma vada,sa ne plimbam,ieseam in oras,si desigur am si facut sex.. Era chiar super situatia pana a meu s-a hotarat ca nu se poate asa...dar inainte mi-a spus de multe ori ca tine la mine si imi vrea numai binele si ca o sa aiba mereu grija de mine. Si motiv sa ma minta nu are..stie ca ma poate avea si fara atatea promisiuni,deci de mintit stiu ca nu a mintit. Na si mi-a spus ca nu putem fi asa in continuare dar putem ramane prieteni,si ca asa e mai bine. N-am mai spus nimic si vreo cateva sapt am ramas prieteni,apoi am inceput sa ne indepartam si pana la urma sa ne certam,nu foarte tare,doar prosteala. Ultima oara eram intr-un parc si era si el si era beat,cam ora 10 seara si mai era o colega din clasa acolo,si eu nu l-am bagat in seama pe el si dupa ce am plecat a mers la ea si a vorbit numai de mine o ora intreaga,nu se mai oprea,vorbea si de rau si de bine,de toate. Spunea ca nu mai vrea nimic cu mine. Atunci de ce vorbea in continuare despre mine? De ce nu despre prietena lui? Si a doua zi la scoala s-a dus iara la colega aia si a inceput sa ii povesteasca de mine,si el nu e genu de baiat care sa vorbeasca chestii deastea,e genu mai golanas,baiat de bani gata,foarte ambitios si interesat de bani,dar tine la familie mult si poate sa fie si serios.

Am decis sa il ignor complet,altceva nu stiu ce sa fac..imi e dor de el foarte tare si nu merge sa imi treaca cu altcineva,trebuie sa fie el. Mai am 2 ani in aceeasi clasa cu el..inca sper sa se intoarca,ca de obicei... Ceva pareri?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai am 2 ani in aceeasi clasa cu el..inca sper sa se intoarca,ca de obicei... Ceva pareri?

 

mai ai 2 ani pana la bac.

 

cat despre baietii din viata ta, te cam folosesc si ii folosesti. asta e parerea mea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In cei doi ani cat au mai ramas, posibil sa te impaci si sa te certi cu el cam tot de atatea ori cat ai facut pana acu'.Posibil nu. Distreaza-te cu cap, e singurul sfat pe care ti-l pot da momentan.

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am decis sa il ignor complet,altceva nu stiu ce sa fac..imi e dor de el foarte tare si nu merge sa imi treaca cu altcineva,trebuie sa fie el. Mai am 2 ani in aceeasi clasa cu el..inca sper sa se intoarca,ca de obicei... Ceva pareri?

Da, o sa se intoarca, asa cum face de obicei. Ignora-l, asa cum ai decis. Si acum, si cand o sa se intoarca. Dorul o sa iti treaca.

Mi se pare foarte ciudat ca tu te combini cu tipi in functie de recomandarile altora, cu atat mai mult cand e vorba despre el. Deciziile astea se iau cu propriul cap/inima/sex/vointa/dorinta.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

cat despre baietii din viata ta

 

În materie de băieți, are exact ceea ce merită, nicio problemă. Părinți se pare că n-a avut niciodată, dar nu cred că putem schimba ceva nici la capitolul ăsta. Cred că ”bimbo” e termenul, right? :o:

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, o sa se intoarca, asa cum face de obicei. Ignora-l, asa cum ai decis. Si acum, si cand o sa se intoarca. Dorul o sa iti treaca.

Mi se pare foarte ciudat ca tu te combini cu tipi in functie de recomandarile altora, cu atat mai mult cand e vorba despre el. Deciziile astea se iau cu propriul cap/inima/sex/vointa/dorinta.

 

Si banii. Doar e baiat de bani gata. :d

 

În materie de băieți, are exact ceea ce merită, nicio problemă. Părinți se pare că n-a avut niciodată, dar nu cred că putem schimba ceva nici la capitolul ăsta. Cred că ”bimbo” e termenul, right? grin.gif

 

Tu cand naiba dormi ? :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Posibil, da. Posibil, nu. Tu din toata insiruirea aia ai retinut numai ca e baiat de bani gata? Crezi ca de-aia se da de ceasul mortii?

 

La mine in clasa baiatul pe care nu il voia nicio fata era super-plin de bani. Vorbim si noi in functie de experientele noastre. O fi si memoria selectiva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Posibil, da. Posibil, nu. Tu din toata insiruirea aia ai retinut numai ca e baiat de bani gata? Crezi ca de-aia se da de ceasul mortii?

 

La mine in clasa baiatul pe care nu il voia nicio fata era super-plin de bani. Vorbim si noi in functie de experientele noastre. O fi si memoria selectiva.

Printre altele e foarte posibil, avand in vedere ca tipa a tinut sa precizeze si acest aspect.

 

Am retinut mai multe desi nu-s dormit de 36 de ore.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred că ”bimbo” e termenul, right?

 

Nu, who..pciu! Bimbo e kinda cute, asa..

 

Bine naiba ca nu am fete, ca dupa mesajul asta mi s-a facut parul cret.

 

Fetita, tie-ti place telenovelele? Altfel nu-mi explic de ce te mandresti cu viata asta a ta.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Bimbo e kinda cute, asa..

 

Da, cute, da' prostuță și disponibilă smile.gif

 

derogatory. An attractive but empty-headed young woman, esp. one perceived as a willing sex object.

Editat de harald
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×