Sari la conținut
Forum Roportal
Andreea1475

Trecut sau prezent

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna ziua, ma numesc Andreea, am 22 de ani sunt noua pe forum. Am facut acest cont in speranta obtinerii unor sfaturi pentru problema mea de fapt pt starile contradictorii pe care le am uneori. De la inceput va rog sa ma scuzati pt romanul ce urmeaza, e cam complicat(sau poate asa vad eu) si necesita explicatia in detaliu a tututor intamplarilor.

 

Deci mie intotdeauna mi-a placut de un baiat(sa-i zicem X), ba mai mult eram indragostita de el in secret timp de mai multi ani, dar niciodata nu i-am dat de inteles nimic si nu am spus nimanui de teama sa nu afle. Bun, el isi vedea de treaba, nu am auzit sa aiba relatii de durata si nici nu dadea semne ca era interesat de mine, pur si simplu vorbeam cand ne intalneam intamplator. La 17 am cunoscut un baiat(ii zicem Y), caruia ii placeam si nici mie nu-mi era indiferent. Ne-am combinat si incepeam din ce in ce mai tare sa tinem unul la altul, ba chiar ne-am iubit. Se purta foarte frumos cu mine pana la un timp...problema nu-i placea sa lucreze(era cu 6 ani mai mare ca mine) era obsedat de jocurile de noroc, lucru ce-l 'falimenta' si era obisnuit sa profite de pe cine putea. Fiind inca in liceu,eu nu i-am dat niciodata bani, pt ca mi se parea absurd si nici nu mi-a cerut niciodata. Asta se intampla cand aveam un an impreuna(in total am fost 2 ani) De la un timp o fata se tot tinea dupa el, era angajata si ii placea de el. El a inceput sa iasa cu ea pt bani, eu am fost de acord ca stiam ca ma iubeste. Vroia sa ne casatorim dupa ce termina cu tipa asta(ea ii dadea bani si nu ii cerea inapoi dar avea pretentia sa fie impreuna), tot ne-am certat si in ultima instanta eu i-am dat papucii incercand ulterior sa ne impacam, dar el nu a mai vrut. Mi-a parut rau o perioada si am plans vreo 3 luni dupa el. Cand eram impreuna cu el si il vedeam pe X uitam de toate, vroiam sa fiu cu el, in fond X este baiatul fata de care am simtit ceva tot timpul. DUPA despartire, la o luna m-a sunat sa ne intalnim si mi-a zis ca avea niste combinatii de care nu putea sa-mi zica si a trebuit sa ramanA cu tipa aia, dar de fapt pe mine ma iubeste si cu mine vrea sa fie si ca in 2 luni se desparte de asta. I_am zis ca nu mai vreau sa fiu cu el niciodata. Am uitat de el, m-am inscris si la facultate (soarta a facut ca eu sa ma inscriu la aceeasi facultate la care era X). In urma unor intalniri, ne-am combinat in sfarsit. Nu-mi venea sa cred, baiatul pe care l-am iubit tot timpul era al meu in sfarsit. Acuma au trecut aproape 3 ani de atunci, 3 ani minunati, perfecti, de un an ne-am si mutat impreuna si la anul planuim sa ne casatorim. In acest timp, fostul meu prieten (y) se tot interesa de mine, ce fac, cu cine sunt, etc. Cand ma vedea pe strada se uita insistent la mine si intorcea capul dupa mine, uneori ma si urmarea dar niciodata nu am vorbit nimic. Am aflat ca el s-a casatorit imediat dupa despartirea noastra cu tipa aia de pe urma careia profita de bani. De asemenea am mai aflat ca se tot cearta si se despart, dar pana la urma se impaca. Acuma el lucreaza in zona unde locuiesc eu si il vad aproape zilnic, se uita la mine, intreaba pe toata lumea despre mine, vorbeste despre mine: a zis ca nu o sa-mi dureze relatia, etc. Anumite lucruri mi-am amintit si nu am fost chiar indiferenta, recunosc, intalnirea cu el m-a bulversat un pic. Pe actualul meu prieten il iubesc si o sa ne casatorim si imi doresc asta foarte mult, dar de cand l-am reintalnit pe fostul sunt un pic confuza, as vrea sa stiu daca ma mai iubeste, ce a mai facut in timpul asta, ce l-a determinat sa se casatoreasca cu asta si acuma nu se prea inteleg. Sa incep eu sa vorbesc cu el? sa-l intreb de ce tot se uita insistent la mine si il intereseaza ce fac? Subliniez ca sentimentele fata de actualul prieten sunt de neclintit, nu-mi vad viata fara el. CU fostul sunt doar niste amintiri frumoase, plus ca a fost primul baiat cu care m-am culcat, ulterios parandu-mi rau ca nu am asteptat pe cine trebuie(dar cu actualul nu aveam nicio tangenta, eu eram indragostita de el si el abia dupa ce ne-am combinat a inceput sa ma iubeasca). CE-i cu mine, oare mai simt ceva pt fostul? va rog sa va spuneti parerea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Se cheama nostalgie.

Tu de ce iti pui probleme din astea, la urma urmei ai dispozitia sa dai share la barbatul cu care umbli, de ce nu ai da share si la pussy ?

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Se cheama nostalgie.

Tu de ce iti pui probleme din astea, la urma urmei ai dispozitia sa dai share la barbatul cu care umbli, de ce nu ai da share si la pussy ?

Aia a fost o greseala, se explica pt ca il iubeam pe asta cu care sunt. Si cu intrebarea esti cam obraznic

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Andreea, nu am putut sa iti citesc toata postarea, dar nu cumva sa iei in serios sfaturile celor mai multi domni de pe aici. Nici macar sa nu te gandesti ca ar putea avea un pic de dreptate. Habar n-au despre ce vorbesc. Din pacate, cei care sunt in masura sa zica ceva cu cap posteaza rar pe aici. Live your life, be free!

  • Upvote 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Y nu vrea decat sa-ti strice relatia actuala. Intra in jocul lui si nu o sa ramai decat cu buza umflata.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Andreea, nu am putut sa iti citesc toata postarea, dar nu cumva sa iei in serios sfaturile celor mai multi domni de pe aici. Nici macar sa nu te gandesti ca ar putea avea un pic de dreptate. Habar n-au despre ce vorbesc. Din pacate, cei care sunt in masura sa zica ceva cu cap posteaza rar pe aici. Live your life, be free!

 

DA stiu,e lunga si plictisitoare. Dilema mea ii daca el ma mai iubeste ca nu cumva sa intervina sa-mi strice relatia, plus de asta iti dai seama ca sunt si curioasa ce poate sa mai simta un om dupa atata timp de la despartire

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Uite cum sta treaba. Pe unii ii apuca pofta de supa dupa ce s-a racit de atata timp.

Editat de Ea.
  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Y nu vrea decat sa-ti strice relatia actuala. Intra in jocul lui si nu o sa ramai decat cu buza umflata.

 

da, dar ar trebui sa aiba alte preocupari mai ales ca ii insurat, inseamna ca ii un idiot si nici pe sotia lui nu o iubeste(ea acuma asteapta un copil) si asta se ocupa de alte chestii, plus ca mi=au zis niste cunostinte ca tot a intrebat de mine de cand ne-am despartit

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da, dar ar trebui sa aiba alte preocupari mai ales ca ii insurat

 

tocmai.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×