Sari la conținut
Forum Roportal
The Unknown

Blugii AMENINȚAȚI cu dispariție

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Majoritatea din acele poze nu sint reale ci create cu photoshop sa faca reclama negativa la Walmart, un magazin american cu marfa chinezeasca in majoritate, dar tot de acolo am cumparat si produse dentare din Germania si restul europei si lumii.  Eu trec pe acolo sa zicem odata pe luna sau mai putin dar nici asemanator n-am vazut desi mergem mereu noaptea sa evitam aglomeratia.  Eu singura doar ziua umblu cu sotul mai mergeam noaptea dar s-a inchis de o vreme ca nu mergea aproape nimeni iar curentul costa ca sint imense magazinele astea.  

Au de toate si ceva mai ieftin, pana si caltabos cu ficat de porc si orez in stil francez/cajun din New Orleans se gaseste printre specialitati si se cumpara de est europeni ca painea calda, cajuni nu prea locuiesc in Arizona.   Parizerul lor desi arata bine si e proaspat, nici pisicii nu le mananca ... Eu mai mult lucruri europene sau din alte tari cumpar de acolo, ulei de cocos din africa de undeva sau america de sud si din astea, praf de spalat rufe, burete de vase, plicuri cu Sauce Bearnaise cand n-am timp sau am lume multa la masa, au si lapte crud, faina din Ungaria, faina din triburile native locale numite "indian floor" printre inventarul lung.  

 

Mai vezi pe cate una cu pantaloni exagerati dar nu precum pe video, mai ales alea expuse ca sint arestati imediat, iar cei care par suspicios imbracati, nici nu intra ca este tripla garda si la intrare dar si la iesire plus camerele si aici se actioneaza rapid.

 

S-ar putea undeva cu populatie africana mai mare se intampla, dar nu prea cred.

 

Am fost la o romanca invitata la masa, avea copil mic de 3 saptamani si ne-a primit in costum de baie minuscul cu sutienul plin de lapte ca ar fi moda in america asa ceva.    I-am dat ce i-am dus, sotul m-a intrebat daca stiu cat cere pe ora asta si el a si iesit din apartament, i-am explicat de ce si s-a imbracat dar noi tot n-am mancat nimic daca asa a gatit fiind cald in August si avea usa larg deschisa ... nu A/C in functie!!! ... credea si ea altceva despre americani dar nu stia o iota in engleza!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In timp ce preparam cina, mi-am adus aminte ceva despre Walmart.  Cel care face pozele nu cred ca a pus picior intr-un magazin din asta ca ar fi scris sau retusat poze cu afro-americani sau alte nationalitati inarmati cu niste pusti de 2 metri aproape la cumparat 1 galon de lapte.   Arme de foc periculoase insa se permite in acest sir de magazine unde legea permite purtarea de arma la liber cum este in Arizona.   Nu cred ca ar mai fi avut chef de poze sau altceva sau sa fi vazut o arestare pe viu.

Sint false cam toate aceste caricaturi ca si barba lui Santa Klaus!!! 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

bad-boyfriend-jeans-w352.jpg

 

Mai trebuia odata indoit blugii sa fie in ton cu moda de purtare acest pantalon, sa se vada si din picior/glezne ceva!!!  

 

N-am stiut nici eu si daca-i vor purta, va fi total pe langa ideologia jeansului traditional.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Blugii ideali in functie de forma posteriorului! La ce folosea acel mic buzunar pe vremuri...

 

 

Probabil ca si tu adori JEANSII, la fel ca majoritatea femeilor, fiind unele dintre cele mai versatile articole de vestimentatie.  

Este clar ca BLUGII sau JEANSII sunt foarte apreciati, dar orice femeie ar trebui sa stie ca este necesar sa opteze pentru modelul ideal, potrivit siluetei ei. Asa ca, daca doresti sa iesi in evidenta cu soldurile sau posteriorul tau, afla care JEANSII care ti se potrivesc cel mai bine:

In primul rand, asigura-te ca BLUGII pe care ii achizitionezi nu iti evidentiaza soldurile late sau coapsele mai groase, de exemplu. Se intampla de multe ori ca femeile sa-si faca un deserviciu, atunci cand isi achizitoneaza BLUGII nepotriviti.

  

De ce au blugii acel buzunar mic?

 

Poate nu te-ai gandit niciodata, dar acel buzunar mic al blugilor avea un scop pe vremuri, iar Levi Straus nu l-a creat degeaba. Blugii era destinati muncitorilor, mai exact minerilor, in 1853, iar acel buzunar era pentru pepitele de aur pe care acestia le gaseau si nu doreau sa le piarda. Astfel, acestia le depozitau in acel mic buzunar...

Dupa aceea, cand au devenit populari, acel buzunar a capatat o noua intrebuintare: aceea de depozitare a ceasului de buzunar...

Daca BLUGII tai preferati au buzunare, asigura-te ca acestea sunt plasate pe centrul f3selor, astfel incat posteriorul sa para ca are o forma ideala.

 

Tine minte ca, cu cat buzunarele de la spatele jeansilor sunt mai departate, cu atat soldurile tale vor parea mai late. In cazul in care sunt prea apropiate, posteriorul tau va parea mai mic.

 

Ai grija ca jeansii pe care-i alegi sa nu aplatizeze posteriorul. Este important sa stai departe de blugii cu buzunare plasate prea sus, care creeaza iluzia unui sezut plat si mult mai mare fata de cum este el de fapt, in realitate.

In cazul in care esti mica de inaltime sau esti mai plinuta, tine minte ca ar trebui sa eviti JEANSII cu buzunare si talie joase, cu siguranta iti vor "lua" din inaltime. Desigur, exista si exceptii de la aceasta regula, iar fetele care au un trup atletic si un posterior bombat si bine lucrat, pot purta fara nicio grija astfel de vestimentatii.

 

Daca ai solduri inguste, situatia este cu totul alta: in acest context JEANSII cu buzunare departate, creeaza iluzia unor forme bine definite. Poti opta si pentru jeansi cu buzunarele putin ridicate, care iti vor face sezutul sa para mai bombat si mai atragator.

 

Femeile care-si doresc ca posteriorul lor sa para mai mic, trebuie sa incerce sa evite JEANSII foarte bine mulati in acea zona. Asa ca, evita modele incarcate, cu aplicatii sau broderii si mergi pe o linie simpla.  Ar fi indicat sa alegi un model simplist, cu buzunare de dimensiuni medii, avand grija sa fie amplasate pe mijlocul feselor.


http://stirile.rol.ro/blugii-ideali-in-functie-de-forma-posteriorului-la-ce-folosea-acel-mic-buzunar-pe-vremuri--914664.html#ixzz3uNDa1byx

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×