Sari la conținut
Forum Roportal
teo_teo

va cer ajutor

Postări Recomandate

am facut cateva analize cum ar fi: Glicemie 112,5, Colesterol 283,7; TGP 82,7; TGO 56,8. medicii spun ca nu am nimic dar eu de doua saptamani nu ma simt bine. am o stare generala proasta, nu am pofta de mancare si nu ma pot tine pe picioare. as vrea sa consult un medic din Bucuresti. mai am o saptamana de medical si eu ma tin de pereti prin casa. daca ma puteti ajuta cu ceva sfaturi va rog sa o faceti laadresa de mail db41ros@yahoo.com

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buan Teo teo,

 

mai scriu si aici inca odata: transaminazele tale sunt marite...ceva nu este in ordine. Ar fi bine sa faci testul anticorpi HAV, HBV, HCV.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Teo_teo, din pacate tranzaminazele atle ne indica o afectiune a ficatului. Are dreptate enigma cand iti recomanda testele pentru hepatitele A,B si C. ar fi bine sa le faci! Daca nici atunci nu-ti iese nimic la ficat, atunci cauza este alta si ar fi indicat sa faci un set de analize mai amanuntite.Multa bafta si sanatate! Sa ne tii la curent cu ce ma ifaci!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mai exista si alte tipuri de hepatite care maresc transaminazele : toxica, autoimuna.

Acum depinde ce varsta ai, si o afectiune cardiaca poate duce la cresterea transaminazelor, dar daca colesterolul este marit si LDH-ul cred ca vine de la ficat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Draga!Ia in consideratie ce spune Dioneea,daca nu ai un virus de vreun fel,atunci trebuie sa faci niste analize f.serioase,sa scapi de suspiciuni.Mergi la o clinica cu experienta bogata si vei afla ce se intimpla.Mult succes!Netty

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×