Sari la conținut
Forum Roportal
Alla2000

Ai facut vreodata orice fel de magie, vrajitorie, etc...?

Postări Recomandate

Ce inseamna Magia ? Forta mintii ? Sau te referi la vraji ce se fac cu diferite obiecte ?

 

Din punctul meu de vedere noi traim intr-o magie. Facem magii in fiecare zi. Fiecare dorinta pusa in minte este un act de magie.

 

Sau poate inteleg eu gresit "magia

 

sa nu confundam gandul cu magia, imaginatia cu incantarea, raul cu binele.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna tuturor,

Ma bucur ca am gasit un topic despre magie. Eu am foarte multe nelamuriri in privinta asta. De mica am fost incantata de magie si ma simteam atrasa de asemenea lucruri. Am cunoscut o data un baiat care practica concentrarea, eliberare (nu am prea multe cunostinte in acest domeniu). Am practicat cu el transmiterea starilor de la distanta si a zis ca sunt mai puternica decat el. Stiu ca imi ascunde ceva, nu a vrut niciodata sa spuna mai mult, am prins doar o discutie intre el si mama lui, care si a s-a ocupat cu hipnoza si chestii paranormale. O data am incercat sa ma eliberez si am ajuns intr-o stare in care nu mai puteam sa fac nimic, nu ma puteam misca si ma simteam desprinsa de trup, noroc ca a intrat cineva in camera si mi-am revenit.

Am mai incercat sa cuceresc baietii prin puterea gandului si mi-a reusit de 2 ori dar in momentul in care nu mai eram sigura ca e bine ce fac se termina tot in acelasi fel, ma lasau fara nici un cuvant.

Intr-o seara dormeam singura si era foarte liniste in casa iar eu auzeam voci de barbati, am auzit o conversatie intreaba dar nu prea intelegeau ce vorbeau, vorbeau destul de haotic, fara nici un sens.

M-am speriat de toate astea si am lasat-o balta, am incercat sa uit tot pentru ca imi face foarte rau, tot timpul sunt trista si ganditoare, nu imi mai pot reveni.

Daca vreouna dintre voi poate intelege cuvintele astea haotice pe care le-am scris eu va rog sa imi scrieti. Eu nu inteleg nimic din ce mi se intampla, poate am probleme cu capul sau ceva sau...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:yawn:

 

da, stiu eu "cat papuci-ntorsi vor sta tu sa nu te poti culca, sa te-nvartesti sa te rotesti la mine sat e gandesti"... si ...ce daca?:no: faceam in copilarie de-astea, cand imi placea vreun baiat din camin :o: N-AU NICI O VALOARE!

 

singura buna metoda care sigur da roade e sa daruiesti si apoi vei primi iubire :o:

 

Buna tuturor,

Ma bucur ca am gasit un topic despre magie. Eu am foarte multe nelamuriri in privinta asta. De mica am fost incantata de magie si ma simteam atrasa de asemenea lucruri. Am cunoscut o data un baiat care practica concentrarea, eliberare (nu am prea multe cunostinte in acest domeniu). Am practicat cu el transmiterea starilor de la distanta si a zis ca sunt mai puternica decat el. Stiu ca imi ascunde ceva, nu a vrut niciodata sa spuna mai mult, am prins doar o discutie intre el si mama lui, care si a s-a ocupat cu hipnoza si chestii paranormale. O data am incercat sa ma eliberez si am ajuns intr-o stare in care nu mai puteam sa fac nimic, nu ma puteam misca si ma simteam desprinsa de trup, noroc ca a intrat cineva in camera si mi-am revenit.

Am mai incercat sa cuceresc baietii prin puterea gandului si mi-a reusit de 2 ori dar in momentul in care nu mai eram sigura ca e bine ce fac se termina tot in acelasi fel, ma lasau fara nici un cuvant.

Intr-o seara dormeam singura si era foarte liniste in casa iar eu auzeam voci de barbati, am auzit o conversatie intreaba dar nu prea intelegeau ce vorbeau, vorbeau destul de haotic, fara nici un sens.

M-am speriat de toate astea si am lasat-o balta, am incercat sa uit tot pentru ca imi face foarte rau, tot timpul sunt trista si ganditoare, nu imi mai pot reveni.

Daca vreouna dintre voi poate intelege cuvintele astea haotice pe care le-am scris eu va rog sa imi scrieti. Eu nu inteleg nimic din ce mi se intampla, poate am probleme cu capul sau ceva sau...

 

da, ai probleme cu capul... propria minte te duce in starile astea! ... nimeni nu poate fi hipnotizat si nici nimic daca nu se lasa manipulat ... adica: cineva zice ca te hipnotizeaza...daca crezi ca ala chiar o va face atunci asta se va intampla prin PROPRIA CREDINTA! nu ca are ala ceva puteri ... daca vei sta linistit nu se va intampla nimic

 

linisteste-ti mintea si va fi bine ... toate relele si bunele singuri le cream, nu exista nimic puternic decat Dumnezeu...stai intr-u El si iti va fi bine

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu chiar vorbeam serios ,cred in puterea vrajilor si mai ales cele din dragoste nu mi se par asa urate,deoarece nu faci rau nimanui.eu stiu o persoana care a facut si chiar ia iesit,dar nu mai stie exact cum a facut si ei ii spusese cineva si a facut demult tare:)chiar nu este cineva care sa fi facut vreo magie pentru dragoste?:yawn:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu chiar vorbeam serios ,cred in puterea vrajilor si mai ales cele din dragoste nu mi se par asa urate,deoarece nu faci rau nimanui.eu stiu o persoana care a facut si chiar ia iesit,dar nu mai stie exact cum a facut si ei ii spusese cineva si a facut demult tare:)chiar nu este cineva care sa fi facut vreo magie pentru dragoste?:no:

parerea mea este ca magia sau mai bine zis vrajitoria nu prea este buna pentru ca incalca liberul arbitru al persoanei careia ii faci magia respectiva, cu ata mai mult cand e vorba de dragoste...

:yawn:

Editat de larisa_vas

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu nu as face vraji pt ca am vazut unu pe strada si vreau sa il vrajesc, ci pentru a-mi intoarce barbatul care a plecat cu alta dupa o relatie de cativa ani:(deci nu cred ca e ceva asa urat,vreau doar sa fim ca inainte:)

stiu ca e greu dat tot incalcarea liberului arbitru se chiama.....te-ai gandit oare daca el vrea? (sau parerea lui nu conteaza)

nu vreau sa iti stric planurile dar tot consider ca nu e bine chiar daca a fost barbatul tau (cred ca cel mai bine ar fi sa faci niste rugaciuni si niste meditatii pe tema asta, sa poti constientiza mai bine cauza plecarii acestuia---decat vraji :flowers: )

iti doresc numai bine :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×