Sari la conținut
Forum Roportal
`Andreea

De ce barbatii nu mai sunt barbati, ca pe vremuri?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

E un topic dedicat subiectului asta. Nu te invit sa il citesti, ci doar sa vezi ca acolo fetele au dat niste exemple concrete, de pe forum. Trage linia si vezi ce iese.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am stat si eu o data cu una din asta, . Da' asta era si proasta,

Aveam eu o vorba mai demuuult, cum ca pana si Condoleeza Rice e femeie la ea acasa.

 

 

Observ ca se caracterizeaza femei mai mult decat barbati sau n-am inteles eu titlul!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Deci diferentirea dintre barbatii de acum si cei de acum 100 de ani nu ar fi musai una calitativa (trebuie sa tinem cont si ca vremurile s-au schimbat), cat mai ales, una cantitativa. Pe atunci erau mai multi- cred, ca n-am trait atunci si cum niciunul dintre voi nu a trait nici el atunci, nu aveti cum sa ma contraziceti.

In opinia mea evidenta, barbatii sunt selectionati de catre femei. Barbatul in general are o problema majora: nu se poate multiplica de unul singur, deci in niciun caz vina pentru cum arata majoritatea barbatilor dupa un interval de timp nu este a lor (adica in mare masura nu este a lor)

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Inca n-am inteles despre care vremuri vorbim aici??? ce perioda de timp din istoria civilizatiei :crazy: inainte sau dupa comunism, de prin 1995 parca in Romania a fost o schimbare de stil de viata si nu numai, sau despre o vreme mult mai preistorica???

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

...

Draga mea, daca esti urata, saraca, lipsita de orice posibilitati, e evident ca n-ai cum sa te invarti prin cercurile pe care le frecventeaza barbatii adevarati.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu sigur ca vreau ca barbatul meu sa devina de alta data. Ce era asa de glamorous acu 300 de ani? Sau pe vremea lui bunicu? Prost crescuti/crescute era si sunt si acum.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

. Deci diferentirea dintre barbatii de acum si cei de acum 100 de ani nu ar fi musai una calitativa (trebuie sa tinem cont si ca vremurile s-au schimbat), cat mai ales, una cantitativa. Pe atunci erau mai multi- cred, ca n-am trait atunci si cum niciunul dintre voi nu a trait nici el atunci, nu aveti cum sa ma contraziceti.

 

Astea pot fi considerate fraze care insulta inteligenta. Ma rog, a alora care o avem.

Deci tu propui un subiect plasmuit de mintea ta, dar fara sa dai si detaliile concrete ale.. fantasmei.

Apoi spui ca tu ai explicatii in mintea ta referitoare la barbatii care nu mai sunt cum au fost odata.

Apoi spui ca de fapt te referi la cati au fost si nu mai sunt.

Deci, te hotarasti despre ce discutam aici si iti spui si tu parerea concreta?

Pentru ca de generalizat nu poate fi vorba. Deloc.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×