Sari la conținut
Forum Roportal
The Unknown

Maturizarea tardivă a bărbaţiilor

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

La sfarsitul clasei a 8-a, al scolii generale pe atunci am observat poate pentru prima oara ce mare diferenta este intre fete si baieti de acea varsta la dezvoltarea corporala si in general, dar cea mentala era una vizibila. Pana ce unele erau deja gravide ... baietii pareau cu ceva mai mult de copiii de gradinita, erau si vre-o 2 exceptii. Nici n-am vrut sa dansez cu nimeni la banchet. Vorbeau despre viitor parca era o carte cu basme si ai de citit doar regulile sa treci prin viata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La sfarsitul clasei a 8-a, al scolii generale pe atunci am observat poate pentru prima oara ce mare diferenta este intre fete si baieti de acea varsta la dezvoltarea corporala si in general, dar cea mentala era una vizibila. Pana ce unele erau deja gravide ... baietii pareau cu ceva mai mult de copiii de gradinita, erau si vre-o 2 exceptii. Nici n-am vrut sa dansez cu nimeni la banchet. Vorbeau despre viitor parca era o carte cu basme si ai de citit doar regulile sa treci prin viata.

In ce capat de lume ai facut scoala de erau gravide prin clasa a 8?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In Sighetu-Marmatiei, Maramures insa nu era caz izolat asta nici ca record de varsta sau minora si nici ca n-au mai auzit de asa ceva!!!

La liceu se intra cu greu si doar cine voia sa mearga mai departe cu studiile, iar fetele din satele apropiate de oras toate deja aveau logodnici si se maritau imediat cum a sunat ultimul clopotel la scoala. Multe de pe munti nic n-ar fi venit la scoala de nu era obligatorie!!!

Fetele erau deja maturizate si aratau ca de 18-20 de ani, nicidecum ca mine slabanoaga si mica, puteam sa le fiu papusa de jucarie :crazy:

 

O fata din vecinatate doar ca a inceput liceul si a ramas insarcinata cu un profesor tanar si nici ea nu era singura in situatie sa nasca inainte sa termine clasa a 9-a. Fetele se maritau imediat ce terminau scoala generala sa mai fie virgine sa nu le mearga veste rea prin oras.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu conteaza asta, natura umana nu prea s-a schimbat de atunci. Ca femeile schimba datele problemei AZI, asta nu inseamna ca au dreptate!!! Atunci nu se maritau la 42 de ani si 50 aveau primul copil in clasa I-a.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Desi imi esti simpatica si, de obicei sunt de acord cu ce scrii tu, de data asta, te contrazic. E suficient sa observi comportamentul fetitelor si al baieteilor de scoala primara pt a-ti da seama care e mai matur si care nu.

 

 

da, dar unii ramin prea mult in faza initiala.smartass.gif

parca era dat exemplul de 30-40 de ani, cind ambii ar trebui sa fie deja maturi si sa nu existe diferente mari.

nu ma gindeam la adolescenta sau gradi.

 

ori la maturitate barbatii se poarta imaturi ca-si permit.

Editat de YasmiSL
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Doua blonde maritate au iesit in oras sa se distreze.Ceva mai tarziu, putin cam pilite, se hotarasc sa se urce in masina si sa plece spre casa. Pe drum le-a venit la amandoua sa-si faca nevoile mari. Au tras pe dreapta si au constatat ca sunt in fata unui cimitir. Neavand incotro se duc acolo. Cand trebuiau sa se stearga, prima si-a folosit chilotii ca oricum erau purtati, dar a doua avea bikini de firma si nu s-a indurat, asa ca a folosit o panglica de la o jerba. A doua zi unul din soti il suna pe celalat si-i spune:
- Auzi, stii ce, ar trebui sa avem mai multa grija cu nevestele noastre. Aseara nevasta-mea a venit cam pilita si fara chiloti.
La care celalat ii raspunde:
- La mine e si mai grav, dupa ce ca a venit pilita avea si o panglica in fund pe care scria… “Nu te vom uita niciodata”, fratii Carbonnini.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×