Sari la conținut
Forum Roportal
Eu am reusit

Am 29 de ani si am terminat tratamentul

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

am 29 de ani si am terminat tratamentul cu interferon si riba !!!!!!!!!la ineputul tratamentului m-am simtit cat de cat ok dar mai apoi au inceput sa apara reactii adverse usoare si medii cam ca in prospectul medicatiei.in sfarsit nu mi-a fost deloc usor pot sa spun ca ffffff greu poate nu ma asteptam la asa ceva DAR VREAU SA VA SPUN CA DACA INCEPETI UN TRATAMENT DE GENU SI MEDICUL VA DA UNDA VERDE SA IL URMATI LUPTAI CA MERITA

!!!!!!!!!!EU AM REUSIT DUPA UN AN DE CHIN!!!!!!!Sper in continuare ca analizele si viremia sa iasa ok!!dupa 3 luni de tratament mi-a dat nedetectabil si tot nedetectabil a dat si la finalizarea tratamentului !!!!!!!!!am si o interbare daca si la 6 luni de la terminarea tratamentului da nedetectabil analizele la viremie se mai fac ,sau la ce interval de timp se fac!!!!!!!si daca dupa terminarea tratamentului trebuie luate ceva hepatoprotectoare??????va multumesc!!!!!!!!!

Editat de Eu am reusit
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am si o interbare daca si la 6 luni de la terminarea tratamentului da nedetectabil analizele la viremie se mai fac ,sau la ce interval de timp se fac!!!!!!!si daca dupa terminarea tratamentului trebuie luate ceva hepatoprotectoare??????va multumesc!!!!!!!!!

 

Felicitari!

 

Nu mai faci nimic. Uiti ca ai avut perioada asta in viata ta. Gata. S-a terminat.

Totusi, odata la 3 - 4 ani mai faci o viremie... asa, pentru linistea ta.

Nu mai tii regim, nu mai iei hepatoprotectoare.

Uiti pur si simplu ca ai avut vreodata boala asta.

 

flowers1.gif

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand, felicitari!

La astfel de intrebare doar medicul iti poate raspunde. Sper sa iti dea o veste buna. Eventual ceri parerea si la alt doctor, pentru siguranta. Succes si sanatate!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×