Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Uneori chiar sunteti simpatici voi doi.

Mai mult el. :roll:

 

Ce-mi pasa mie ce vrei tu, obraznicule! tease.gif

Taci si sufera! :lol:

:lol:

Lighty, ti-ai luat kit-ul ala de indreptat caroseria ?

Ca ti-o stramb eu iar. :whack:

:lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Evit cluburile pentru oameni prea seriosi sau sedintele de biserica sau unde trebuie sa arati matura si sa te simti chiar batrana!!! ca nici nu stiu sa le salut respectuos din punctul lor de vedere 8)

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai mult el. :roll:

El intotdeauna mi-e simpatic, da. :)

 

Evit cluburile pentru oameni prea seriosi sau sedintele de biserica sau unde trebuie sa arati matura si sa te simti chiar batrana!!! ca nici nu stiu sa le salut respectuos din punctul lor de vedere 8)

In ajun de Craciun am fost la biserica sa ascult corul copiilor din cartier (in care canta si fiul meu cel mic) si multi parinti au venit cu copiii lor micuti. Imi venea sa pocnesc babele care faceau mutre acre pt. ca aia mici n-aveau stare. :lol:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nici eu nu simt ca as avea varsta pe care o am, dar exista clipe cand trebuie sa accepti realitatea - in domeniul profesional (cred ca asta ar fi singurul care-ti impue varsta reala).

Totusi, in viata de zi cu zi te poti bucura de tine, asa cum esti tu.

Atata timp cat exista un echilibru si responsabilitate, nu vad cu ce ai deranja tu oamenii daca te apuci sa colorezi o carte de colorat, daca te dai in leagan, daca alergi, daca mananci inghetata si te ungi pana la urechi, daca faci o coronita de flori etc.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Moaaama... poi daca atata lume se simte tanara p-aici ar trebui sa se vada si din postari. Tineretea nu e sinonima cu prosteala aiurea in tramvai, aveti grija. :D

 

Eu simt exact varsta pe care o am. Cu prosteala cu tot, care se practica la orice varsta.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu consider ca cea mai faina varsta e cea pe care o am acum. Si asa am considerat si acum 10 ani si asa voi considera si peste 10 ani.

Nu are niciun sens sa iti doresti sa opresti timpul in loc. Te-ai plictisi, ai ramane blocat si ai avea mari sanse spre involutie. Admir oamenii care isi traiesc din plin si cu bucurie viata, la orice varsta.

Adica, independent de varsta. Varsta si schimbarile ar trebui percepute ca ceva natural. La fel si moartea. Cei mai demni oameni in general au stiut sa moara cu demnitate, si nu din incapatanare. Ci pentru ca au inteles ca asa e dat sa fie.

 

Mi-e mila sincer de oamenii care nu isi accepta sau cauta sa isi ascunda varsta. De multe ori ajung sa arate si sa sa se comporta ca niste paiate. E trist.

Editat de stupid_me

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Atata timp cat exista un echilibru si responsabilitate, nu vad cu ce ai deranja tu oamenii daca te apuci sa colorezi o carte de colorat, daca te dai in leagan, daca alergi, daca mananci inghetata si te ungi pana la urechi, daca faci o coronita de flori etc.

Exact! Atata timp cat iti iei tratamentul la timp si nu superi asistentele, poti face ce vrei. :crazy:

 

Moaaama... poi daca atata lume se simte tanara p-aici ar trebui sa se vada si din postari. Tineretea nu e sinonima cu prosteala aiurea in tramvai, aveti grija. biggrin2.gif

 

Eu simt exact varsta pe care o am. Cu prosteala cu tot, care se practica la orice varsta.

Unii mai si sunt! :tease:

Tu, ce varsta ai Rodicutza ? :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tineretea nu e sinonima cu prosteala aiurea in tramvai, aveti grija. biggrin2.gif

 

Eu simt exact varsta pe care o am. Cu prosteala cu tot, care se practica la orice varsta.

Ce inseamna prosteala? Si daca se practica la orice varsta, de ce se spune deseori: "Nu esti cam in varsta sa faci...?"

Mi-e mila sincer de oamenii care nu isi accepta sau cauta sa isi ascunda varsta. De multe ori ajung sa arate si sa sa se comporta ca niste paiate. E trist.

Dar exact despre asta se discuta aici...cine stabileste cum trebuie sa se comporte un om la 18 ani, la 25, la 30, la 40 etc? Unde gasim regulile acelea?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×