Sari la conținut
Forum Roportal
`Andreea

Ce parfum porti azi?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Sunt in permanenta cautare de parfumuri noi. Nici macar nu cred ca sunt singura, asa ca hai sa ne mai dam idei, poate, cine stie, asa vom fi si mai repede la curent cu noutatile din domeniu.

Asadar, ce parfum porti azi?

Editat de `Andreea
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Armani Code black

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Azi port asa (la mine :crazy: ) doo 1 Million- Paco Rabanne, un Azzaro, si un Bvlgari Soir! Le port de doo zile in sacosa dupa mine si nu reusesc sa le dau. :crazy:

 

Ca in rest, "port" parfum de transpiratie!

 

Seara mai dau peste, cu cate un pic de Hermes - TERRE D'HERMES. :roll:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca o sa dea cuiva vreo idee postarea mea, dar ma bag si eu in vorba.

Am schimbat putine parfumuri la viata mea, pentru ca intru in criza in fata mai multor optiuni, nu ma pricep, nu am rabdare sa caut ceva sa-mi placa. Cel mai marcata am ramas de un Kenzo care nu se mai produce, din pacate. De vreo catva timp, mai bine de un an, nu stiu exact cat e, folosesc Adidas.. hai sa-i zic parfum, ieftin, dar care imi place mult si mi s-a zis "ce bine mirosi", so.. raman la el. De obicei sunt fidela lucrurilor care-mi plac, le schimb greu. (folosesc Lady speed stick de cand a aparut, inca nu a aparut nimic care sa ma convinga sa-l schimb. Cand merg in Ro, imi cumpar cate doua, sa-mi ajunga pana la urmatorul drum)

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Trei preferate am, iar pe cel mai recent, nu cred ca o sa-l mai schimb vreodata.

1 YSL- la nuit de l'homme(za latest)

2 PR- black xs

3 ARM- black code

 

La dudui mi-au placut mereu: I love love-Moschino, Light Blue-D&G si Angel-Thierry Mugler.

Editat de Mr.Pervy McPervert
  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai marcata am ramas de un Kenzo care nu se mai produce, din pacate.

Era sa te intreb daca este vorba despre Parfum d'ete, pentru ca fu primul parfum care m-a traumatizat in tinereturi. Eram convinsa ca nu se mai fabrica, insa am cautat pe net si am constatat ca ma insel.

 

 

Pot folosi acelasi parfum maxim o saptamana. Daca nu ma opresc, mi se face greata de el, lucru care mi s-a intamplat adesea cu diferite parfumuri. Mie mi-e clar: daca ma doare capul, daca mi-e rau in orice fel atunci cand port un parfum, e destul de sigur ca nu o sa-l mai pot purta alta data.

In mintea mea exista un anume parfum care mi-ar satisface toate necesitatile olfactive, insa nu l-am gasit niciodata, desi il caut. Credeam cumva ca daca l-as gasi, as renunta la a mai explora lumea parfumurilor, asa cum, de exemplu, atunci cand am gasit produsele cosmetice ideale, am incetat a mai explora aceasta piata. Acum nu cred ca daca l-as gasi as mai renunta a explora minunata lume a parfumurilor, l-as tine la loc de mare cinste, cu siguranta, dar nu mi-as refuza aceasta mica placere, pentru ca asta e, a incetat a mai fi viciu.

 

Nu-mi plac parfumurile dulci. Pana tarziu nu putut suporta parfumurile grele, concentrate, orientale, lemnoase (toate desemneaza aceeasi categorie olfactiva :crazy:), dar acum le gasesc locul. Nu-mi place parfumul neadaptat la momentul zilei si la anotimp. De exemplu, ca sa ma raportez la esentele astea ultra-cunoscute, n-as putea in veci sa port So elixir dimineata si/sau vara. Nu-mi plac parfumurile adolescentine purtate de femei in toata regula, de genul Light Blue (no offence), Aqua di Gio (stiu ca pentru multe asta nu-i adolescentin) sau Cool Water. Sunt prea simple, sunt pentru incepatoare. :P

 

 

Ma rog... azi, DKNY- Be delicious. Sunt incepatoare azi. :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ba da, ala e. Ma bucur ca se mai fabrica inca.. habar n-aveam, pt ca nu il gasesc nicaieri. Vanzatoarele habar n-au.

Editat de S.M. Poupincourt

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ba da, ala e. Ma bucur ca se mai fabrica inca.. habar n-aveam, pt ca nu il gasesc nicaieri. Vanzatoarele habar n-au.

Chiar nu pot sa cred ca avem un trecut comun la parfumuri. :P

Se gaseste online sticluta in forma de frunza. :)

 

Aaaa, da, si memoria mea olfactiva, atat cat ma tine ea de 15 ani de cand nu l-am mai mirosit, imi spune ca e genul de miros floral care seamana cu B.U. ala galben.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×