Sari la conținut
Forum Roportal
The Unknown

Disputa dintre unt şi margarină

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

:nea:

ala ajungea doar la restaurantele de lux, iar daca stau stramb si ma gandesc...cred ca eram minor.

si ce? era doar pt adulti salamu' de Sibiu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu am statistici, dar pe mine nu ma lasau acasa singura, ma luau cu ei daca mergeau la restaurant. nu cred ca eram singura care a calcat pe vremea lu' impuscatu' prin restaurante.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

treaba ta, io nu ma bag, ai mei gandeau altfel, si daca tot insisti, hai sa-ti zic ceva, in cartierul in care am copilarit, se afla cel mai luxos restaurant al orasului,cat mi-am petrecut copilaria, chiar si mai tarziu, nu retin sa fi vazut copii intrand si nici asezati la mesele de pe terasa.

 

nu am statistici, dar pe mine nu ma lasau acasa singura, ma luau cu ei daca mergeau la restaurant. nu cred ca eram singura care a calcat pe vremea lu' impuscatu' prin restaurante.

 

Deviezi. Parca vorbeam doar de cele de lux. :tease:

on: unt si margarina soft. Au fost perioada in care am tinut in frigider untul pana am fost nevoit sa-l arunc. Pur si simplu cateodata nu merge.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

daca zic ca ar trebui sa nu tii nici cu untul, nici cu margarina, te superi pe mine :sorry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

daca zic ca ar trebui sa nu tii nici cu untul, nici cu margarina, te superi pe mine :sorry:

Nu ma supar, dar imi place mai mult untul si nu mananc margarina decat atunci cand este inclusa ca ingredient in diferite alimente.

 

 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si in unt sunt destule e-uri....chiar daca pe ambalaj ele nu figureaza....nu prea mai ai ce cumpara din magazin....trebuie sa ne apucam noi serios de agricultura bio....daca vrem sa mancam sanatos....

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×