Sari la conținut
Forum Roportal
Alla2000

Ai facut vreodata orice fel de magie, vrajitorie, etc...?

Postări Recomandate

in legatura cu toata povestea asta si cu liberul arbitru... daca vrajesti o persoana sa te placa (si iti si reuseste), practic acea persoana vrea! vrea sa te iubeasca! vrea sa fie langa tine! deci nu am incalca regula de liber arbitru, nu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
in legatura cu toata povestea asta si cu liberul arbitru... daca vrajesti o persoana sa te placa (si iti si reuseste), practic acea persoana vrea! vrea sa te iubeasca! vrea sa fie langa tine! deci nu am incalca regula de liber arbitru, nu?

pai asta inseamna ca reusesti sa-i implementezi anumiti algoritmi rostiti de tine pe liberul lui arbitru...ceea ce in final va influienta liberul arbitru...iar atunci nu se mai poate considera ca el are capacitatea de a considera ca a te iubi este bine pt el;

e o teorie cam complicata...dar am sa incerc sa-ti explic mai bine intelesul liberului arbitru si cum se poate acesta incalca prin magie sau alte alea.... :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pai asta inseamna ca reusesti sa-i implementezi anumiti algoritmi rostiti de tine pe liberul lui arbitru...ceea ce in final va influienta liberul arbitru...iar atunci nu se mai poate considera ca el are capacitatea de a considera ca a te iubi este bine pt el;

e o teorie cam complicata...dar am sa incerc sa-ti explic mai bine intelesul liberului arbitru si cum se poate acesta incalca prin magie sau alte alea.... :jester:

 

hm.. oare cand tinem animale in custi (sau in casa, de exemplu, caini intr-un apartament) nu le incalcam liberul arbitru ? [ dorinta lor fiind, probabil, aceea de a fi libere ]

sau cand ii spunem unui copil ca nu e bine sa faca asta si aia.. si nu-l lasam sa faca ce vrea.. nu ii incalcalm liberul arbitru ?

 

daca ai capacitatea de a influenta pe cineva (sa faci persoana respectiva sa te placa/iubeasca, de exemplu), de ce sa n-o faci ? daca persoana pe care vrei s-o influentezi este suficient de "puternica" (nu prea pot explica in ce sens), probabil ca nu o sa poata fi influentata, oricum.. Daca o vei putea influenta, va fi, cred eu, din cauza ca, intr-un fel, esti mai puternic(a) decat persoana pe care vrei s-o influentezi.. Si fapte prin care cineva isi impune puterea asupra altcuiva se intampla in fiecare zi :o: Numai ca persoana cealalta are oricand optiunea de a deveni suficient de puternica pentru a nu mai putea fi influentata de tine.. Insa e liberul sau arbitru cel care ii spune sa nu exercite aceasta optiune :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

indiferent ca e slaba o persoana nu e normal sa ii incalci libertatea profitand de slabiciunea lui ...

 

fiecare om tre sa invete din greselile lui, ajutorul il dai cand il cere...

 

daca i-l dai fara sa il ceara atunci te poti astepta sa platesti tu pentru el anumite chestii ...?!?

 

am facut si eu de pe internet niste minivraji de dragoste scria pe-acolo ...chestii de-alea de facut prin liceu, copilarii cu lumanari si oglinzi si ... nu folosesc la nimic decat ca joaca si temporar ... mi-o zis preotul ca nu exista magie alba neagra rosie ... e magie si atat :jester: dar m-am jucat si eu ca pustoaicele

 

a si ... animalele nu au liber arbitru , au doar libertate

 

cu cat iubesti o persoana mai mult cu atat il lasi mai liber si il sprijini in orice vrea sa faca, asa exerciti corect si ii demonstrezi iubirea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La mine pe strada sunt vreo cativa care practica magia...fac sa dispara lucruri...mai ales portofele :x

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu, dar mi se puneau bentite rosii cand eram mica sa ma fereasca de deochi!

Italienii sunt teribili, ei cred in acei JETTATTORE, persoane care prin simpla privire pot declansa un dezastru...adica, unii dintre italieni! :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

dintre cei care practica sau care citesc mult despre subiect...ce intelegeti voi prin magie?cum o diferentiati de vrajitorie?ce procticati si cu ce domenii se intrepatrunde ceea ce faceti?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu, dar mi se puneau bentite rosii cand eram mica sa ma fereasca de deochi!

Italienii sunt teribili, ei cred in acei JETTATTORE, persoane care prin simpla privire pot declansa un dezastru...adica, unii dintre italieni! :airkiss:

 

 

De obicei barbatii cu ochi albastrii deocheaza (nu stiu daca asa se spune corect).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×