Sari la conținut
Forum Roportal
Selony

Locuri bantuite din Romania

Postări Recomandate

CronX nu cred ca acest thread a fost facut sa ne certam daca exista sau nu paranormal

si nova... eu zic ca exista paranormal.

prin simplu fapt ca te plimbi cu EMF-u in mana si incepe sa tauie cand te apropi de un loc

care cat de cat e considerat bantuit, pentru faptul ca prea multi oameni cred in paranormal

pentru faptul ca nu de prosti au infiintat oameni de stiinta institude de studierea

paranormalului.

 

Totusi sec 21... si inca oameni nu au renuntat la paranormal pt ca s-au gasit si dovezi ca exista.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ai dreptate...cum as putea sa cer ca in sec. 21 cineva sa aiba mai multa minte...:tease:))

 

Daca asta era tentativa de insulta, esti patetic. Daca nu, nu e vb de asta, ci de credinta: convinge un martor al lui iehova ca Iehova defapt nu exista...de reusesti asta meriti chiar o medalie...e vorba ca si supranaturalul e o credinta...si mai e faza ca, eu cred, ca daca crezi destul de mult in ceva anume atunci acel ceva ti se va dovedi a fi adevarat...dar doar tie si celor care cred...dar revin la subiect: nu dispare prea curent.

 

Kazzerz eu nu stiu sincer. Cred ca exista fenomene paranormale, dar nu cred tot ce se zice...adica...este serialul supernatural pe care il urmaresc. E mishto dar nu cred in tot supranaturalul ce il vad acolo. Fantomele nus cearsafuri albe plutitoare cu scopul etern de a speria lumea, ci e o urma lasata de sufletul unui om, ba chiar "I will be so bold as to say" ca e umbra unui suflet. Un suflet care a fost ranit si care a suferit, desi se zice ca sufletul nu poate fi ranit.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca asta era tentativa de insulta, esti patetic. Daca nu, nu e vb de asta, ci de credinta: convinge un martor al lui iehova ca Iehova defapt nu exista...de reusesti asta meriti chiar o medalie...e vorba ca si supranaturalul e o credinta...si mai e faza ca, eu cred, ca daca crezi destul de mult in ceva anume atunci acel ceva ti se va dovedi a fi adevarat...dar doar tie si celor care cred...dar revin la subiect: nu dispare prea curent.

 

Sunt de aceasi parere cu tine...mai putin faptul ca supranaturalul este o credinta. NU este o credinta, ci este un concept care vine cu credinta. Este ca si faza cu credinta in Dumnezeu. Crezi in El...trebuie sa crezi si in demoni. Trebuie sa existe tot timpul echilibru. Peste tot exista: ying si yang, noapte si zi, bun si rau,.... Supranaturalul a aparut datorita faptului ca NOI existam. Noi suntem vii...dar avand in vedere ca exista echilibru...exista si celialti. Nu crezi in supranatural, nu crezi in nimic. Nu crezi in forte mai mari decat noi, in higher power. Si sunt TOTAL de acord cu tine...crezi indeajunsa masura in ceva...atunci EXISTA!

 

Fantomele nus cearsafuri albe plutitoare cu scopul etern de a speria lumea, ci e o urma lasata de sufletul unui om, ba chiar "I will be so bold as to say" ca e umbra unui suflet. Un suflet care a fost ranit si care a suferit, desi se zice ca sufletul nu poate fi ranit.

 

Nu sunt de acord cu tine...

Fantomele nu sunt sufletele, ca bine zici...ele nu se pot rani. Sunt SPIRITELE...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu sunt de acord cu tine...

Fantomele nu sunt sufletele, ca bine zici...ele nu se pot rani. Sunt SPIRITELE...

 

Depinde ce intelegi prin spirit. Spiritul il poti intelege ca un dar de la Dumnezeu pe care il are fiecare om (adica sa il confunzi cu suflet), sau il poti considera un poltergeist ceea ce inseamna chiar o fantoma imateriala deci intangibila incolora inodora si invizibila, sau poti intelege ca spiritul e, intr-un fel (si asta cred eu) personalitatea sufletului tau, amintirea ce o lasi pe lumea aceasta pe seama ce treci pe cealalta. Asta consider eu a fi o conceptie corecta a spiritului.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu ati avut contact cu paranormalul este cu atat mai bine pentru voi. Insa el exista. Nu va sfatuiesc sa va aventurati pe terenul asta pentru ca nu stiti in ce va bagati si la ce pericole va expuneti. Tot ceea ce tine de paranormal insemnand stafii, fantome, manifestari poltergeist, sedinte spiritiste....etc sunt mijloace folosite de ingerii cazuti ca sa insele lumea. Ganditi-va numai la faptul ca orice este legat de paranormal este deasemenea si invaluit de confuzie si incertitudine. Singurul care vrea asa ceva spre a induce oamenii in eroare este cel care il uraste si cauta cu orice pret sa indeparteze oamenii de Dumnezeu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ai dreptate...cum as putea sa cer ca in sec. 21 cineva sa aiba mai multa minte...:spiteful:))

 

 

 

 

Prin faptul ca unii dintre noi credem sau aprobam existenta entitatilor(fantome),nu inseamna ca nu avem minte sau suntem "dusi cu pluta",ci doar am vazut sau pur si simplu credem.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Prin faptul ca unii dintre noi credem sau aprobam existenta entitatilor(fantome),nu inseamna ca nu avem minte sau suntem "dusi cu pluta",ci doar am vazut sau pur si simplu credem.

 

 

Subscriu :spiteful:

Editat de vali_

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

;) nuj ce sa zik...eu una as zice ca fantomele sunt spiritele oamenilor decedati care au ramas captive pe pamant sau pur si simplu nu vor sa plece. Fantomele nu sunt rele si nu iti pot face rau deoarece nu le vezi. K sa fim sinceri, sunt enorm de multe poze si declaratii ale apartinand oamenilor din intreaga lume...asa ca ma intreb: Cum pot mii de persoane diferite, din intraga lume, sa inventeze acelasi lucru + dovezi? :ok: 8) so...nimeni nu este obligat sa creada in asa ceva...fiecare are dreptul la o parere....si faza cu casele bantuite, probabil "fantoma" sau ma rog...care creaza acele lucruri ciudate, pur si simplu considera casa respectiva a ei...si nu vrea "musafiri"....oricum, asta e doar parerea unei fete de 16 ani, eu...asa k poate ma considerati :tease: :flowers: 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca nu ati avut contact cu paranormalul este cu atat mai bine pentru voi. Insa el exista. Nu va sfatuiesc sa va aventurati pe terenul asta pentru ca nu stiti in ce va bagati si la ce pericole va expuneti. Tot ceea ce tine de paranormal insemnand stafii, fantome, manifestari poltergeist, sedinte spiritiste....etc sunt mijloace folosite de ingerii cazuti ca sa insele lumea. Ganditi-va numai la faptul ca orice este legat de paranormal este deasemenea si invaluit de confuzie si incertitudine. Singurul care vrea asa ceva spre a induce oamenii in eroare este cel care il uraste si cauta cu orice pret sa indeparteze oamenii de Dumnezeu.

 

 

de acord cu tine!! e tare straniu sa stii ca te afli langa ceva inexplicabil,sa fii calm si deodata sa te sperii in asa hal incat sa o iei la fuga pentru a lasa cat mai mult spatiu intre tine si acel loc! va spun din proprie experienta....E GROAZNIC!! simtisem ceva negativ, un "demon". deci nu mai fiti sceptici in privinta supranaturalului. aveti noroc ca n-ati avut nici un astfel de contact. ce-ar fi sa va treziti deodata ca masa incepe sa pluteasca?! ati face stop cardiac.

in legatura cu fantomele...unii oameni pot sa le simta altii nu.asa ca nu-i poti condamna pe unii ca simt, chiar vad fantome. daca cineva are capacitati paranormale nu-l crezi? deci supranaturalul exista....depinde de noi cat de mult credem..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hmmmm....eu una cred in tot ce inseamna spirit...adik poate ca exista..dar poate ca nu....cel mai sigur cred ca exista satanistii(pa aia chiar iam vazut)...altceva nu stiu sigur ..... :yes: :o: oricum nu contrazic pe numeni...fiecare are dreptul de asi sustine parerea :o:

post-31758-1145277381_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×