Sari la conținut
Forum Roportal
The Unknown

Au picat la Bacalaureat 2013

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

BACALAUREAT 2013. Jumatate dintre liceenii care au dat bacalaureatul in sesiunea speciala au picat examenul

Jumatate dintre absolventii de liceu care au sustinut examene in sesiunea speciala de bacalaureat 2013, care s-a desfasurat la Ploiesti, au picat bacalaureatul, unii reusind sa obtina, la matematica, note de 1,20 sau 1,45, trei candidati fiind eliminati pentru fraudarea examenului.

 

Potrivit sefului Inspectoratului Scolar Judetean Prahova, profesorul Horia Toma, un numar de 104 dintre cei 209 candidati care au sustinut bacalaureatul in sesiunea speciala organizata anul acesta la Ploiesti au reusit sa promoveze acest examen, transmite corespondentul MEDIAFAX..Horia Toma a mai spus ca trei dintre candidati au fost eliminati pentru tentativa de frauda, examenul desfasurandu-se in sali dotate cu camere de supraveghere.

 

Rezultatele afisate, joi, la sediul Colegiului National "Mihai Viteazul" din Ploiesti, unde s-a organizat sesiunea speciala de bacalaureat, arata ca patru dintre candidati au obtinut note de 10 la examenul de matematica-informatica, in timp la aceeasi proba alti candidati au primit note precum 1,20 sau 1,45.

 

Cea mai mare medie obtinuta la acest examen a fost de 9,83, candidatul cu aceasta medie obtinand 9,50 la examenul de limba romana si 10 la examenele de matematica si anatomie.

 

Cea mai mic nota cu care un candidat a promovat acest examen a fost 6,00, medie obtinuta din notele 5,75 la limba romana, 5,25 la limba engleza si 7,00 la geografie.

 

Un numar de 209 elevi din toata tara care in perioada cand se va organiza bacalaureatul vor participa la olimpiade sau concursuri sportive internationale si nu vor fi in tara au sustinut, la Ploiesti, sesiunea speciala de bacalaureat, printre candidati numarandu-se un etnic german si patru maghiari.

 

Joi seara, cei nemultumiti de notele obtinute au putut depune contestatii, rezultatele in urma recorectarii lucrarilor urmand a fi afisate vineri.

 

 

http://stiri.rol.ro/bacalaureat-2013-jumatate-dintre-liceenii-care-au-dat-bacalaureatul-in-sesiunea-speciala-au-picat-examenul-877252.html

 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In ce hal se prezinta ignorantii astia (as fi avut un apelativ mult mai dur, insa regulamentul nu imi permite) care nu ar pune mana pe o carte nici daca stiu ca isi vor rata viitorul. Bacalaureatul cuprinde notiuni ELEMENTARE, trebuie sa fii de-a dreptul batut in cap ca sa nu il iei. Halal elevi!

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

patru dintre candidati au obtinut note de 10 la examenul de matematica-informatica, alti candidati 1,20 sau 1,45

 

Nu pot sa imaginez ... poate sa-si numere degetele de la maini si picioare cei care au luat nota de 1.20 la matematica :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu pot sa imaginez ... poate sa-si numere degetele de la maini si picioare cei care au luat nota de 1.20 la matematica :yahoo:

Ce te miri asa ? Numaratul degetelor este aritmetica, matematica include altceva, ecuatii, chestii...greu rau. :o:

 

Si au cazut putini, sa vedeti la bac-ul normal din vara, daca promoveaza 25% mare minune!

Viitorul tari estem! :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In ce hal se prezinta ignorantii astia (as fi avut un apelativ mult mai dur, insa regulamentul nu imi permite) care nu ar pune mana pe o carte nici daca stiu ca isi vor rata viitorul. Bacalaureatul cuprinde notiuni ELEMENTARE, trebuie sa fii de-a dreptul batut in cap ca sa nu il iei. Halal elevi!

 

 

cineva trebuie sa ajunga si la lopata ...

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La lopata de vaslit poate la vre-o Olimpiada ... intr-un alt articol am citit ce inseamna Bacalaureat special, doar sportivii medaliati si olimpici participa din toata tara cei care nici n-au fost prin clase aproape niciodata. Unii cred ca au probleme si cu cititul!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu pot sa imaginez ... poate sa-si numere degetele de la maini si picioare cei care au luat nota de 1.20 la matematica :yahoo:

1 punct se da din oficiu...deci au cunostinte de 0,20puncte

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cineva trebuie sa ajunga si la lopata ...

 

Da, da.

La lopata ajung aia care invata si au proasta inspiratie sa ramana in tara.

Astia vor ajunge consilieri prin diferite ministere, sau consilieri parlamentari. Asta-i varianta rea.

 

In aia buna , vor fi ministrii, CEO si, de ce nu?...presedinti de tara.

 

In Romania cam asa se procedeaza.

  • Upvote 6

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aha!!! m-am prins ... ca Ilie Natase care cu 4 clase din arestul armatei pentru matrapzlicuri a ajuns mare jucator de tenis sa scape de foame si pedeapsa, dadea cu "lopata"-n mingiuca aia de numa' ... si acum e regele ... el stie de care, tot pe banii Statului Roman 8)

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×