Sari la conținut
Forum Roportal
Alla2000

Ce reprezinta femeia? Ce reprezinta barbatul?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Kirche=Biserica...

Si am spus ca asta este esenta...

Cineva mi-a spus, o data, urmatoarele: Va bateti pentru noi dintr-un singur si etern motiv: NOI suntem cele care va aducem pe lume urmasii si asiguram transmiterea genelor :think:)))) Si avea perfecta dreptate! Dar si acest lucru intra, de fapt, in ESENTA.

Si ce altceva mai este FEMEIA? Da, ar mai fi:

...un tovaras credincios de drum (sunt foarte rare cazurile!!! Si aici discut cazul Sotie - Sot NU cazul Mama - Copil unde iubirea este NECONDITIONATA si VESNICA).

...un prieten (inca si mai rar decat cel de mai sus implica si o potrivire exceptionala a caracterelor)

...jumatatea (cei care ajung aici sunt cu adevarat "alesi")

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
"bucatarie, biserica, copii"

 

doamnelor si domnilor (nu prea ii vad pe acestia din urma :think: ), bine ati venit la vizionarea filmului Jurassic Park. speram ca ati adus popcornul.

Nu mi-a placut Jurassic Park. Dar am adus eu popcornul, pentru orice eventualitate.. :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dupa cum zicea si Shur'tugal iti dai seama si singur ca tocmai ti-ai negat exceptiile, nu?

ehee,lasa ca esti mic!mai cresti tu si iti dai seama ce e bine si ce nu!!toate femeile sunt sore,mame,si..ma repet asa cum sunt mame,sore verisoare,care si'ar da viata pentru cineva,asa sunt si sore..bla bla,care nu ar face'o!la fel cum sunt si unii barbati!!

Si daca vrei si tu sa intelegem ce zici,exprimate mama mai corect!nu le imbarliga!!acuma..asa,in 5 min altfel

Dupa mintea ta, Napoleon era tampit/copil/imatur? :think:

 

Si mentalitatea barbatului modern? Vad ca pe cea a taranului o stii...

...barbatul modern e ceva mai pervers :P Pardon, mai diplomat, stilat, rafinat, etc. Dar si mai des se spune ca barbatul modern este... homosexual. Nu de putine ori am auzit "jargonul" asta la prieteni.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu am,si nici nu am avut tangente cu Napoleon!!! :doh:..mi'l prezinti tu?

Tu crezi ca am timp de referate acuma? :o:) Si asa suntem off-topic si intervine "Garda" si n-ai idee cat de stresanta este. :think: Poate alta data cu alta ocazie. Ce sa mai zic: ca orice om, am si eu o cateva personalitati (cunoscute prin intermediul istoriei) pe care eu le apreciez foarte mult si de la care am tinut cont de unele chestii! Imparatul Napoleon Bonaparte este una dintre ele. :D

 

:P

Cred ca nu erau pt mine. :doh:

Editat de e-X-plorer

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aha!!interesant!sa speram ca..odata vei avea putin timp si pentru mine,si...sa mi'l aduci la cunostinta :think:

pana atunci..recunoasteti ca nu puteti trai fara noi..doar in cazul in care treceti dincolo :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Aha!!interesant!sa speram ca..odata vei avea putin timp si pentru mine,si...sa mi'l aduci la cunostinta :think:

pana atunci..recunoasteti ca nu puteti trai fara noi..doar in cazul in care treceti dincolo :P

N-am de ce sa recunosc! Ok, cand am timp iti explic mai multe. Mai revin.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

oky,sa'mi fac asa.un rezumat frumos,poti sa mi'l trimiti pe mail..sa am timp sa'l descifrez :think:

uff...barbatii!!recuasteeee...atunci..te gandesti sa treci pe partea cealalta?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×