Sari la conținut
Forum Roportal
Ampera

Schimb de case pe timpul vacantei

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

eu undeva in romania la tara as vrea. la curte, cu gaini, animale, mers la camp, lucrat in gradina, chestii d-astea. mers la scaldat la garla, stat la poarta si ascultat cum povestesc babele. am fost o singura data la tara in viata mea, acum 3 ani intr-o vacanta la o pensiune agroturistica. a fost f fain, ne-au adus cai din vecini si ne-am plimbat cu caruta, am mers cu oile, ne-au dus sa vedem cum fac ei carnati si cum taie porcu'. fain, dar totusi as vrea ceva mai putin turistic. ceva mai rustic.

Mai pe scurt, tu vrei sa dai de mancare la gaini si sa mulgi vaca?! Pai de ce nu spui asa, ca iti gasim noi ceva. :crazy: Si fara reciprocitate!

 

Eu vreau musai la mare sau delta.

Aviz locuitorilor din Sulina.

E careva din Sulina care n-a vazut Cluju ? rolleyes.gif

Hm, nu cred! :nea:

Cam toti din Sulina stiu Clujul ca pe buzunarul lor, n-ai noroc Rodicutza! :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Laur, astept idei

Da, vorbesc pe bune si te anunt.Am multe rude la tara, exact asa cum vrei tu.

Cu gaini in curte, cu porumb de prasit, vie de cules. Te duci cu vaca de lant pe islaz. :o:

 

Adevarat ca e altceva, in serile de vara e ceva sublim. Pana si aerul miroase altfel.

 

Si fara reciprocitate, ca nu vin aia pana la tine acolo. :lol:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu vreau musai la mare sau delta.

Aviz locuitorilor din Sulina.

E careva din Sulina care n-a vazut Cluju ? rolleyes.gif

 

Am fost in Sulina acum ... 11 ani. La vremea respectiva nu era chiar nimic de vazut acolo. In zece minute strabati ''orasul'' de la un cap la altul, daca mergi incet. Daca nu, in 5. Jumatate dintre case erau goale si in ruine, intrau si ieseau ciorile pe ferestre. A fost deprimant.

Iarasi, sfarsitul iernii e o perioada nefavorabila pentru cine vrea sa viziteze Delta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

N-as lasa un necunoscut sa aiba acces la casa mea, nici daca m-ar plati cu greutatea mea in aur, daramite gratis! Eu am probleme si mi-e greu sa renunt si la apartamentul in care am stat pe vremea cand eram la generala si la liceu, mereu ma gandesc ca mi s-ar parea atat de ciudat sa trec pe langa locul acela (e si in calea mea) si sa vad pe altcineva acolo .

Asadar, nu mizati pe incursiuni in meleagurile buzoiene. :beee:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Laur, astept idei

 

 

Ai idee ce inseamna cand esti acasa si ai musafiri??? Esti de serviciu ca intr-un hotel ... prepari micul dejun, faci curatenie, speli prosoapele, etc., sau cum ai planificat sau imaginat ca se va derula vizita??? NU poti sa le spui sa nu se uite la TV, sa nu vorbeasca tare la telefon, sa nu rada, cat timp stau la o cafea, de ce n-au curatat camera dimineata, etc. ... sa nu deschida geamurile ca ai dat drumul la A/C si multe altele.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

N-as lasa un necunoscut sa aiba acces la casa mea, nici daca m-ar plati cu greutatea mea in aur, daramite gratis! Eu am probleme si mi-e greu sa renunt si la apartamentul in care am stat pe vremea cand eram la generala si la liceu, mereu ma gandesc ca mi s-ar parea atat de ciudat sa trec pe langa locul acela (e si in calea mea) si sa vad pe altcineva acolo .

Asadar, nu mizati pe incursiuni in meleagurile buzoiene. :beee:

Pai venim cand esti acasa, nu in lipsa ta. Ca tu ai fi in stare sa ne pui sa platim si intretinerea, lumina, cablu si netul. :tease: Zgarcito!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×