Sari la conținut
Forum Roportal
Ampera

Schimb de case pe timpul vacantei

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Mie imi place sa calatoresc, as da si ultimul ban din buzunar pe calatorii. Ma gandeam la un moment dat ca as face schimb de casa pe perioada vacantei. As lasa pe cineva sa vina sa locuiasca la mine 1 saptamana, daca mi-ar intoarce favorul. Singura conditie e sa fiu si eu acasa. La cerinta as face si pe ghidul pe cheltuiala musafirului.

 

 

cum vi se pare ideea? ati face o chestie d-asta? ce e cu +? ce e cu - intr-o 'afacere' de genul asta?

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu as face asta dar nu cu mine acasa. As face schimb de case pe bune. Poate chiar definitiv la o adica. cheer.gif

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai as vrea cu mine acasa, ca imi e frica sa nu ma trezesc cu casa goala.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cum vi se pare ideea? ati face o chestie d-asta? ce e cu +? ce e cu - intr-o 'afacere' de genul asta?

 

 

Eu chiar ca imbratisez asemenea idei, poate de ghid n-am nevoie ca-mi place sa descopar lucrurile, dar in rest e perfect gandita treaba ca nu stau singura intr-o casa straina unde nu cunosc limba.

 

Trebuie sa cunosti vizitorii putin sa n-ai surprize si ca intr-un hotel se intampla totul.

Daca sotul era deja pensionat, mergeam si noi, dar asa ... poate peste 2 ani ca s-a lungit si varsta de pensionare cu 1-2 ani ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

olga, te astept peste 2 ani.

 

 

eu undeva in romania la tara as vrea. la curte, cu gaini, animale, mers la camp, lucrat in gradina, chestii d-astea. mers la scaldat la garla, stat la poarta si ascultat cum povestesc babele. am fost o singura data la tara in viata mea, acum 3 ani intr-o vacanta la o pensiune agroturistica. a fost f fain, ne-au adus cai din vecini si ne-am plimbat cu caruta, am mers cu oile, ne-au dus sa vedem cum fac ei carnati si cum taie porcu'. fain, dar totusi as vrea ceva mai putin turistic. ceva mai rustic.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu vreau musai la mare sau delta.

Aviz locuitorilor din Sulina.

E careva din Sulina care n-a vazut Cluju ? rolleyes.gif

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dar de ce musai in Romania?

Traiul rustic il poti regasi si in alte tari.

 

In plus, in loc de pensiune, iti poti cauta cazare la o familie.

Cat despre schimb de case, exista firme gen 'blind dating' (n-am gasit alt exemplu acum) care se ocupa cu astfel de afaceri. Te inscrii, dai ceva garantii si garanteaza si ei ca nu iti trimit in casa persoane care sa fure sau sa iti strice bunurile.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dar de ce musai in Romania?

Traiul rustic il poti regasi si in alte tari.

 

In plus, in loc de pensiune, iti poti cauta cazare la o familie.

Cat despre schimb de case, exista firme gen 'blind dating' (n-am gasit alt exemplu acum) care se ocupa cu astfel de afaceri. Te inscrii, dai ceva garantii si garanteaza si ei ca nu iti trimit in casa persoane care sa fure sau sa iti strice bunurile.

in Romania pt ca nu cunosc Romania. cunosc Bucurestiul, nu am fam in Romania, am un frate in Bucuresti. atat. rustic in alte tari am incercat, fain, dar cand vine de rustic, vreau rustic a la romania. aici rusticul e plin de tehnologie, vaca se mulge singura.

 

acum 3 ani am incercat sa gasesc la o familie, dar necunoscand pe nimeni, am ajuns la o pensiune gasite pe net. la o familie cred ca ar fi grozav, sa ma includa in viata lor de zi cu zi.

Editat de **Alex**

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu undeva in romania la tara as vrea.

 

 

Tot de la agroturisti vei afla unde se poate mai rustic petrece vacanta, insa lumea vrea modernizat deja totul.

In Arizona nu e bine de venit vara din cauza caldurii, maine va fi cea mai fierbinte zi din acest an!!! cel putin 45*C la aeroport unde e curent de la aterizari si decolari, o sa vedem cat va fi in alta parte. Atractia lunii este, ca un nebun va traversa Grand Canyon pe o franghie.

 

:stars:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×