Sari la conținut
Forum Roportal
The Unknown

Buletine de Identitate forma noua

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

slava cerului aici nu exista asa ceva.

 

aici fol cardul bancar ca legitimatie. fiecare card bancar (de debit) are poza, nr personal, nume.

Editat de **Alex**

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In USA Permisul de Conducere este documentul de baza si cel mai cerut pentru identificare. Si la aeroport se cere pe langa pasaport!!!

Acolo-i scris bun-rau despre tine cine vrea sa afle ceva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In USA Permisul de Conducere este documentul de baza si cel mai cerut pentru identificare.

Asta pentru că nu există cărți de identitate obligatorii, așa cum nu există nici în UK. Așa că permisul rămâne cam singurul ”photo ID” reliable.

 

În restul țărilor europene, cărțile de identitate sunt obligatorii, așa că permisul de conducere nu prezintă cine știe ce interes. În UK, aveau înainte de 2008 și permise de conducere care erau doar o foaie A4, fără măcar o fotografie. Iar în toată Uniunea erau 110 modele de permise de conducere, nici un polițist n-avea cum să le știe pe toate. Plus că puteai avea un permis în România, unul în Spania și altul în UK, fără nicio problemă. Acum nu mai e posibil, există un singur tip de permis ”photocard” și îl schimbi dacă te muți în altă țară UE, dar nu mai poți avea mai multe.

 

Eu abia mi-am schimbat buletinul anul trecut. Acu ce tre sa fac, sa-mi fac altul la anu'?!

Nu. E valabil p

Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asta pentru că nu există cărți de identitate obligatorii, ...

 

 

Exista si Identity Card pentru cei care nu conduc inca sau deja nu mai au drept la volan, arata exact ca si Driver Licence doar se numeste Identity Card, forma scurta numai ID se foloseste si costa mult mai ieftin dar are valabilitate ca si cel de condus. Pana la varsta de 65 de ani este valabil odata obtinut cardul, daca nu s-a facut ceva sa fie suspendat sau pierdut privilegiul de condus automobil. Se schimba in fiecare stat fara examinare daca n-ai violari de legi.

Editat de The Unknown

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×