Sari la conținut
Forum Roportal
Claudiovilla

Compatibilitate placa de baza intrefata Pcie 2.0 cu placa video interfata Pcie .3.0

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna ziua.Doresc sa cumpar placa video Asus AMD Radeon HD7870, 2048MB, GDDR5, HDMI, DVI-I, PCI-E dar nu stiu daca este compatibila cu sistemul meu(mai precis cu placa de baza) care este compus din:Placa de baza ASRock FM2A75M-DGS(interfata Pcie 2.0),Procesor AMD Vision A8-5600K Black Edition 3.6GHz box,Memorie Kingston HyperX T1 4GB DDR3 1866MHz CL9 Dual Channel Kit,SSD Kingston 60GB SATA-III 2.5 inch V300 SSDNow,Hard disk Western Digital 500GB SATA-III 7200rpm 16MB Caviar Blue KX,Sursa Rasurbo Basic&Power BP-XII550, 550W,OS-Windows 8x64 si monitor cu rezolutia de 1920x1080 .Placa mea de baza are interfata pcie-2.0 iar aceasta placa video 3.0.Sunt compatibile? Daca nu sunt va rog sa imi recomandati alta placa video pana in 1200 ron,care sa aiba memoria de 2 gb,pe 256 de bits si preferabil cu suport crossfire.Si a doua intrebare:sursa pe care o am ar face fata acestei placi video?(o am de doi ani si functioneaza excelent si acum;nu am avut nicio problema cu ea.)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×