Sari la conținut
Forum Roportal
Selony

Locuri bantuite din Romania

Postări Recomandate

hey, stiu eu un loc din braila....bantuit (cica)......e o casa parasita(ma rog...o toaleta in mijlocul padurii, dar hai sa ii spunem casa)....si cica satanisti se intalnesc acolo :-ss.........dar ma rog nu stiu cat de adevarat e ca eu nu am avut nicodata tupeu sa merg acolo :)

Unde in Braila in ce padure anume poate am sa mă duc si eu pe acolo c

Editat de Cristinick
limbaj de mirc in citat...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

1. Blestemele exista inca din antichitate .. sunt prezente si in Biblie ..

2. Sunt din Braila dar nu am auzit de vreo "casa bantuita"

3. Fantomele / sunetele / vocile pe care le auziti sunt din mintea voastra... uitati un exemplu clasic : Daca te uiti la un film sa zicem de dragoste .. ai un somn linistit nu mai auzi nimic etc.. Daca te uiti la un film de groaza cu mortii si alte panarame .. toata noaptea nu vei dormi pentru ca subcostientul tau lucreaza acele imagini pe care le-ai vazut.

Sper ca v-am ajutat cu ceva.

Editat de GeorgeTeck

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna all! Sunt noua aici, si mi-am facut cont pentru ca am dat peste acest topic si m-am gandit sa va impartasesc si voua ceaa ce am patit. Incep relatarea prin a mentiona ca pana acum 4 ani, daca auzeam ceva de fantome sau fenomene paranormale, spuneam ca toti sunt nebuni pentru ca pot crede asemenea tampenii :D indiferent cine ce povestea, nu credeam nimic. Si din cauza ca nu am crezut si am luat totul in ras, crezandu`ma cea mai tare pentru ca nu mi`e frica, le`am patit ... si iar le`am patit ... iar, iar si iar. :)

Cel mai bun prieten al meu, la vremea aceea, sustinea sus si tare ca ii este frica sa mai stea singur in propria`i casa pentru ca e bantuita. El saracu tot povestea, se plangea, cerea ajutor dar degeaba, nimeni nu era dispus sa faca mai multe pentru el decat sa`i rada in nas (inclusiv eu :D ) Fiind singur acasa intr`un weekend, a dat o petrecere la care au fost invitate aproximativ 20 de persoane (inclusiv eu). Petrecerea a fost ok, doar ca spre dimineata, cativa dintre noi au coborat pana jos sa ia aer. Eu si inca 3-4 persoane am ramas sus, in sufragerie. Din dormitor se auzeau niste zgomote, ca si cum cineva cauta ceva. Ne`am speriat evident. Am luat fiecare cate o perna in brate si ne`am dus spre camera. Am numarat pana la 3, dupa care am deschis repede usa si am aprins lumina in camera. Cred ca stiti ca papusile din portelan sunt "inerte", nu li se pot misca mainile, picioarele, gatul nimic ... doar ca o asemenea papusa de portelan, desi era pe podea, intinsa pe spate, era intoarsa cu capul la noi ... as putea sa jur ca s`a uitat la mine, la fel ca si ceilalti care erau cu mine acolo. Va imaginati ca am fugit (in bucatarie deoarece nu aveam cheile ca sa putem pleca), dar cand s`au intors ceilalti, i`am dus direct in camera sa vada si ei. Papusa era nemiscata, dar dupa 5 minute dupa ce toata lumea a intrat si a vazut, un "intarziat", a vrut si el sa vada, dar ... papusa era cu capul normal, orientat in sus. Mentionez ca acea ultima persoana a luat papusa si a intors`o pe toate partile pentru a se asigura ca intradevar nu se poate misca nicicum ... si nu ... nu poate fi miscata in nici un fel.

As mai avea de povestit dar nu vreau sa plictisesc pe nimeni. Asta a fost doar prima experienta. Sper sa nu fiu luata in ras ... imi cer scuze daca am facut greseli gramaticale sau alte greseli

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cred ca stiti ca papusile din portelan sunt "inerte", nu li se pot misca mainile, picioarele, gatul nimic ... doar ca o asemenea papusa de portelan, desi era pe podea, intinsa pe spate, era intoarsa cu capul la noi ... as putea sa jur ca s`a uitat la mine

 

Ce fel de papusa de portelan? Poti sa o descrii un pic? Ce era din portelan - capul sau tot corpul?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tot corpul era din portelan. Avea undeva intre 70 - 80 cm inaltime. Culoarea ei era foarte deschisa si avea hainute dintr`un material asemanator matasii. Pana si ochii erau cumva "inerti", doar genele erau din fire de par "improvizate" (nu imi aduc acum aminte cuvantul folosit pentru parul fals), in rest totul era portelan, singura modalitate prin care ar fi putut cineva sa`i miste vreo parte a corpului, ar fi fost probabil sa o sparga. Repet, a fost verificata dupa acest eveniment si era la fel de inerta ca inainte. Casa aceea chiar e bantuita, s`au intamplat mult prea multe acolo.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cam mare aceea statueta de portelan probabil iti da fiori doar cand o vezi seara pe intuneric cu lumina de la Luna :blink:

interesanta si relatarea, exista multe asemenea case cu povesti legate de papusi sau statuete care se misca din senin parca prinzand viata. :blink:

 

In legatura cu locurile bantuite din Romania nu stiu daca s-a mai pomenit aici despre Conacul de pe raul Precista.

Editat de Johnny Paco

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Tot corpul era din portelan. Avea undeva intre 70 - 80 cm inaltime. Culoarea ei era foarte deschisa si avea hainute dintr`un material asemanator matasii. Pana si ochii erau cumva "inerti", doar genele erau din fire de par "improvizate" (nu imi aduc acum aminte cuvantul folosit pentru parul fals), in rest totul era portelan, singura modalitate prin care ar fi putut cineva sa`i miste vreo parte a corpului, ar fi fost probabil sa o sparga. Repet, a fost verificata dupa acest eveniment si era la fel de inerta ca inainte. Casa aceea chiar e bantuita, s`au intamplat mult prea multe acolo.

Interesanta poveste, uite, incearca sa mai mergi in acea casa, si sa faci niste poze la acea statuieta si in general la casa si la camera, dar luminile sa fie stinse, la mine a mers...cu toate ca mai gasesti unii aici pe forum care zic " aa fumasei ceva si daia ai vazut statuia intoarsa nuj cum " macar mai sunt exceptii ca mine ca tine si ca cei care chiar au trait asemenea experiente

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate nu mai am posibilitatea de a merge acolo pentru ca acel baiat s`a mutat de acolo impreuna cu familia, pentru ca nu mai suportau ce se intampla. Nu pot sa va povestesc ceva ce am auzit, pentru ca nu stiu cat e inflorit si cat e adevarat. Eu stiu doar ce am trait acolo pe pielea mea, pentru ca vizitele acolo erau frecvente in acea perioada (apropo ... ielele chiar exista :lol: ). Am mai avut o experienta de genul, oarecum personala, daca pot s`o numesc asa, si inca una undeva langa Campina. Multumesc sincer pentru incredere! Sunt putini cei care cred. Te asigur ca nu am fost niciodata in viata mea fumata si in nici un caz la 15 ani, cand s`a intamplat ce am povestit mai sus!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Din pacate nu mai am posibilitatea de a merge acolo pentru ca acel baiat s`a mutat de acolo impreuna cu familia, pentru ca nu mai suportau ce se intampla. Nu pot sa va povestesc ceva ce am auzit, pentru ca nu stiu cat e inflorit si cat e adevarat. Eu stiu doar ce am trait acolo pe pielea mea, pentru ca vizitele acolo erau frecvente in acea perioada (apropo ... ielele chiar exista :doctor: ). Am mai avut o experienta de genul, oarecum personala, daca pot s`o numesc asa, si inca una undeva langa Campina. Multumesc sincer pentru incredere! Sunt putini cei care cred. Te asigur ca nu am fost niciodata in viata mea fumata si in nici un caz la 15 ani, cand s`a intamplat ce am povestit mai sus!

 

 

In campina unde?:huh:) De curand voi merge acolo, si sper sa imi poti da detalii. Lasa-mi un mesaj in PM

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mute fenomene paranormale

multe povesti

simplu

ati auzit de multe ori ca se intampla in America. De ce?

deoarece acolo sunt multe case vechi. Si ce legatura are asta?

oamenii au murit de acolo si nu a nimeni de ei.Mno si ?

oamenii de acolo nu sunt tare credinciosi.Repet mno si ???

nu li s-a facut slujba ca sufletul lor sa se duca in cer.

 

Bine daca veniti acuma cu ritualuri satanice care deschid porti, alea sunt incontrolabile.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×