Sari la conținut
Forum Roportal
Danyaa

este ok sa hranesc un pui de pisic cu lapte praf de bebe?

Postări Recomandate

I-a incaput in gura?

Candva m-am aflat si eu intr-o situatie asemanatoare, dar n-am reusit cu biberonul. L-am fost uns cu lapte peste tot.

Renuntasem, am fost facut rost de-o manusa din latex. Degetul mic al manusii l-am perforat cu un ac, si asa l-am hranit.

Nici eu nu stiu daca exista biberoane speciale, de asta te-am intrebat.

 

Sincer nu mai stiu de un de l-am cumparat (a fost acum multi ani), probabil de la farmacia veterinara, ca imi amintesc ca am intrebat ce ar fi mai indicat. Asa e, un biberon pentru nou-nascuti nu i-ar incapea in gura. Ma gandeam la marimea gaurii, care ar merge, dar restul nu, puii de pisica sunt foarte mici. Dar laptele de vaca merge.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

I-a incaput in gura?

Candva m-am aflat si eu intr-o situatie asemanatoare, dar n-am reusit cu biberonul. L-am fost uns cu lapte peste tot.

Renuntasem, am fost facut rost de-o manusa din latex. Degetul mic al manusii l-am perforat cu un ac, si asa l-am hranit.

Nici eu nu stiu daca exista biberoane speciale, de asta te-am intrebat.

 

Eu i-am dat lapte cu pipeta unui pui de pisica dar pana la urma tot a murit ca l-a incaierat cateaua cand s-a facut mai mare. :(

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sincer nu mai stiu de un de l-am cumparat (a fost acum multi ani), probabil de la farmacia veterinara, ca imi amintesc ca am intrebat ce ar fi mai indicat. Asa e, un biberon pentru nou-nascuti nu i-ar incapea in gura. Ma gandeam la marimea gaurii, care ar merge, dar restul nu, puii de pisica sunt foarte mici. Dar laptele de vaca merge.

 

Stiu ca merge laptele de vaca, cu de ala l-am hranit si eu.

Stiam ca laptele praf nu se fierbe, ci doar apa. Gresesc?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu i-am dat lapte cu pipeta unui pui de pisica dar pana la urma tot a murit ca l-a incaierat cateaua cand s-a facut mai mare. :(

 

Lasa-ma, si io incercasem cu seringa (fara ac, desigur), si amers pe naiba.

Mai bine taceai. ':doh:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Lasa-ma, si io incercasem cu seringa (fara ac, desigur), si amers pe naiba.

Mai bine taceai. ':doh:

 

La mine a mers cu pipeta ca i-am prelins in gura, dar ce m-am mai chinuit si el saracu se inneca iar eu il masam usor pe burta sa creada ca sunt mama lui si-l indemn sa manance.

Tu nu ai avut rabdare cu el.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La mine a mers cu pipeta ca i-am prelins in gura, dar ce m-am mai chinuit si el saracu se inneca iar eu il masam usor pe burta sa creada ca sunt mama lui si-l indemn sa manance.

Tu nu ai avut rabdare cu el.

 

Nu, n-am avut. L-ai hranit tu si pe-al meu. :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Inca un post off-topic si va suspend!

 

 

Te rog sa renunti la scrierea gen 'mirk' !

Regulamentul forumului spune:

Pt. 8. Este interzisa folosirea prescurtarilor de chat: "sh" , "tz", "k" , "dak", etc. Puteti folosi diacriticele.

 

nu se va mai repeta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu, n-am avut. L-ai hranit tu si pe-al meu. :D

Eu mai si miorlaiam scurt cand ii prelingeam laptic in botic.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hraneste-l cu lapte de vaca dintr-un biberon.

Laptele de vacă e apă chioară pentru câini sau pisici. Dar poți să mai pui un gălbenuș de ou crud la 100-150 de grame de lapte și iese cât trebuie de gras, ca să hrănești căței sau pisici cu el. Și trebuie încălzit un pic, dar nu fierbinte, în niciun caz.

 

insa de astazi am observat ceva pete de singe in kutiuta unde e pisukul, rog ajutatima , ce sa fak si ce pot sai dau???este ok laptele praf de bebe???

E OK laptele praf de bebe, dar îți trebuie răbdare de înger ca să hrănești un pisoi. Am avut căței pentru care făceam asta la fiecare 3 ore, dar pisoii sunt mult mai mici.

Cât de mic e, are ochi, are urechile deschise sau încă nu?

Vezi și de unde e sângele, în mod normal maică-sa îi rupe cordonul ombilical și îl linge până se oprește sângerarea. Poate e abia născut.

Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×