Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Intra pe Bocancul Literar. Comunitate de oameni, etc.

 

Ideea ta nu o sa faca mult trafic. Le-am citit. Ai potential dar pana sa iti iasa acele poezii de suflet, inca mai ai de trait si de scris.

 

Si ca sa te laude, un strain trebuie sa iti citeasca acelea in engleza. Asa ca nu am inteles ce ti-a laudat.

Editat de Ea.
  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Intra pe Bocancul Literar

 

Ideea ta nu o sa faca mult trafic. Le-am citit. Ai potential dar pana sa iti iasa acele poezii de suflet, inca mai ai de trait si de scris.

 

Si ca sa te laude un strain trebuie sa iti citeasca acelea in engleza. Asa nu am inteles ce-a laudat.

 

Si ca sa scrii in engleza, e dificil. Trust me!

 

Greseala mea. Prin strain ma refeream strain de persoana mea, nu strain din alta tara :D Si multumesc pentru comentariu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Continua sa traiesti, sa scrii, sa stai prin medii artistice..Si sa gasesti oameni cu adevarat frumosi pentru poezie.

Editat de Ea.
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si ca sa te laude, un strain trebuie sa iti citeasca acelea in engleza. Asa ca nu am inteles ce ti-a laudat.

 

 

In Ardeal, cuvantul strain, nu necesar inseamna cineva din alta tara sau de peste hotare, se refera la un necunoscut chiar si din satul natal.

 

Acum eu-s curioasa, de ce necesar in engleza???

Editat de The Unknown

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ultima poezie imi place, dar unele strofe sunt in plus. Ori e poezie pentru civilizatia intunericului,. ori e sf de dragoste.

 

De curiozitate, cand ai scris-o?

Editat de Fugi
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bună ziua

 

Numele meu este Gocan Dan, am 19 ani şi sunt student la Politehnica din Cluj-Napoca, anul I la Fac. de Electronică şi Telecomunicaţii. De ce vă contactez? Ei bine, eu scriu poezii. Cred că scriu poezii de c

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bună ziua

 

Numele meu este Gocan Dan, am 19 ani şi sunt student la Politehnica din Cluj-Napoca, anul I la Fac. de Electronică şi Telecomunicaţii. De ce vă contactez? Ei bine, eu scriu poezii. Cred că scriu poezii de când mă ştiu. Şi la fel cred că toată lumea scrie poezii. Şi cei care nu le scriu, le gândesc, fiind prea înspăimântaţi să le scrie, ştiind că ar trebui să le citească apoi.

 

Nu ştiu dacă scriu poezie bună sau proastă. Ştiu doar două lucruri: Că îmi place să o scriu şi că ieri am primit un mesaj la întâmplare în care am fost foarte felicitat de un străin. Apoi mi-am dat seamă că de fapt nu m-am promovat niciodată aşa cum poate ar fi trebuit să o fac. Oricine merită o şansă până la urmă. Şi după câteva luni de Politehnică cred că această cariera de scriitor este şansa mea.

 

Dar să fim serioşi - Literatura duce la foame. Un artist sătul este un artis prost. Dar până la urmă dincolo de tehnologie şi această stranie lume de beton, noi ca fiinţe suntem definiţi de artiştii noştri. Gândim, şi cel care surprinde gândurile umane, imortalizandu-le, defineşte temelia omului. Acesta este până la urmă scopul şi menirea artei - de a defini ceea ce matematica conturează. Şi tot gândind eu aşa, mergând inevitabil spre dureri de cap mi-am dat seamă: Da, vreau să fiu artist. Dar un artist anonim e un artist pentru nimeni.

 

Ei bine, şi aici e şi problema mea. Sunt sărac. Pe cât de sărac poate fi un student. Dacă eşti student şi ai bani, faci ceva greşit. Să nu fiu înţeles greşit - nu am venit la dumneavoastră să cersec haine şi pâine. Aş dori să mă promovez prin intermediul unui site căruia să îi fac, dacă este posibil puţină publicitate. Însă serviciile de Webhosting şi Domain necesită nişte costuri pe care nu prea mi le permit în momentul de faţă. De aceea, cu toată stima, solicit o sponsorizare de la dumneavoastră şi vă rog, ca om să ajutaţi un tânăr şi visul său puţin tembel de a oferi gândurile sale celor gata să le accepte.

 

Site-ul despre care vorbesc este / va fi după şi dacă voi achiziţiona domeniul: www.marelesalbatic.ro . Momentan el este disponibil pentru preview la http://marelesalbatic.squarespace.com/ dar va fi închis peste 13 zile deoarece expiră perioada de Trial oferită de către serviciile site-ului.

 

Sponsorizarea presupune:

-96 $ (USD) pentru serviciul de WebHosting şi Domeniu (.com / .net / .org)

(găsiţi mai multe informaţii aici: http://www.squarespace.com/pricing/ , oferta cu 8 $ / lună)

-orice sumă doriţi pentru promovarea site-ului pe Blogosfera şi Internetul românesc

 

Ce ofer:

-spaţiu publicitar pe site-ul respectiv

-şi desigur, toată recunostiinţa.

 

Am să vă ataşez alăturat trei imagini ale site-ului (pentru cazul în care nu aţi reuşit să accesaţi linkul de mai sus) şi trei poezii de ale mele în cazul în care doriţi să citiţi.

 

Mulţumesc mult pentru răbdare.

Cu stimă, Gocan Dan, poet amator.

Salut Dan !

Te pot ajuta. Ma gasesti pe Facebook - Ervin Anefi. Lasa-mi acolo un mesaj. Un sfat : urmeaza-ti pasiunea indiferent de orice!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×