Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Fiola de ALGIFEN...de obicei mi-l fac inramuscular singura cand am vreo criza de..dreaq stie ce durere.

 

 

azi e inchis peste tot, nu se munceste si seringi numai la farmacii gasesc.

 

are cineva idee daca il pot lua pe cale orala? isi face efectul sau nu? e periculos sau nu?

Editat de **Alex**

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma gandesc ca si Algocamlminul fiola se face injectabil si, totusi, la nevoie, se inghite.

Asa si in cazul tau, decat sa nu iei deloc medicamentul, mai bine il inghiti. Nu o sa-si faca efectul la fel de bine, dar decat deloc...

Am citit ca exista si pastile Algifen.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Piafen ai baut vreodata?

Eh, ala este alta denumire comerciala a Algifen-ului.

Poti sa-l bei, daca nu ai contraindicatiile din prospect.

Dar, presupun ca nu le ai, din moment ce l-ai mai folosit.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

piafen nu am fol niciodata, iar pastile algifen nu am...

 

incerc asa, ca o iau razna altfel...mda, un punct de rahat pt no, cand e sarbatoare e inchis peste tot, mai putin la carciuma. oh,,cu wiskey imi trece sigur :lol:

 

 

ms de sfat

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dar nu exista o farmacie de noapte sau macar una din ele 24 de ore deschis??? Aici avem aproape la fiecare intersectie majora una care-i deschis 24 de ore adica niciodata nu-i inchis!!! si mai vinde si altceva, cosmetice si alimente, lapte, alcool doar ziua, tigari , condomi, si marfuri din astea urgente, lesa de caine, etc. ...

 

Fiola de ALGIFEN...de obicei mi-l fac inramuscular, azi e inchis si seringi numai la farmacii gasesc.

 

 

Iti recomand pe viitor sa ai la indemana o cutie medicala de rezerva pentru cazuri din astea cu toate cele ce folosesti!!!

Eu am in cutia de "SOS dezastre naturale" sau altceva, tot ce am nevoie pentru o luna cel putin, conserve, apa, medicamente si altele necesare de pansat orice rana, dezinfectante, o lista lunga de tot, ochelari, manusi de toate felurile, foarfeci, citite, arme, etc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

rog sa se inchida si sa se faca invizibil topicul. nu de alta, dar nu mi-a facut deloc mai bine, ci mai rau. sa nu mai vina si altuia ideea asta cretina, ca a fost una nasoala rau...:doh:

 

Iti recomand pe viitor sa ai la indemana o cutie medicala de rezerva pentru cazuri din astea cu toate cele ce folosesti!!!

Eu am in cutia de "SOS dezastre naturale" sau altceva, tot ce am nevoie pentru o luna cel putin, conserve, apa, medicamente si altele necesare de pansat orice rana, dezinfectante, o lista lunga de tot, ochelari, manusi de toate felurile, foarfeci, citite, arme, etc.

Olga, am TOT. pot deschide oricand o farmacie. mi-a lipsit acul astazi, seringi am. ete ca nu am gasit acul, sa-l ia dreaq!

 

noroc ca se face noapte si poate ma ia somnul, dimineata daca tot asa rau ma simt dau fuga la marmacie si ma intep. si renunt la dieta mea cu varza, ca am impresia ca aia ma rupe la ulcer acum. *tu-l in gat de ulcer :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

renunt la dieta mea cu varza, ca am impresia ca aia ma rupe la ulcer acum.

 

 

La fel nu stiu daca ai voie sa te bagi in diete fara recomandarea doctorului, varza nu este asa de rau aliment, insa nu dieta lichida numai.

Sanatate si sa auzim numai de bine :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

noroc ca se face noapte si poate ma ia somnul, dimineata daca tot asa rau ma simt dau fuga la marmacie si ma intep. si renunt la dieta mea cu varza, ca am impresia ca aia ma rupe la ulcer acum. *tu-l in gat de ulcer :doh:

 

Varza vindeca ulcerul

Algifenul il agraveaza. :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

rog sa se inchida si sa se faca invizibil topicul. nu de alta, dar nu mi-a facut deloc mai bine, ci mai rau. sa nu mai vina si altuia ideea asta cretina, ca a fost una nasoala rau...:doh:

 

 

Olga, am TOT. pot deschide oricand o farmacie. mi-a lipsit acul astazi, seringi am. ete ca nu am gasit acul, sa-l ia dreaq!

 

noroc ca se face noapte si poate ma ia somnul, dimineata daca tot asa rau ma simt dau fuga la marmacie si ma intep. si renunt la dieta mea cu varza, ca am impresia ca aia ma rupe la ulcer acum. *tu-l in gat de ulcer :doh:

 

pentru crizele dureroase de stomac exista omez(omeran). cand ma iau durerile, desfac 2-3 capsule din plasticu lor si durerile se opresc pe loc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Varza vindeca ulcerul

Algifenul il agraveaza. :roll:

nu stiu cum vindeca varza ulcerul, p-al meu nu.

primul ulcer l-a vindecat chirurgia. ulcerul de acum ( am unul nou :aranjare: ) daca ii dau cu sucuri acidulate, varza, mazare, fasole, chestii care provoaca aciditate stomacala, ma baga in pamant.

 

 

cand ma iau crizele nu ma lasa cu omez, am luat. f rar ma iau crizele, ca ma tin departe de chestiile care stiu ca imi fac rau (dar am zis sa ma bag la o dieta de varza), dar cand ma iau bag un algifen intramuscular si in 30 min sunt ok.

 

a dreaq teorie, bine ca o stiu :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×