Sari la conținut
Forum Roportal
Tenyearsafter

Probleme abordare

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ar fi interesant de aflat cum au decurs in timp acele relatii cu fetele cu care ti s-a facut cunostinta. Cu ele ce tip de abordare ai avut dupa ce ati dat mana? Pari cumva subordonat parerii familiei, rudelor si nu prea inteleg daca-ti doresti sa abordezi o fata pentru a fi cu ea sau pentru a le face pe plac celor din casa si din jurul tau.

Putini pun in plan strategii iar daca o fac, te asigur ca nu da foarte bine, tocmai pentru ca e ceva fortat. Succesul sta in relaxare si in joc, in prezenta neostentativa si maturitate (adica sa nu se vada atitudinea aia de catelus sau de persoana stangace). Poti incerca sa faci exercitii pe fete care nu te atrag cine stie ce, tocmai pentru a nu te simti ranit prea tare in orgoliu in caz ca te refuza. Complimentele, asa cum s-a spus mai sus sunt ok cu conditia sa nu fie fatise, ca pari cumva libidinos si disperat.

 

Nu e nimic interesant de aflat cum au decurs acele relatii...Au decurs normal,unulele au tinut mai mult altele mai putin nu e asta problema. Primul pas e dificil la mine pt. ca daca mi se face cunostinta e f. simplu in sensul ca intentiile mele si ale ei se cunosc dinainte apoi totul decurge de la sine.

Teama de a nu fi refuzat asta ar fi o problema mare pt. mine pt. ca daca m-a refuzat ma simt oarecum jignit,chiar urasc acea persoana si ma simt dator sa-i dau o replica.O iau ca pe ceva personal...poate ca nu ar trebui.Pot sa apara si conflicte pe tema asta si tocmai incerc sa evit niste situatii neplacute.Mai ales daca intalnesti una sonata de iti face acolo pe loc hara kiri sa se uite lumea ca la balci nu prea e bine...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu e idiot, scrie cursiv si pare sa stea bine la capitolul "intelegere logica a lumii inconjuratoare". Doar ca nu sta in niciun fel la capitolul "intelegere emotionala a lumii inconjuratoare".

 

Caracterul lui poate fi un avantaj... daca nu da cu mucii in fasole. Si daca ne gandim ca la 35 de ani se vaita ca e singur si nu stie cum sa se bage-n seama cu o femeie, ne da un rezultat legat de fasolea lui si ce contine ea.

E o prada ideala pentru curve care vor sa se aseze la casa lor, cu conditia sa aiba ceva banuti(un job stabil cu salariul de peste 1000 ron) si sa nu fie hidos(daca e urat si atat se accepta).

 

Ti-am zis ca i-ai vorbit chineza pentru ca omu' poate intelege perfect logic ce i-ai zis, dar emotional intelege nimic si probabil nu e trecut prin situatiile de care povestesti tu.

 

Apropo de refuzuri: nu exista asa ceva, mental vorbind, cand te bagi in seama cu o tipa. Ca daca exista in capul tau ideea de refuz, indiferent ca te-ar durea sau ca te bati cu caramida-n piept ca nu te afecteaza... mai bine te duci la locul de dat cu capul si revii mai tarziu, cand nu mai ai in cap ideea de refuz.

 

S-ar putea sa fiu paralel cu ceea ce inseamna intelegere emotionala,in sensul ca nu prea imi dau seama cand cineva ma place sau nu ma place decat daca observ ceva f. clar.Imi scapa anumite gesturi zambete priviri ,pe care ar trebui sa le descifrez.Daca asa stapani mai bine intelegerea emotiilor mi-ar usura intr-un fel munca ,m-as prinde mai repede de anumite faze.

Eu vad abordarea femeilor ca pe ceva iesit din tipar adica trebuie sa faci putin efortul de a "incalca niste reguli",de a trece dincolo de simpla desfasurare a unor evenimente din viata de zi cu zi.Adica de exemplu merg la servici pt. a munci nu pt. agatat, merg prin magazine sa cumpar ceva nu pt. altceva,la scoala mergi ca sa inveti.Probabil eu m-am conformat prea mult principiilor astea si nu am incercat sa vad dincolo de ele sa incerc o iesire din decor.

Cred ca daca cineva mi-ar spune la tot pasul ce sa fac cum sa actionez etc.... m-as descurca mai bine in sensul ca nu m-as mai simti atat de raspunzator si as fi mai relaxat (nu a fost ideea mea nu ma fac eu de ras).

Am unele momente cateodata cand chiar nu-mi mai pasa de nimic de nici un refuz, raman indiferent.Asta se intampla destul de rar dar e starea care imi convine cel mai mult.

Pana la urma ma gandesc ca indiferent de modul cum abordezi daca e sa-i placa de tine te accepta oricum.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu e nimic interesant de aflat cum au decurs acele relatii...Au decurs normal,unulele au tinut mai mult altele mai putin nu e asta problema. Primul pas e dificil la mine pt. ca daca mi se face cunostinta e f. simplu in sensul ca intentiile mele si ale ei se cunosc dinainte apoi totul decurge de la sine.

Teama de a nu fi refuzat asta ar fi o problema mare pt. mine pt. ca daca m-a refuzat ma simt oarecum jignit,chiar urasc acea persoana si ma simt dator sa-i dau o replica.O iau ca pe ceva personal...poate ca nu ar trebui.Pot sa apara si conflicte pe tema asta si tocmai incerc sa evit niste situatii neplacute.Mai ales daca intalnesti una sonata de iti face acolo pe loc hara kiri sa se uite lumea ca la balci nu prea e bine...

 

 

Da, inteleg, tu vrei sa mergi la sigur, e o mica-mare problema de orgoliu aici. Poate ar tb sa te gandesti ca nu exista propriu-zis refuz, exista persoane compatibile cu tine si persoane mai putin compatibile. De ce sa urasti pe cineva care se arata neinteresat de persoana ta? Nu ti se pare cam mare si inutil consumul de energie? Tu cum ai reactiona daca ar sari pe tine una care iti e indiferenta sau chiar mai rau, dezagreabila? Ai refuza-o politicos sau ai accepta-o din diferite considerente?

 

Lucreaza putin la orgoliu si te vei simti mai bine. Exista si varianta flirtului pe net, poti incerca si chestia asta pentru o vreme, ca sa capeti mai multa incredere in capacitatea ta de a capta interesul unei femei.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tu nici nu stii ce vrei. Cand o sa afli, gasesti si metoda de a obtine. Serios. Fie ca vrei o sotie, fie ca vrei altceva, cand afli ce vrei, te pui pe cautare si te opresti cand ai obtinut ce ai vrut. Daca nu-ti convine sa abordezi femei, lasa-le sa te abordeze ele pe tine si gata.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Partea proasta la mine reprezinta modul de abordare si asta banuiesc ca ar fi ori lipsa de curaj,sau modul stangaci de a intra in vorba cu o femeie.

Modul de abordare depinde de tipul de femeie pe care

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cum ar putea sa o caute fara sa o abordeze in nici un fel? :)

Av

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cum ar putea sa o caute fara sa o abordeze in nici un fel? :)

Cam ca la team building.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×