Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Oui, vive la France! :Roll:

• Upvote 1

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

7514823_b4d6244e-fedd-11e7-9cab-7c6ce2e4

La candidature de la France à l’Exposition universelle de 2025 prévoyait qu’un immense globe soit le centre névralgique du village global sur le plateau de Saclay.

Expozitia Universala din Paris 2025 la care candida si Franta, prevedea un glob imens, fiind "centrul neurologic" sau inima satului global de pe platoul Saclay

in Essonne de langa Paris, pe care-l vad in forma de arena.

Dintr-un motiv oarecare, Franta a renuntat sa fie gazda Expozitiei.   Arunca pana-n prezent niste motive aiurite, pacat ca n-au vazut oportunitate in acest eveniment.

Ce de constructie fabuloasa futuristica trebuia sa fie construit sau este deja pe loc, nu stiu, dar avea vizitori si ieseau banii din turism si vanzari de clatite si alte

amintiri pentru inca cateva globuri din astea.  

http://www.leparisien.fr/essonne-91/retrait-de-la-france-pour-l-expo-universelle-2025-furieux-les-elus-attendent-des-explications-21-01-2018-7514823.php

Partajează acest post

Link spre post

French mayor bites back by taking out decree to ban mosquitoes from village

Cred ca si in Paris sint tantari dar intr-un sat mai spre west au fost scosi oficial din comunitate de primarul satului Briollay, in Région Maine-et-Loire care intepau turistii si localnicii si au devenit insuportabili.   Cred ca peste tot ar trebui facut la fel insa nu se poate pe teritorii foarte mari. 

Chiar si la noi sint in actiune pe moment si ma mir cum de nu s-au distrus in caldura infernala cu umiditate doar de 13%, au intrat si in casa pe pisica si pe usa desigur. 

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum