Sari la conținut
Forum Roportal
matt_baker

Am si eu o intrebare

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

La fel mi s-a intamplat si cand am scris despre paginile ROZ, exact cum am banuit si prima oara, cineva intentionat ma deranjeza, dar ii doresc sa patizeze cu masina pe gheata!!! 

Editat de The Unknown

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca la mine s-a cam aflat motivul care incetineste computerul, dar nu va fi rezolvat de curand.

Vine unu la usa azi, suna, dar tine degetul pe sonerie parca era alarma nucleara ... ca sa ma intrebe care-i firma folosita pentru aparatele de comunicare ... ca eu am de sunat imediat sa-l taie pe loc legaturile si el imi va instala cabluri pentru mai putin de 50 de dolari cu alta firma dar vom avea si alte tarife daca vrem sa avem acces la TV si telefoane, computere, etc., mult mai mari ca va fi rapid, nu cum este acum ...  :eek:

Incepe o lista de nume sa-mi citeasca din vecini care deja au facut acest pas si sint foarte multumiti ... cam asta este situatia la mine.  Noi nu o sa schimbam firma ca sa fiu cum vor ei ca aveam si un contract is de semnat pe nu stiu cati ani ca tarifele se pot schimba fara sa ma anunte si am o mare amenda de plata deca le parasesc.  

Cred ca nu voi fi prima care fac "plangerea" dimineata la Camera de Comert care se afla aproape de mine.

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am vorbit azi cu o bucuresteanca la telefon si-mi spune ca era un local/restaurant excelent pe Magheru spre Piata Romana, cam la 1 km de la Ambasador tot pe acea parte al strazii.              Eu nu mai tin minte ca n-am fost in toate localurile, doar in cateva ca nu-mi placea mai nimic din ce se oferea de mancat.   Noroc ca exista si Restaurant Budapesta si Berlin!!!

Curios este ca ea frecventa acel local dar nu-i mai stia numele ... doar ca si la etaj se servea nu stiu ce.  Se complica situatia stiu, dar sint curioasa, oare cat am uitat din ceea ce n-am stiut niciodata ca exista???   

Sper sa aveti un weekend foarte placut, ca la noi, cu 36*C cel putin!!!    Acum incepe caldura in Arizona dar spre norocul nostru ca noaptea este racoare si aerisim bine casa pana pe la

4-5 dimineata cand incepe circulatia ca noaptea doar 1-4 masini trec foarte rar pe strada principala.    Voi gati mai mult noaptea pana o sa incepem cu A/C ca n-am chef nici prea devreme ca abia am scapat de raceala.   Beau la apa cu lamaie sa nu se usuce/deshidrateze plamanii cam 3 litri pe zi.   De asta si maine merge omu' sa mai culeaga de la fiul sa nu se distruga de la caldura, dar mai vrea si un fost coleg de munca de al omului.   De acum umplu tot feluri de sticle si containere cu apa de toate calitatile, in caz de ceva sa nu suferim de lipsuri.       

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Theodor Andrei - D.G.T. 

De ce nu pot sa postez acest cantec???   Nu stiu ce contine acel video cu romanul care canta.  Ca melodia nu este pe placul nordicilor??? 

Care Emoji ca nici acest mesaj nu trece???

 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
12 hours ago, The Unknown said:

Theodor Andrei - D.G.T. 

De ce nu pot sa postez acest cantec???   Nu stiu ce contine acel video cu romanul care canta.  Ca melodia nu este pe placul nordicilor??? 

Care Emoji ca nici acest mesaj nu trece???

 

 

probabil ceva legat de Copyright

una peste alta....bine ca nu este lasat sa treaca

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Este vorba despre EuroVision 2023, a castigat deja locul 3 la preselectie.  

Dates
Semi-final 1 9 May 2023
Semi-final 2 11 May 2023
Final 13 May 2023

Eurovision Song Contest 2023 logo

     

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×