Sari la conținut
Forum Roportal
The Unknown

PERSONALITĂȚI care au marcat lumea

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

38 de PERSONALITĂȚI care au marcat lumea. Ultimele FOTOGRAFII de dinaintea morții

Autor: Silvana Chiujdea

 

Figurile importante din lumea politică şi spirituală, din domeniul artistic, sportiv, sau al afacerilor, care au influenţat în mod fericit sau dramatic istoria omenirii au fot imortalizate în fotografii de nenumărate ori de-a lugul vieţii, dar ultimele imagini sunt mai puţin cunoscute marelui public.

 

alberteinstein_65804dc422_thumb_630_380.jpg

SUMARUL ARTICOLULUI

  1. 38 de PERSONALITĂȚI care au marcat lumea. Ultimele FOTOGRAFII de dinaintea morții
  2. 1. Abe Lincoln şi Adolf Hitler
  3. 2. Albert Einstein şi Amelia Earhart
  4. 3. Amy Winehouse şi Andy Kaufman
  5. 4. Anne Frank şi Babe Ruth
  6. 5. Biggie Smalls şi Bob Marley
  7. 6. Chris McCandless şi Elvis Presley
  8. 7. Franklin D. Roosevelt şi Freddy Mercury
  9. 8. Mahatma Gandhi şi George Harrison
  10. 9. Heath Ledger şi James Dean
  11. 10. Jim Morrison şi Jimi Hendrix
  12. 11. John Candy şi John F. Kennedy
  13. 12. John Lennon şi Keith Moon
  14. 13. Kim Jong Il şi Kurt Cobain
  15. 14. Lucille Ball şi Margaret Thatcher
  16. 15. Marilyn Monroe şi Mark Twain
  17. 16. Martin Luther King, Jr. şi Princess Diana
  18. 17. Richard Pryor şi Ronald Reagan
  19. 18. Ryan Dunn şi Steve Irwin
  20. 19. Steve Jobs şi Tupac Shakur

 

Surprinzătoare pare a fi, lipsa din clasamentul Wall to Watch, a unor personalităţi importante din istoria recentă a omenirii, cum ar fi Mihail Gorbaciov sau Papa Ioan Paul al II-lea, a căror contribuţie a fost decisivă pentru desenarea hărţii actuale a lumii.

 

Lista figurilor care au marcat istoria omenirii este prezntată în ordinea alfabetică.

 

 

 

Citiţi mai mult: 38 de PERSONALITĂȚI care au marcat lumea. Ultimele FOTOGRAFII de dinaintea morții - Panorama > EVZ.ro http://www.evz.ro/de...l#ixzz2Spo64VTj

EVZ.ro

Editat de The Unknown
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Lumea nici n-a auzit de majoritatea dintre acesti oameni, unii nu merita sa fie pe lista asta, iar altii lipsesc. Am spus recent ca cimitirele sint plini de tineri, si lista asta dovedeste exact.

 

Pe mine nu m-au marcat deloc Andy Kaufman ca nici n-am auzit de el pan-acum, a murit prea tanar la 35 de ani si nu cred ca prea multi din Europa au auzit de el in acele zile.

Amy Winehouse 27, nici atit ... de Anne Frank am auzit cand am ajuns in State in '87 ca la scoala era subiect pentru copiii :stars:

 

 

De Babe Ruth mult mai tirziu ca n-am stiut prea mult despre acest sport, vazind reclamele in San Diego si scria Padres, credeam ca asa se numeste jocul ... e numele echipei :crazy: si asa nu-mi place nici sportul asta.

 

Biggie Smalls a trait 24 de ani, eram la Paris cand a murit nici nu l-am bagat de seama ca nu ascult asemenea muzica.

 

Chris McCandless, cine o mai fi si asta??? mda, cu un idiot mai putin care la 24 de ani merge in padure in Alaska fara mancare!!! credea ca se descurca, dar n-a dus-o mintea destul. De ce ar fi marcat lumea, nu inteleg. Au ramas destui ca el in urma, trebuia sa ia o echipa cu el.

Heath Ledger 28 de ani a reusit doar sa stea intre noi, tinerii-l cunosc mai bine decat lumea, cand a murit am aflat ca a existat :cry:

 

James Dean a trait 24 de ani in cea mai mare viteza! Atunci lumea nu stia de masina ca azi, erau rare si nu peste tot civilii posedau una.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Surprinzătoare pare a fi, lipsa din clasamentul Wall to Watch, a unor personalităţi importante din istoria recentă a omenirii, cum ar fi Mihail Gorbaciov sau Papa Ioan Paul al II-lea, a căror contribuţie a fost decisivă pentru desenarea hărţii actuale a lumii.

In opinia mea aici este vorba de cei care au marcat lumea in mod negativ. Presedintii de stat care apar pe lista banuiesc ca au fost taxati datorita masinatiunilor politice. Restul sunt clari.

Singurul care nu e din grup e Steve Irvin care desi a suferit o moarte tragica nu poate fi condamnat pentru ce a realizat.

Editat de -altul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In opinia mea aici este vorba de cei care au marcat lumea in mod negativ.

 

 

Poti pune pe Unchiul Buck (Uncle Buck - 1989) pe lista neagra??? John Candy, actor abia mai este tinut minte si de americani din pacate doar acest film le mai aduce aminte.

 

Lista figurilor care au marcat istoria omenirii este prezntată

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poti pune pe Unchiul Buck (Uncle Buck - 1989) pe lista neagra??? John Candy, actor abia mai este tinut minte si de americani din pacate doar acest film le mai aduce aminte.

Pentru meseria de actor evident ca poate fi pus. Meseria actorilor e meseria mascaricilor de acum cativa ani.

 

au lasat urme adinci [/color][/url]in memoria omenirii tuturor timpurilor, restul au fost doar trecatori.

Asta e din categoria "sondajelor".

Dar unde a fost facut sondajul asta ca are o "amprenta" puternica? Eu banuiesc ca a fost facut in trei locuri pentru ca nu sunt compatibile cele doua grupuri care se evidentiaza in lista.

Unul din locuri in mod sigur a fost in Harlem (faptul ca nu apar baschetbalisti banuiesc ca se datoreaza cenzurii)

Editat de -altul
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca acest articol este inca un articol scris de un jurnalist novice care nu a avut nici o ideie despre ce sa scriesi i-a fost frica ca redactorul il da afara de la ziar.

 

Titlul nu se potriveste cu lista asta. De exemplu,cu ce "a marcat lumea" Diana si Marlen Monroe ? Albert si Adolf -da cum si multi altii de care nu se aminteste. Ce-i cu Stalin?

Ce-i cu Sadam? Ce-i cu Gurbaciov?

 

Apa de ploaie acest subiect.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

(faptul ca nu apar baschetbalisti banuiesc ca se datoreaza cenzurii)

 

 

Lista este un pomelnic cu morti de o vreme, nu de oameni vii, de asta nu cuprinde si sportivi care mai joaca sau traiesc inca.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×