Sari la conținut
Forum Roportal
S.R.

Razboiul sexelor

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

O idee practica care ar bate ideologia actuala ar fi sa-i spui unei fete/femei fara ocolisuri c-o iubesti si te-ai casatori ce ea daca te accepta pe aceste considerente si nu pe ceea ce este la moda pentru o mireasa super perfecta, etc. Unde stai tu, ar sta si ea, ce maninci tu ... poate ea ar face ceva mai bun si viata ar fi mai buna si mai vesela.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O idee practica care ar bate ideologia actuala ar fi sa-i spui unei fete/femei fara ocolisuri c-o iubesti si te-ai casatori ce ea daca te accepta pe aceste considerente si nu pe ceea ce este la moda pentru o mireasa super perfecta, etc. Unde stai tu, ar sta si ea, ce maninci tu ... poate ea ar face ceva mai bun si viata ar fi mai buna si mai vesela.

Dar asta poate fi valabil si pt. un barbat, nu?

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aoleu! Nici chiar asa! Chiar daca, in general, n-am o parere buna despre oameni, imi place sa cred ca mai exista o minoritate care nu ia de bun orice si pt. care conteaza ce se spune si cine o spune.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In ziua de azi nimic nu conteaza!!! oricine poate sa spuna orice oricui si da, este valabil si cred ca este si binevenit.

 

 

Aoleu! Nici chiar asa! Chiar daca, in general, n-am o parere buna despre oameni, imi place sa cred ca mai exista o minoritate care nu ia de bun orice si pt. care conteaza ce se spune si cine o spune.

Poate chestia asta este valabila in Statele Unite, nu pe aci pe la noi, chiar daca unii cam asa cred si actioneaza in consecinta. :focus:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Voiam sa spun ca si o femeie poate propune casatorie daca barbatul nu se grabeste sa propuna si timpul trece!!! Asta e valabil pe langa orice altceva oriunde pe planeta si se si intampla. Nu mai vraji ca in Romania doar dupa un anumit tipar se intampla totul in viata ca nu cred. Barbatii se prefac ca nu pricep sa scape de responsabilitati insa nu renunta la femeie asa de simplu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Voiam sa spun ca si o femeie poate propune casatorie daca barbatul nu se grabeste sa propuna si timpul trece!!! Asta e valabil pe langa orice altceva oriunde pe planeta si se si intampla. Nu mai vraji ca in Romania doar dupa un anumit tipar se intampla totul in viata ca nu cred. Barbatii se prefac ca nu pricep sa scape de responsabilitati insa nu renunta la femeie asa de simplu.

 

Acuma m-am lamurit ce ati vrut sa scrieti.

E normal ca femeia sa propuna, mai ales daca atunci cand a propus barbatul fata era virgina si vroia sa cheme politia sa aresteze dragostea! :focus:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu ma inteleg bine cu barbatii, deci nu exista niciun razboi. :senile:

Dar si cu amantele lor ? :crazy:

 

SR-ule, pune intrebari punctuale, imparte in paragrafe, ca ne-ai spart. Vrei tot raspunsuri la fel de lungi?

Exact asta voiam sa spun si eu. :o:

Am citit tot, dar nu am inteles nimic.De fapt, am inteles ce spune, dar nu am inteles despre ce discutam ? Atata tot!

Voiam sa spun ca si o femeie poate propune casatorie daca barbatul nu se grabeste sa propuna si timpul trece!!! Asta e valabil pe langa orice altceva oriunde pe planeta si se si intampla. Nu mai vraji ca in Romania doar dupa un anumit tipar se intampla totul in viata ca nu cred. Barbatii se prefac ca nu pricep sa scape de responsabilitati insa nu renunta la femeie asa de simplu.

Oho, se vede ca ai plecat de mult din Ro. nu mai este asa de ceva vreme.

Problema la ce spuneai mai inainte este ca, o fata nu va sta chiar asa, oriunde, si nu ar manca orice. Asta pentru ca intotdeuna va avea de unde alege.

Tiparul ala de care stii tu, s-a dus de mult. Acum barbatii sunt vanati pe strada, si luati cu japca de femei. :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E normal ca femeia sa propuna, mai ales daca atunci cand a propus barbatul fata era virgina si vroia sa cheme politia sa aresteze dragostea!

 

 

Poate era si minora si el insista mai mult decat se poate si a devenit agresiv si periculos!!!

 

o fata nu va sta chiar asa, oriunde, si nu ar manca orice. Asta pentru ca intotdeuna va avea de unde alege.

 

 

Va avea din ce alege pe o noapte numai si asta face diferenta. Daca sta legal cu cineva are si beneficii dupa urma lui pe langa ca se simte mai sigura si mai protejata. Are asigurare medicala, beneficiaza de o asigurare de viata daca se intimpla ceva cu el, va primi si pensia lui si alte beneficii financiare nu numai salariul. Il mosteneste legal si asta conteaza, poate sa-si cumpere mai multe ca are deja un garantor ca vor fi platit facturile, etc., are si el pe cine conta cand e bolnav, dar si altfel nu trebuie sa sune pe cineva daca vrea sa-si auda vocea!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Scuzati offtopicul. Eu, de cand citesc pe roportal la Dragoste si Despre femei si barbati, mi-am dat seama ca am avut un noroc extraordinar in dragoste (prin comparatie, desigur). Imi vine sa dau telefoane de multumire si sa trmit mail-uri cu recunostinta vesnica.

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×