Sari la conținut
Forum Roportal
romania inedit

Ghici cine vine la cina?

Postări Recomandate

Topicul asta imi fu inspirat de filmul Ghici cine vine la cina, in care un negru, indragostit de o albicioasa, vina sa cineze cu familia ei, dar fiecare poate sa scrie cine vrea sa vina la cina si mai ales cine sa nu vina, pe cine ar vrea sa invite, cine o sa plateasca si alte asemenea amanunte care fac parte din viata.

Eu acuma mananc castraveti(primiti cadou) si arahide(cumparate de la supermarket), beau cafea si apa, si nu as invita pe nimeni, dar daca se intampla sa vina cineva, nu o s-o las sau o sa-l las sa faca foamea si o sa ma milostivesc cu ceva.

 

Am si niste capsune de gradina, pe care le primii in seara asta de la cineva si e pacat de ele sa nu ma cunoasca mai indeaproape, mai ales ca miroase in camera de belea, nu alta.

 

Capsunile sunt in fabuloasa cantitate de un kilogram si 280 de grame si nu stiu daca o sa ne ajunga la doua persoane, :( mai ales ca as manca si maine dimineata din ele.

 

Stiu cate capsune sunt pentru ca le cantarii, sa stiu cu cat se milostivi omul de mine si cat o sa valoreze munca mea, pentru ca in urmatoarele doua saptamani persoana respectiva o sa-mi ceara in mod sigur ceva, altfel nu-mi dadea castravetii si capsunele astea ca i se rupea dracu inima in el de atata darnicie.

 

Dumneata, care citesti topicul asta, cum ai proceda si cine ai vrea sa vina?

Editat de romania inedit

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu mai am doua sendvisuri si o gura de apa (am baut-o, nu mai am) si nu invit pe nimeni, pentru ca nu sunt o gazda buna, cand vine cineva la mine, tre sa faca de capul lui, ca la el|ea acasa , sa nu faca mofturi si sa nu aiba pretentia sa fie servit, deci la mine nu vin decat apropiatii. Asa ca nu am cui sa dau sendvisurile, cred ca o sa le dau la caini. Oh wait.. nu sunt caini pe strada.

Editat de S.M. Poupincourt
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ti le dau, daca promiti ca nu-i dai toate sarmalele grasului de S.R., sa mananca si gura mea. Bargain... cum zicea ilustrul mai devreme.

 

pe Pharrell l-as invita, daca maraie ceva, il trosnesc.. am rezolvat.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

I don't get a vote ? :unsure:

 

On: deci am niste hamburgeri minunati pentru cina. Ii gasiti la Mc la Unirii.

Editat de S.R.
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

daca ma invitati la Halele Traian, vin si io.

aveam o matusa care statea pe Calea Calarasi. nimic nu se compara cu Halele Traian.

mirosea a carne cruda de la ambasada evreiasca.

minunat cartier!

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×