Sari la conținut
Forum Roportal
The Unknown

Lesbiene musulmane și-au oficializat relația

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Monday, 27 May 2013

 

 

Un cuplu de lesbiene musulmane și-au oficializat relația. Este primul cuplu homosexual musulman care face acest pas

 

Autor: Alexandra Ciliac

 

Două femei pakistaneze și-au unit destinele în cadrul unei ceremonii în Marea Britanie. Acesta este primul cuplu homosexual de religie musulmană care își oficializează relația.

 

 

article-2331214-1A02C256000005DC-357_634x355_5f293bbccd_thumb_630_380.jpg

 

Căsătorie într-un cuplu de lesbiene

 

Cele două femei originare din Pakistan au cerut azil politic în Regatul Unit deoarece orientarea lor sexuală le poate aduce condamnări drastice în țara lor de origine. Ele și-au unit destinele printr-un parteneriat civil pentru că niciun imam nu le-ar fi cununat.

 

Rehana Kausar, în vârstă de 34 de ani, este originară din Lahore și venise în Marea Britanie cu o viză de student. Ea se pregătea în domeniul afacerilor, la fel ca și Sobia Kamar, în vârstă de 29 de ani. Rehana și Sobia s-au cunoscut în urmă cu trei ani la Birmigham și locuiesc împreună de un an.

 

"În această țară avem dreptul acesta și ni se respectă decizia personală. Nu e treaba nimănui ce facem noi cu viețile noastre private" a declarat Rehana, citată de Huffington Post. "Problema cu Pakistanul este că toată lume crede că are dreptul să se bage în viața altora și că poate decide în locul altora, însă asta nu e atitudinea potrivită. Suntem în acest stat din cauza oamenilor din fruntea bisericii care au acapart societatea noastră care în trecut era una tolerantă și respeta drepturile indivizilor.", a adăugat ea.

 

Cele două femei au primit deja amenințări cu moartea atât din Pakistan, cât și din cadrul comunității islamice din Marea Britanie.

 

Relațiile homosexuale sunt ilegale în Pakistan, la fel ca în toate celelalte țări islamice.

 

 

 

http://www.evz.ro/detalii/stiri/un-cuplu-de-lesbiene-musulmane-si-au-oficializat-relatia-este-primul-cuplu-homosexual-mus-1039435.html#ixzz2UVYhOO9b

 

Editat de The Unknown

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Chiar ma intrebam cum de li se permite unor lesbiene sa se casatoreasca. Am aflat raspunsul : locuiesc in Anglia. 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da. Io zic ca fetele sunt frumoase... :inlove:

 

Ce m-amuza maimutoiul ala cu limba scoasa. :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

stiu, si pe mine. :lol:

on: Fiece om are drepul de-a alege ce-i place.

 

Da, dar nu la musulmani. :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Numai barbatii musulmani au voie sa tina si barbati in casa pe langa sotie daca nu vor animale ca sint dezlegati la toate astea, insa femeia trebuie omorita imediat, amaritele n-au drepturi nici macar a trai!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Gata, m-am hotarat. Imi iau din nou rezidenta si in UK, mai ales ca mi-am schimbat orientarea sexuala...am trecut la lesbianism! :inlove:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×