Sari la conținut
Forum Roportal
The Unknown

Blugii AMENINȚAȚI cu dispariție

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Eu cred ca titlul topicului nu este adecvat, pentru ca nu blugii sunt amenintati cu disparitia, ci industria confectiilor care produce blugi de lux, localizata in Los Angeles.

 

Parerea mea este ca aceasta crestere a taxelor survine ca urmare a negocierilor de realizare a unui acord de liber schimb intre Statele Unite si Uniunea Europeana.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Problema majora este ca nu vin bine pe Frau Merkel si cauta sa scoata din EUropa marfa americana!!! care trage dupa sine contrabanda. Cred ca nu se vand bine "Lederhosen" si vrea sa fie mai populari pe vechiul continent :crazy: decat blugii.

Italienii vor imbratisa business-ul primii, dar la ce pret ??? ... ca iar vor fi permisibil doar de eliti. Aici vorbim de jeans original, nu de marfa tesuta-n China!!!

Editat de The Unknown
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca e foarte bine ca UE a luat pana la urma masura asta, si ma mir de ce nu a luat-o mai demult, dar probabil unul din motive a fost si somajul in crestere din Uniunea Europeana.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai imi suride ideea, o sa merg in Romania mai des ... cu ultimele modele originale sa le vand, pentru top $$$$$ :yahoo: din alea pe corp ca a doua piele si sexy de mama-mama!!! Pentru fete mai plinute este si din material elastic si se intinde doar cat este necesar.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Blugii aia adevarati au devenit marfa de lux.

Oricum nu ne mai permiteam sa-i cumparam decat pe cei produsi in America Latina in special in Mexic si prezentati drept American Original Jeans.La preturi piperate si astia. Iar daca nici pe astia ,atunci China sa traiasca.

Nu sufar deloc la auzul acestei stiri.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cei care au studiat Marketing stiu cand o marfa se produce/creaza, oricat de exagerat sa arete si chiar fara folosinta ... deja exista undeva si un cumparator sau interesat sa-l cumpere chiar si la actiune!!!

 

In acele fabrici lucreaza si mexicance pe langa romance, chinezoaice, rusoaice, si lista e lunga, dar e fabricat in USA 100%.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai imi suride ideea, o sa merg in Romania mai des ... cu ultimele modele originale sa le vand, pentru top $$$$$ :yahoo: din alea pe corp ca a doua piele si sexy de mama-mama!!! Pentru fete mai plinute este si din material elastic si se intinde doar cat este necesar.

Degeaba ai veni.:lol2: La romani conteaza doar eticheta, nu si calitatea. Te asigur eu de asta.

Iar lucrul asta l-au rezolvat si il rezolva chinezi in totalitate.

Si unii romani ce merg des in Turcia.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×