Sari la conținut
Forum Roportal
Tenyearsafter

Probleme abordare

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

As vrea sa stiu si eu ce trebuie sa am ca sa pot aborda o femeie?!!..

Niciodata nu am incercat sa abordez nici o fata ,daca am avut ceva relatii pana acum s-a intamplat pt. ca mi s-a facut cunostinta cu respectivele.In cazul asta "aceept ceea ce mi se da",nu pot sa selectez ce vreau.

Partea proasta la mine reprezinta modul de abordare si asta banuiesc ca ar fi ori lipsa de curaj,sau modul stangaci de a intra in vorba cu o femeie.Asa am ajuns la varsta de 35 de ani si familia rudele fac din ce in ce mai multe presiuni asupra mea sa ma insor mai repede.E adevarat ca nici nu am incercat am tot amanat,dar nu-mi dau seama de unde vine amanarea asta.Totul se rezuma la mine servici acasa,iesiri cu prietenii la bere in oras, vizionari de filme ,stat pe net...etc.

Eu nu ma pricep sa am texte cand abordez ceva, sa pun in plan o anume strategie..sunt cam afon pe problema asta.Am incercat e drept de cateva ori si asta mai mult din entuziasm.Adica tipa respectiva mi-a placut si am incercat sa fac cam ceea ce simt pe moment.I-am cerut nr. de tel ,la alta i-am facut complimente,etc....La mine ca sa pot sa ma descurc trebuie sa ma las dus de val si vad ca functioneaza chestia asta.Dar nu a avut nici un rezultat.Respectivele au refuzat avansurile mele.Sau ma gandesc ca nu iti trebuie nici curaj nici strategie de abordare ci pur si simplu te lasi dus de feeling?

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

As vrea sa stiu si eu ce trebuie sa am ca sa pot aborda o femeie?!!..

Pai... sa vedem... iti trebuie circumstanta si mediul potrivit... increderea in sine sa faci asta... si... sa stii ce vrei de la ea.

Niciodata nu am incercat sa abordez nici o fata ,daca am avut ceva relatii pana acum s-a intamplat pt. ca mi s-a facut cunostinta cu respectivele.In cazul asta "aceept ceea ce mi se da",nu pot sa selectez ce vreau.

Crezi ca restul selecteaza ce vor ? Nimic mai gresit. Barbatii nu selecteaza nimic, sunt selectati prin diverse indicii pe care femeile le dau ca-s interesate, tot ce trebuie sa faci dup-aia e sa arati ca interesul unei femei care fie s-a holbat la tine cu subinteles, fie s-a invartit pe langa tine ca musca fara cap, are o baza reala. Adica sa nu dai cu mucii in fasole.

Partea proasta la mine reprezinta modul de abordare si asta banuiesc ca ar fi ori lipsa de curaj,sau modul stangaci de a intra in vorba cu o femeie.Asa am ajuns la varsta de 35 de ani si familia rudele fac din ce in ce mai multe presiuni asupra mea sa ma insor mai repede.E adevarat ca nici nu am incercat am tot amanat,dar nu-mi dau seama de unde vine amanarea asta.Totul se rezuma la mine servici acasa,iesiri cu prietenii la bere in oras, vizionari de filme ,stat pe net...etc.

Dafuq is wrong with you ??? De cand se insoara barbatii ca asa vor rudele ? Da-le dracu' de rude.

Eu nu ma pricep sa am texte cand abordez ceva, sa pun in plan o anume strategie..sunt cam afon pe problema asta.Am incercat e drept de cateva ori si asta mai mult din entuziasm.Adica tipa respectiva mi-a placut si am incercat sa fac cam ceea ce simt pe moment.I-am cerut nr. de tel ,la alta i-am facut complimente,etc....La mine ca sa pot sa ma descurc trebuie sa ma las dus de val si vad ca functioneaza chestia asta.Dar nu a avut nici un rezultat.Respectivele au refuzat avansurile mele.Sau ma gandesc ca nu iti trebuie nici curaj nici strategie de abordare ci pur si simplu te lasi dus de feeling?

Pentru ca primesti ce vrei atunci cand n-ai nevoie... asa ca invata sa arati ca n-ai nevoie, se poate si fara, nu te ataca disperarea, nu vii ca milogu' cu mana intinsa la pasarica.

Cand te mai simti milog, nu vorbi cu femei, du-te si da-te cu capul de pereti undeva unde nu te vede nimeni, apoi iesi d-acolo normal la cap si poarta-te normal. Daca te place vreuna, invata sa sesizezi asta, apoi sa actionezi.

Editat de S.R.
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu 1 daca as fi in locul tau mi.as vedea linistit de treaba, pur si simplu... iar ca sa abordezi o femeie nu stiu daca iti trebuie ceva anume (in ziua de azi cica ar fi bani, masina, poz. sociala, etc) dar eu cred ca iti trebuie 1 sing lucru: si anume SA FII TU INSUTI!

 

 

 

nu cred ca ma e nevoie sa iti explic ce inseamna ceea ce am scris eu cu majuscule!

 

 

 

numai bine!

Editat de resemnat
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Complimentele nu cred ca tin la vreo femeie trecuta de 15 ani. Din contra, astia care incep cu facutul de complimente pica din start.

 

diverse indicii pe care femeile le dau ca-s interesate, tot ce trebuie sa faci dup-aia e sa arati ca interesul unei femei care fie s-a holbat la tine cu subinteles, fie s-a invartit pe langa tine ca musca fara cap, are o baza reala. Adica sa nu dai cu mucii in fasole.

 

Exact!

 

Scorpioane, nu stiu ce-ai mancat astazi, ca te-a facut destept. Sa mai mananci si alta data.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Complimentele nu cred ca tin la vreo femeie trecuta de 15 ani. Din contra, astia care incep cu facutul de complimente pica din start.

 

Exact!

 

Scorpioane, nu stiu ce-ai mancat astazi, ca te-a facut destept. Sa mai mananci si alta data.

 

Adica daca eu ti-as spune ca esti frumoasa tu mi-ai atrage atentia ca n-am palton?! :tomato:

Editat de romania inedit

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Complimentele nu cred ca tin la vreo femeie trecuta de 15 ani. Din contra, astia care incep cu facutul de complimente pica din start.

 

 

ideea e sa nu exagerezi cu complimentele

dar o discutie o poti incepe cu un compliment

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt bune complimentele, atat timp cat sunt indirecte ("ai o bratara foarte interesanta, imi place culoarea asta, bla-bla-bla, cot-cot-codac").

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Ai 35 de ani, pari un om suficient de serios incat sa te descurci cu invitatii simple si decente, fara artificii stupide. La varsta ta, mai ales ca pui in discutie casatoria, nu prea ar trebui sa se mai puna in discutie abordarile directe. Daca exista conjuncturi, te pui in valoare prin naturalete astfel incat sa te faci cunoscut, fara a-ti arata neaprat interesul, faci rost de putin umor pentru ca e cheia succesului, iar daca limbajul corpului, reactiile si gesturile ei iti spun ca se poate mai mult incerci cu o invitatie simpla. Complimentele, daca tot iti plac, pot fi o solutie pentru a transmite interesul, dar, la fel, sub forma de umor, altfel risti sa devii penibil.

 

 

Accepti refuzul inainte de a intreba orice, din start, pentru ca teama de refuz e cea care te pune in dificultate. Teama, amanarea, indecizia sunt cei mai mari dusmani ai perseverentei asa ca da-i bataie ca n-ai nimic de pierdut. Castiga-ti increderea printr-un curaj controlat, fara "agatat", suna ca naiba. Discuti natural, incerci sa te faci placut prin umor, inteligenta, decenta(aproape oricine poate sa faca asta la 35 de ani) si totul devine foarte simplu. Daca e loc de mai mult, e bine, daca nu, asta e.

  • Upvote 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ar fi interesant de aflat cum au decurs in timp acele relatii cu fetele cu care ti s-a facut cunostinta. Cu ele ce tip de abordare ai avut dupa ce ati dat mana? Pari cumva subordonat parerii familiei, rudelor si nu prea inteleg daca-ti doresti sa abordezi o fata pentru a fi cu ea sau pentru a le face pe plac celor din casa si din jurul tau.

Putini pun in plan strategii iar daca o fac, te asigur ca nu da foarte bine, tocmai pentru ca e ceva fortat. Succesul sta in relaxare si in joc, in prezenta neostentativa si maturitate (adica sa nu se vada atitudinea aia de catelus sau de persoana stangace). Poti incerca sa faci exercitii pe fete care nu te atrag cine stie ce, tocmai pentru a nu te simti ranit prea tare in orgoliu in caz ca te refuza. Complimentele, asa cum s-a spus mai sus sunt ok cu conditia sa nu fie fatise, ca pari cumva libidinos si disperat.

Editat de VioletHill

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×