Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Asa......eu cand ma uit in buletin ma mir sincer. Eu simt ca is adolescenta si imi este f greu sa ma comport matur. Bine, nu imi arat nici fizic anii,dar nu arat chiar a adolescenta.

Voi simtiti o discrepanta intre varsta din buletin si cea mentala?

Care ar fi motivatia mai absconsa si cum fac sa nu ma mai simt ca la 18?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu omorî Copilul Liber, că nu mai poți să-l aduci înapoi. E bine, așa rău cum e.

E plin de Părinți Normatori pe forum, care nu știu altceva decât să fie Părinți Normatori. Ai și tu accese din astea, dar măcar nu sunt permanente, ca la alții. Nu le fă să devină permanente, e OK așa :o:

Editat de harald
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Incearca sa ai 35 dand spre 18 mental. Si sa nu simti ca ai putea controla asta.

Iar Copilul ala, numai si numai probleme aduce ca al meu ii razgaiat, iti scoate ochii daca nu ii ca el, simte ca la 35 tre sa treaca printr-un divort mental de parinti si o buseste des plansul si ca tre sa faca iar ore de sofat ca o apuca o frica tampita...si frica aia ii acolo des.

E ca vaca ce da 15 litri de lapte intr-o seara si rastoarna tot...

Si multe-multe.....dar nu ii topicul despre mine.

Niste metode de a creste inteligenta emotionala cred ca ar fi mai bune.

Sau cum ne ingrasam varsta mentala?

Editat de Kilkoana

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Incearca sa ai 35 dand spre 18 mental. Si sa nu simti ca ai putea controla asta.

Și tu nu ai impresia că exact asta mi se

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ehhhhh, forumul ii doar forumul, desi am afirmat des ca nimeni nu a invatat niciodata nimic bun aici, eu acum incerc,dar iau totul cu jumatati , chiarsferturi de masura.

 

Și tu nu ai impresia că exact asta mi se întâmplă și mie? Iar stau de săptămâni întregi pe forum :o:

 

Si probabil ai ceva mai bun de facut, cum ar fi vreo 2 lucrari si sa figure out tot viitorul tau, ca timpul trece, sa vezi de ii bine, de ii rau. Dap, pai poate vin altii sa dea vreun sfat si poti si tu vedea, nah.

 

Deunazi am primit de la tata un mic hint pe FB....o imagine cu barza, ca cica la noi cand vine...eu as vrea si nu.

La anul, viitorul ii un loc unde is planurile si intre timp tre sa scroll down sa imi gasesc anul nasterii daca am de completat ceva online.

Editat de Kilkoana

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Crezi ca cineva este de acord cu datele din Starea Civila trecute pe acte??? Si cand vei avea dublul de azi te vei simti la fel si asta e mai rau ca altii te numesc cum vor si simt ei. Intrebarea este ... Unde s-au dus anii???

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Desigur coafatul ajuta pe moment sa arati mai tanar/a mai ales daca cineva nu te-a vazut de o vreme va crede ca ai intinerit cu ceva solutie miraculoasa. Alegerea hainelor la fel ajuta dar sint mascari temporare, cand pierzi sanatatea, toate astea nu mai conteaza!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu ma refer la treaba cand tu chiar sincer te simti muuuult mai tanara decat varsta pe care o ai, ai impresia ca ai tot viitorul in fata...din astea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×